Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi számít családnak? Mert...

Mi számít családnak? Mert szerintem nem ez.

Figyelt kérdés
A párommal össze vesztünk, mert szerinte mi öten vagyunk egy család ( mi ketten, a testvére és a szülei...) Én pedig ebben nem akarok egyet érteni, mert szerintem mi ketten vagyunk egy család (egyelőre). Nyilván ők a szülei, szeressék és segítség egymást, de éljenek szimbiózisban. Mi ketten vagyunk egy család, majd a gyerekeinkkel együtt. Ők is ha felnőnek és kirepülnek, a gyerekeim maradnak, de lesz saját családjuk. Nem? Attól még nyilván szeretni és segíteni fogom őket.
2015. aug. 12. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a szuk csalad ti vagytok ketten es majd a gyerekeitek. A tagabb csaladja mar a tesoi (annak a gyerekei) es a szulei. Ennyi erovel akkor te azon sertodhetnel meg, hogy a te szuleidet es a testvereidet nem vonta bele a fogalomba.
2015. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Nyilván vannak fokozatok. A legszűkebb család persze ti vagytok, meg a leendő gyerekeitek. De szerintem a szülők / testvérek általában még elég közeli rokonok ahhoz, hogy szintén feltétlenül beletartozzanak a "család" fogalmába. És még ott vannak a "távolabbi" rokonok: nagynénik, nagybácsik, unokatestvérek stb.

Szerintem azon is múlik, hogy milyen a viszony. Pl. nálunk egyik oldalon egyértelműen nem számít családtagnak a nagynéni, a másik oldalon meg egyértelműen igen.

2015. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Rákérdeztem volna egyből hogy akkor az én szüleim és testvérem? Szomszédok vagy milyen kategória ha csak az ő szülei családtagok...
2015. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Van szűkcsaládi kör, azok vagytok ti.

A tágabb meg már az egész rokonság, mert ők is családtagok.

2015. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ilyenen nem kéne veszekedni, de ha már olyan van, mert asszem, értem a problémát, akkor az egyszerűség kedvéért nevezzünk téged és a párodat gyermekeitekkel egy családnak, és a párod szülei, testvérei, ők a rokonság. Ha jól értem a helyzetet, akkor ez így ilyen szinten helytállóbb szerintem:)
2015. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ti ketten vagytok egy család, a férjed szülei és a férjed a férjed családja, a te szüleid és te a te családod (feleség családja).A közös gyerekeitek pedig mindkét családnak részei. Elég bonyolult ez....
2015. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

"A család emberek egy közössége, vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás."


Azt hiszem itt minden világosan le van írva szociológiai oldalról.


Ti ketten pont nem vagytok család.


Családja van neki, gondolom neked, ti család lesztek ha lesz gyerek és \ vagy házasság.


Mivel a szülei és a testvére felé leszármazotti kapcsolata van így neki ők mindig a családja lesz, de ez egy halmaz, amibe ha ti mondjuk házasságot köttök, te is bekerülsz, úgy mint ő a tiédbe.


Ilyen baromságon amúgy összeveszni.

2015. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy mondta volna, hogy mindkettőtök szülei/testvérei vagytok egy nagy család, akkor nem akadnék fent rajta,sőt mégha a szűk család ti is vagytok a gyerekekkel,de a tágabb család fogalmába szerintem azért bőven beleférnek.:) De az, hogy a saját családját belevette,de a te szüleidet,testvéreidet(ha vannak) nem, na én azon húztam volna fel magam,de nagyon.Kivéve persze ha tudomása van olyan súlyú konfliktusról a szüleiddel, ami eltávolodáshoz vezetett, például nekem anyukámmal és a testvéreimmel nagyon jó a kapcsolatom,de apával nem, csak biológiailag tekintem rokonnak,mert kamaszkoromban elhagyott minket, jó,ha évente 1x beszélünk 5 percet telefonon. De ha anyát és a tesómékat a párom kihagyná a felsorolásból, akkor bizony nem tenné zsebre,amit tőlem kap az biztos. Nekem nem vele van baj, hanem az ő testvérével,szüleivel,mert ők még most több év után is úgy gondolják, hogy ők egy nagy család,amibe én még nem tartozom bele(ragaszkodnának minden ünnep együtttöltéséhez(szentestét is több év után(30-hoz közeliek vagyunk már mindketten) most tudtuk először együtt tölteni,mert az anyukája szerint mindenki maradjon a saját családjánál ilyenkor és még reggelig tudnám mesélni miket csináltak)).Szerencsére nem hagyja, hogy a fejünkre nőjjenek,de azért elég zavaró, hogy sose fognak engem családtagnak tekinteni.
2015. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Ti majd akkor lesztek (szűk) család, ha gyereketek lesz. Most még csak pár vagytok. Inkább azon akadj ki, hogy a te családodat nem vette bele, csak a sajátját.
2015. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én és a fiaim család vagyunk, a szüleim nagyszüleim, testvérem a rokonaink, de a gyerekeim apja nem a rokonuk, ahogy én se voltam az ő családjáé, viszont a gyerekeim igen. Remélem érthető. Szerintem ez így van, én a kérdezővel értek egyet.
2015. aug. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!