Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire vennétek komolyan,...

Mennyire vennétek komolyan, ha a férjetek szülei rosszakat mondanának a saját szüleidről?

Figyelt kérdés
Nem nekem mondták, hanem a férjemnek, konkrétan elég negatív dolgokat, pedig talán csak kétszer találkoztak. Konkrétumokba nem mennék bele, az elvekre vagyok kíváncsi. Nekem nagyon rosszul esett, hogy rosszakat mondanak róluk, mikor olyan sokat köszönhetek nekik, ráadásul teljesen alaptalanul is. A férjem szerint viszont ne csináljak belőle ügyet, pont azért, mert alaptalan, és mert "csak" neki mondták. Ő kikérte a nevemben is, és megfelelően reagált annak ellenére, hogy én nem voltam ott. De következő alkalommal, ha találkozom velük, hogyan reagáljak? Mutassam ki, hogy tudok róla? Vagy tegyek úgy, mint ha nem érdekelne, vagy nem tudnám? Ti mit tennétek?
2015. júl. 16. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha ismétlődik a dolog, akkor szóvá tenném. Vagy dicsérd a szüleidet előttük, hogy milyen jó emberek, mennyit köszönhetsz nekik stb.
2015. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz volt az a dolog, amit a szüleidről mondtak vagy nincs semmi alapja?
2015. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi alapja.
2015. júl. 16. 12:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért kéne magyarázkodnom, és fényeznem a szüleimet? Ha nem veszik a fáradtságot, hogy megismerjék őket, akár csak rajtam keresztül, történeteken keresztül is, és ítélkeznek és kiszínezik azt a keveset, amit tudnak róluk, akkor nekem miért kéne ezen dolgoznom? Nem lenne alapvetően elvárható felnőtt emberektől, hogy ismeretleneket nem szidnak, amikor csak 1-2 dolgot tudnak róluk? Különböző dolgokat kitaláltak a tények mellé maguktól, és nem is érdekli őket, hogy szimpla hazugság.
2015. júl. 16. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg ennyire nem látod át a helyzetet?

Ha bármit mondasz, teszel, elárulod a férjedet és összeugrasztasz mindenkit mindenkivel. Arra gondolni sem merek, hogy ez a célod.

2015. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
70%

Nekem egyszer tette meg ezt anyósom.

Tudni kell, hogy nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel.

Nagyon sokat tesznek meg azèrt, hogy jól èljenek ès engem is segítsenek. Három munkahelyen dolgoznak, ebből egy vállalkozás.

Ellenben anyósom egy igazi munkakerülő, szagos a munka alapelvet valló ember.


Egyszer mikor fent voltunk nála azt hitte, hogy nem hallom ès elkezdte mondani a páromnak hogy a szüleimnek biztos azèrt van pènze mert bűnözők ès engem milyen nagykèpűnek neveltek. Ès itt idèzem" a pènz miatt megy megint az anyját sz4pni".

Ezek után szó szerint elküdtem a kedves mamát melegebb èghajlatra, hogy mit kèpzel magáról nem ismeri a szüleimet ès inkább fogja be a pofáját ilyen semmirekellő èletmóddal a háta mögött, hogy a putriba èl.

Ez kb, fèl ève volt azóta se èn se a párom nem beszèlt vele.


Tehát igen èn komolyan vettem.

2015. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt semmi alapja, akkor bizony nekem is rosszul esne. Szerintem csak azért ne mutasd ki, hogy tudsz a dologról, mert azzal a férjed hoznád kellemetlen helyzetbe, mivel ezt csak neki mondták, de ő meg ment hozzád utána. Viszont ha még egyszer hasonlóan ítélkeznek, akkor már előtérbe helyezném azt, hogy "megvédjem" a szüleimet és a férjemmel átbeszélve szólnék az anyósoméknak, hogy hülyeségeket ne beszéljenek és ne ítélkezzenek ismeretlenek felett amikor semmi alapja nincs.
2015. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Én a szüleimet megvédeném, nem hagynám, hogy ócsárolják hazugságokkal, főleg ha folyamatosan megy a dolog.
2015. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem neked mondták, hanem a fiúknak. Ő akkor lerendezte a történetet, már neked sem volt elegáns tovább mondania.


Anyám is minden csajomban észrevett minden hibát, családjukat akkor kezdte kritizálni, ha úgy érezte hogy komolyabb a kapcsolat, de ha annál kisebbeket mondok neki finoman (pl. már nem tartja olyan patent rendben a házukat, mint 10 éve), akkor meg szinte sírva fakad.

2015. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A férjem és köztem nincsenek titkok. Semmi, soha. Ezért mondta el nekem. Nekünk fontos, hogy nem hallgatunk el egymás előtt semmit sem. Természetesen nem célom a családi béke tönkretétele, ahogy a szüleivel való viszonyát sem szeretném megrontani. Ezért is vagyok bizonytalan abban, hogyan kezeljem a helyzetet. Le szoktak peregni rólam a negatív dolgok, de soha senkinek nem hagytam még életemben, hogy a családomat szidja vagy bántsa. Tüske maradt bennem velük szemben, és nem tudom, mennyire vagyok jó színész, hogy ezt ne mutassam ki.
2015. júl. 16. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!