Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Odaköltözök a Páromhoz, a...

Odaköltözök a Páromhoz, a családjával fogunk lakni. Hogy legyek nyugodt lélekkel ezek után ott?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam családtagnak náluk. S legutóbb volt egy számomra nagyon romboló hatású jelenet, amikor is a rendrakásról volt szó. Kiosztottak az anyjaék amikor azt mondtam: nem fogok mindent a párom után elpakolni. Erre nekem tapadtak, hogy én nem csinálok semmit, mindent a párom csinál, a reggelit, az ebédet is ő szedi ki, én meg körülbelül nagy semmit. Náluk - kifejtették - az a szokás, hogy a nő körbe ugrálja a férfit. Mondtam: én nem így nevelkedtem, nálunk munkamegosztás volt. De csak kaptam az ívet. Úgy felidegesítettem magam rajta, hogy elmentem onnan magam pár órára. Ahhoz képest, hogy mert a nő dolga meg stb., akkor legközelebb nem festek ki egymagam náluk az ő házukat, nem glettelem ki a plafonban meg az oldalfalat mert ők nem mernek a létrán tartózkodni, nem fogom vinni a betonos vödröt stb ilyen teljesen nőies dolgokat majd nem végzek... Nagyon megbántottak, hogy ezeket senki nem hánytorgatta fel, hogy de jó, kössz hogy segítettél, hanem nekem tapadtak, hogy én nekem még ezek után ki kell szolgálni a páromat. Ki van szolgálva amennyire kell, de nem fogok a szolgájuk lenni. Félek bele fognak szólni a kapcsolatunkba, ha most megkaptam ezt amikor ott sem lakok még, ráadásul jogtalanul. Mondtam nekik: ezt majd mi megbeszéljük, ki mit vár a másiktól, ez a mi dolgunk.

Jogos a félelmem? Ezek után mire számítsak? Eddig azt hittem kedvelnek, de már nem úgy nézek rájuk. Sosem leszek elég jó nekik. Valami megváltozott bennem irántuk.

Páromnak azt mondták, mikor eljöttem beszélt velük, hogy ők nem azt mondták, hogy semmit nem csinálok. De akkor azt mondták! Aztán úgy állítottak be maguk közt, hogy túl reagáltam, s hogy nekem van lelki bajom és biztos azért kaptam fel a vizet. Szerintem érthető, hogy érzékenyebb vagyok. Mindent itt hagyok miatta, mert ő ide nem jön és így megyek majd oda, hogy ezt gondolják rólam? De biztos én vagyok a túlérzékeny...



2015. júl. 16. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Minek költözöl oda???Menjetek külön albérletbe,mert az életed pokol lesz.Bár ha ketten lesztek,akkor is igencsak pisloghatsz,mert ha valakit úgy neveltek,hogy fényesre van nyalva a feneke,az nehezen fog változni!
2015. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Én nem költöznék oda a helyedben...ezek teljesen beteg emberek, beteg a felfogásuk, csak lehúznak. Ilyen helyekről inkább menekülni szoktak, nem odaköltözni. Pokol lezs az életed. ha a párod szeret, nem engedim, hogy odaköltözz. Hogy mehetsz bele ilyesmibe?
2015. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Ezt még olvasni is rossz. Teljesen jogos a félelmed.
2015. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értem, hogyha ennyire önálló felnőtt embernek tartod magad miért is alázkodnál meg anyóséknál?
2015. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Jól meggondoltad ezt az odaköltözést? Szerintem ne kapkodd el, lehet hogy anyósék tönkreteszik a kapcsolatodat.
2015. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én annyit mondtam neki, ha oda megyek is, sürgősen tovább akarok állni. Páromnak megmondtam, hogy első dolog lefektetni a szabályokat. Hogy ne szóljanak az életünkbe bele. Ne jöjjönek be takarítani stb... Csakis akkor vagyok hajlandó ott lenni. Amíg nem megyünk máshova. Nagyon berágtam ezért rájuk. Nem tudom elfelejteni még.

