Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányok-asszonyok, titeket...

Lányok-asszonyok, titeket zavarna, hogy a barátotok/férjetek minden nap beszél telefonon az anyjával, az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

- nem mond el intim és csak kettőtökre tartozó dolgokat

- anyuka nem folyik bele az életetekbe, nem akarja kisajátítani a fiát

- anyuka egyedül él, és nagyon sokat jelent neki esténként az az öt-tíz perc, amíg a fiával beszélhet


2015. jún. 8. 10:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%

Ha azért hívja fel ,mert konkrétan érdekli a fia és menyére illetve az unokák akkor kevésbé zavaró. Bár el is mehetne néha.. de ez távolság függő is.


De ha az volna ami nálunk napi 2x apósom azért hívja fel a fiát,ohgy 20 perceg hallgassa a saját hangját.. és leheleten időpontokban telefonál.... nah az szétveri a család nyugalmát és rossz... még a unokákat is borzasztóan zavarja.

2015. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem, miért zavarna?
2015. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
68%

Öt-tíz perc nem zavarna, csak az, ha ez olyan szigorú napi rendszerességgel menne, hogy pl. az egyik 50x is megcsörgeti a másikat, ha az nem veszi fel, mert az bizony zavaró lehet, ha az illető nem ér rá... ismerek ilyet sajnos.


De ha unatkozik, felhívja, 5-10 percet beszélnek, nem erőszakoskodik egyik fél sem, nincs pánik ha nem veszik fel, meg nem halnak bele ha egyszer elmarad, akkor szerintem semmi gond ezzel.

2015. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nálunk van céges előfizetés, amivel ingyen lehet egymást hívni. Fejenként hármat lehet kérni, ÉN adtam egyet anyósnak telefonnal és a férjemmel így ingyen tudják hívni egymást. Mondjuk naponta nem szokta, de ha 2-3 naponta telefonálnak akkor fél órát/órát. Pedig após is még él és mindeketten emberekkel dolgoznak, tehát nem csendben ülnek egész nap. Engem nem zavarna, este nekem is van mindig dolgom, nyugodtan telózzon addig a férjem akivel akar.
2015. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
67%

Ebben nekem az a furcsa, hogy csak a fiával akar beszélni és csak a fia érdekli az anyukát. Ha jól értettem. És ez bizony kisajátítás, akár bevallja magának anyuka, akár nem. Minden nap.

Amennyiben így van, a feleség/barátnő joggal érezheti, hogy továbbra sem engedi el anyuci a kisfiát. Most már ketten vannak, a fiához tartozik egy Nő is, akihez a kérdésben csak egy elégedetlen női szerep társul a kérdező által; nem tisztelve azt, hogy a fiának a felesége/barátnője. A fiát sem tiszteli ezáltal, nem tiszteli azt, hogy felnőtt és egyáltalán van más nő az életében, mint az anyuka.

Valószínűleg érzékeli ezt a viselkedést a feleség/barátnő is, hiszen Nőből van;-). Ezért zavarhatja a minden napos telefonhívás.

2015. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
23%
Hát azért ne a haragudj, de az aktuális feleség nem a lánya , miért kéne vele beszélgetnie? A fiával is csak 5-10 percet beszél, hagy legyen már a fia fontosabb, mint bárki más. Megkérdezi , hogy van meg jól megvannak , unoka stb. aztán kész, nem kell csüngeni a nőn se, nincs is miért.
2015. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

Ja, értem már jobban.

hát attól függ, ki telefonál kinek.

Mert ha mi szerelmespár vagyunk, ismerkedőben, mézeshetekben, stb., akkor igenis kikapcsolva tartjuk a telefont. És akkro telefonálunka szülőknek, amikor nekük jó! - ugye a szülők nem mst alapozzák meg az életüket valaki mással. Ha egy szerelmespár életébe mindig a szülő telefonál bele, az rendkívül romboló!

2015. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
69%

Egyből arra gondoltam, hogy ki szerint állnak fent a felsorolt feltételek!? Utána láttam, h a kérdező az anyuka. Első sorban az a fontos, hogy ezek valóban így vannak, vagy csak te gondolod így? (pl egy birtokló szülő nem hiszem, h képes belátni a cselekedetei indíttatását)


Nehezen tudom elhinni, hogy ez bárkinek jó lehet. Minek minden nap beszélni és mégis miről? Az csak információ átadás, nem tartalmas beszélgetés. Sem a szüleimmel, sem a gyerekeimmel nem igénylem ezt. Sokkal egészségesebbnek gondolom, ha heti, 2 heti, havi egy normális beszélgetést. Ennyi idő elteltével már történnek dolgok mindkét féllel, van miről hosszabban is csevegni.