Úgy éreztem, megakarnak szüntetni majd engem. Olyannak kell lennem majd mint ők, úgy csináljam mint ők. Mert nem otthon leszek, hanem más házában. S nekem sosem adtak igazat még. Mindig is a fiát védi majd és kiszolgálja! Nem engedik, hogy felnőjjön. De ezt annyira belenevelték, hogy sokat hallgattam, hogy mert a nőkbe ez bele van kódolva. Mondom persze, csak én nem az anyád vagyok. De akkor sem kell felnőtt férfit ennyire kiszolgálni és odaláncolni magához.

Szeretem, de tudta ő is, hogy én nem úgy gondolkodok. De nincs rossz dolga mellettem. Ha jön főtt kaja várja, ki van takarítva, rend van. Nálunk amúgy megteszi ha kérek valamit, igaz sokáig harcoltam és még vannak hiányosságok, de azért segédkezik főzésben, volt hogy megfőzött a kérésemre amig dolgoztam, ágyat úgy ahogy ha nem is a legszebb megcsinálja... Szóval ebbe az a lényeg, hogy otthon náluk meg szándékosan ellenkezik velem ha takaritásról van szó vagy csak úgy s mintha szégyellné, ha otthon látnák, hogy "női" munkát is megbir csinálni. Nekem így jön le. Nagyon nagyon befolyásolják őt. Én mindig a kompromisszumot mondom a Páromnak, hogy beszéljük meg akkor ki mit csinál, hogy mindenkinek jó legyen. Meg más dolgokban is. De ez legyen a mi dolgunk. A saját szüleimnek se hagynám, hogy ebbe beleszóljanak.

2015. júl. 16. 22:20
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Sztem tök normalis, h igy erzel. Bar nem mindenhol derül ki ilyen hamar, de (csak majdnem?) mindenhol igy viszonyul a ferfi csaladja az "idegen" nöjehez, h sosem leszel eleg jo nekik. Nekem sokan azt mondtak, majd hazassag utan valtozik..., majd gyerek utan... - nem valtozott 10 ev hazassag es 3 gyerek utan sem.

Sztem ha mar most beleszoltak, pedig ott sem laksz, ilyenekre vagy meg rosszabbra szamithatsz, amig ott laksz. En is pedaloztam eleinte amiben tudtam, de azt magatol ertetödönek vettek, nem nöttem a szemükben. (Pedig nalunk nem tett szova senki semmit, megis erzi az ember a viselkedesükböl, hat akkor meg amit te irtal!!) Most ugy csinalom, h nem akarok nekik megfelelni, azaz normalisan viselkedek velük, de amiben korabban pedaloztam, pont abban nem teszem meg a legkisebb eröfeszitest sem ertük. Nem kerik, tehat minek. Es igy erzem magam jobban! Pl. eszem agaban sincs takaritani, ha hozzank jönnek, viszont miutan elmennek, tenyleg nagyon erös belsö kesztetes (takaritas, szellöztetes, lemosni...stb), igy utanuk takaritok. Emlekszem, amikor fenyesre suvickolva minden, meg fel sem szaradt teljesen a padlo, es lehajolt a sogornöm egy valoszinöleg a cipöjükröl leesett 1cm2-es koszert, undorodva: "iii". Ha mindenhogy a kifogasolnivalot keresik, lusta disznonak meg rendetlennek gondolnak, a mostani rendetlenseg nem valtoztat semmit. :D Együtt sosem laktunk, csak eleinte egy fedel alatt külön lakreszen, ami minden szinten szabadon atjarhato volt. Amiota elköltöztünk, jobban elviselhetö a ritka talalkozasok miatt. Tehat: normalis vagyok hozzajuk, csak epp a kisujjamat sem mozditom ertük, ill. minimalis. Csak azert irtam le a szemelyes dolgaimat, h gondolkodj el rajta, hatha egy idö utan követendönek tartod.

Ja es amit az elsö irt, azt is figyeld a baratodon, h ö hogy viszonyul ehhez! Mert legtöbbször igaz.

2015. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Egyidöben irtad a kommentedet, na pont erre utaltam. En is pont igy gondolom az idöbeosztast, es nalunk is müködött eleinte. Mindig erröl regeltem, erre tereltem a szot, igy nagyjabol együtt csinaltuk majd együtt pihentünk, de legalabbis nem ereztem magam tulterheltnek. Bar nem fözött, de segitett az elsö evekben: salatak, kirantott hus, ezt-azt összevagni, a vendegeknek bonyolultabb sütemenyek ...stb. Takaritani nem, de vegülis volt idöm, ill. ha vendegeket vartunk, akkor felesben is besegitett. Eleinte, majd a rozsaszin köd elszallt es az addig elfedett enje, ahogy neveltek, kezdett fokozatosan elöjönni. Vitatkozasok, meggyözesek, nemi valtozas, de mindig ott van a belenevelt enje. Aztan jöttek a gyerekek, minden meg bonyolultabb, mindenki faradtabb ,meg kevesebb idö - nekem is a meggyözesre, neki az odafigyelesre... Raadasul pszichologiai kutatasok szerint is mindenki a neki kenyelmesebb megoldasra hajlik... Nagyon ritkan szoktam kerdest feltenni, mert azt tapasztalom, bar joszandeku valaszok is vannak, nem igazan van benne uj, amit nem tudnek. De pont nemreg feltettem egyet, ami összefoglalja, hogy ez egy evtized utan hova vezetett: "Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran? Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?". Nem muszaj vegigolvasni, mert hosszu, es benne van minden a kerdesben. Bar nincs 2 ugyanolyan helyzet, ezert nem tudni, hova vezet a tietek, de azert osztottam meg, h tanulj masok helyzeteböl, csinald jol!

7.

2015. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha kiszakadna most onnan, menthető lenne szerintem valamennyire. Mondtam neki, anyádék akármit mondanak, mellettem meg fogod csinálni. Erre mondta: tudom, hogy te nem csinálod meg... Olyan hangsúllyal, hogy érződött ez a belé nevelés erről, de mondta ki amit valójában gondolt: hogy de miért nem csinálod meg, te vagy a nő. Aznap veszekedtem, ordítottam vele, hogy azonnal döntse el elfogadja ezt a dolgot, hogy velem munkamegosztás lesz, vagy azonnal szakítunk ha az kell amit az anyjaék csinálnak. Én csicska nem leszek. Nagyon sokszor megkérdezte utána, de mégis neki majd mennyit kell dolgoznia mellettem házimunkát... Mondtam ha ennyire félsz tőle, hogy valamit csinálnod kell házon belül, hagyjuk is az egészet a francba.

Az anyja korábban érzelmileg nyilvánvalóan zsarolta. Azt mondta nekem, ha a fia ott hagyja (amikor még nem volt rendezve a tartozása), ő éhen fog halni. Azóta nagyot változtak a dolgai! De még így is múltkor azt mondta, hogy mennyire megbántódott, hogy neki nem ugrik a párom rögtön, ha kér valamit, de másnak igen. Ez nem igaz szerintem!

Egyszerűen nem értem ha annyira szereti ahogy elmondja a gyerekeit, miért zsarolja ilyenekkel? Aznap nem szólt hozzá emiatt. Kegyetlen, hogy ez nekik a természetes. Hány éves koráig akarja ott tartani? Mégha egyedül maradna... De van párja, az már ott lakik velük. Jelenleg 5en laknak egy fedél alatt. Nem maradna egyedül... De a párom sem akar onnan eljönni szerintem, ha azt mondja is, hogy megteszi.

Arra rájöttem, hogy felesleges törni magam, hogy elfogadjanak, ennyit ért a nagy törekvés: mert nem szolgálod ki...

Jó, van mikor megköszöni az anyja a segítségemet, de azt nem hangoztatják, hogy milyen fain barátnőd van, még betonozik is meg ásta a pincénket! Meg ha elmosogatok, kádat takarítottam stb. Meg ajánlkoztam, hogy majd én felmosok, mert mondta tegyem ki a vedret majd neki. Én meg: hagyjad, majd én megcsinálom. Akkor még jó szìvvel csináltam.

2015. júl. 16. 22:53
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Én nem költöznék ezek után oda egyetlen napra sem. Ha ő nem hajlandó elköltözni otthonról, anyuci szoknyája mellől, akkor ez jobb, ha mielőbb kiderül, nem összeházasodás és esetleg gyerek(ek) születése után, évek, évtizedek elteltével.


Mindent összevetve én most döntés elé állítanám őt, bármennyire fájdalmas is, ha az anyja mellett dönt, legalább tiszta lesz a dolog. :/

2015. júl. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!