Szerintem nem indok az, h egyedül él a mama. Ha senki mással nem beszélget napközben, akkor ezt a problémát kellene orvosolni, mert ez baj. Ezért ebben az esetben sem tartom elfogadhatónak a napi szintű telefonálást. Szerintem mindenképp leválási-elengedési problémára utal.

2015. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Imádom anyukámékat, ingyen hívom őket és mégsem beszélek velük minden nap, egyszerűen nincs miről. Heti 2x szoktunk beszélni, akkor fél-egy órát. Egyszerűen magamon érezném úgy, hogy nem tudok tőlük elszakadni hogy ez kell és ezt lehet a másiknak is így jönne le.

Nem zavarna, csak furcsállnám, hogy miről lehet? Mert ezen feltételek mellett (mindennap) nehéz nem a közös életről beszélni és igazából része vagy az életüknek mert napi kötelező program vagy.

Az is kérdéses hogy mikor. Mert én pl este nem biztos, hogy örülnék ha ez befolyásolja a programot, a pihenést, mert kizökkentő egy telefonálás egy beszélgetés vagy program közben.

Meg szoktad csörgetni? Melyik napszakban teszed ezt?

Mert nálam volt egy idő, amikor így ment, először elköltöztem és akkor meg volt végülis szabva hogy mikor hívhatom fel őket és néha kellemetlen volna, mert nem akartam nem felhívni őket, de akkor pl filmet akartunk nézni és akkor a barátomon láttam megzavarta a dolog.

2015. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nem gond egyáltalán, ha a felnőtt férfi beszél minden nap telefonon az anyjával, 5 percet akár 10 percet is, ráadásul az "adott feltételekkel". Ez egyáltalán nem gond.... DE!!!! A gond ott van, hogy ESTE!!! Azért az durva, mivel az egy párkapcsolatban már intim szféra megzavarása... talán majd ha már a pár 15-20 éve együtt van, akkor már nem gond... de akkor sem minden este. ;-) Az este egyébként is már egy kényesebb napszak... mindenki igyekszik letenni a gondját-baját,készül a pihenésre vagy kikapcsolódásra vágyik a párjával. Ha ezt megzavarják, ráadásul minden nap, az tényleg zavaró lehet.. arról nem is beszélek, hogy van olyan, aki korán "nyugovóra" készülne. Ha pedig már párkapcsolatban élünk, akkor nem is kérdés, hogy kivel foglalkozunk a napnak ebben a szakában ugyebár. ;-) Drága anyuka! Tényleg nem rosszindulatból írom, de inkább délelőtt vagy délután hívja fel a kicsi fiát, ha már nem képes elengedni a kezét, és az estét hagyja meg a párjának. Gondolom, hogy nagyon rossz érzés ez egy anyának, de az még rosszabb lesz, ha a fia kapcsolata emiatt megy tönkre, és majd később még a fejéhez is vágja. ;-) Egy fiúnak nagyon rossz "választania" az anyja és a szerelme között. És egy remek édesanya ezt nem is zseretné.... Azt az űrt, hogy Ön este egyedül van otthon, nem a fiának kell betöltenie! Ön is felnőtt ember, kezdjen magával valamit esténként, foglalja el magát valamivel. Nem gonoszságból írtam tényleg! Át tudom érezni... sajnos gond, fájdalom ez mindhárom félnek, ha az édesanya nem tud mit kezdeni magával, és a fiára "telepszik". Visszatérve: napközben egyáltalán nem gáz a minden napos beszélgetés, pláne, ha tényleg nem faggatja a fiát a kettejük közös dolgáról, de az estét, amikor a párocska együtt lehetne, hagyja meg nekik, és akkor minden rendben lesz. ;-) Ja! És időnként hívja fel a leányzót is, mert most már Ő is családhoz tartozik. Ezt jobb elfogadni, mint harcolni ellene. Higyje el, ha megismeri, rájön, hogy nem is olyan boszorkány, mint amilyennek látja.
2016. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!