Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarják hogy el (össze)...

Nem akarják hogy el (össze) költözzünk, sőt most már azt is meg akarják szabni, hogy mikor hova mehetünk mert akkor ők egyedül lesznek, mit tegyünk? Vélemény?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva összeköltözünk a barátommal. Most a hét egyik felét náluk, a másik felét nálunk töltjük. A barátom szüleinek 50.000-et adunk havonta. Az én szüleim nem fogadnak el pénzt, bevásárolni szoktunk nekik, abban egyeztünk meg.

Amikor bejelentettük, hogy hamarosan költözünk, akkor felháborodtak a barátom szülei, elkezdték szapulni az albérletet, hogy minket, miért nem jó náluk. Azt mondták, hogy inkább vállaljunk 2 gyereket és maradjunk náluk (23évesek vagyunk), szoc polt vegyünk fel. (korábban felajánlották a lakásukat, de azon kívül hogy havi 70.000 lett volna, amit nekik kellett volna adni a rezsi nélkül, még egész hétköznap ott aludtak volna (ugye szerintetek sem jó megoldás ez sem? ), mert bejárnak, aztán mondták, hogy ők elmennek abba a lakásba, mert kettőjüknek ez a lakás nagy, de nekünk kettőnknek jó lesz (?!)).

Újonnan pedig (két hete) minden héten: ugye nem mentek sehová a hétvégén?? Ne menjetek, egyedül lesz ...(barátom apukája). Anyukája 3 hetet egyhuzamban nincs otthon, dolgozik, aztán egyet otthon van. Apukáját nem kell ellátni, 47 éves, elvan egyedül, főz magára, csak anyukája akarja, hogy lessük mit csinál. Amikor ők elmennek valahová csak egy délutánra,akkor is felhívnak minket, hogy menjünk haza azonnal, ne legyen egyedül a ház!

Barátom is felháborodott, hogy nehogymár megszabják, mikor mehetünk valahová. Nem maradunk a hétvégéken otthon, van programunk, örülünk, hogy pihenhetünk, kikapcsolhatunk a meló után. Nem megyünk oda, amikor elmennek, de ilyenkor is jönnek ezek a kérdések, a szapulás, hogy maradjunk, mindenféle ötlettel.


2015. szept. 2. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

nem komplettek! 2 gyerek? szocpol? ezt akarják nektek szánni?

50e-t meg mire kérnek el?

banknak néznek titeket ennyi! meneküljetek!

2015. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek vagytok. Ne hagyjátok őket rugózni a témán. Döntsetek, lépjetek.
2015. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Házasság előtt nem is tervezünk gyereket, még az is benne van a pakliban, hogy kimegyünk külföldre.

Barátom amióta dolgozik (4éve, suli mellett kezdte) fizeti ezt, én betársultam, ha már ott vagyok sokszor (elvileg elteszik neki, gyakorlatilag egyszer nem tudott adni, mert beteg volt és kevés volt a fizetése, egyből kiabálás volt és fenyegetőzés, hogy kicserélik a zárat, amíg ő dolgozik és mehet ahová akar) szerintem kb az egész rezsit mi fizetjük így, de szerintük ez a ránk eső része...


Fél éve élünk így, minél előbb lépni akarunk, két hónap az előző lakó miatt van, ahová megyünk, felmondási ideje, de az már tuti, hogy megyünk.

2015. szept. 2. 20:58
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

am nehezen élnek meg a szülei?

vagy miért kérnek ennyit?

sztem ha nem a megélhetésért kérnek ennyit, akkor csak simán fosnak, hogy kiesik ennyi pénz

2015. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre szoktam azt mondani, hogy l.ó.f.a.s.z.t.

Pedig ritkán káromkodok.

Az a nagy büdi franci helyzet, hogyha bármelyik ajánlatukat elfogadnátok, abban a pillanatban megszűnik a szabad akarat. Lakóhelyed lenne, de otthonod nem. Bemászkál, pakol, beledumál, ha visszaszólsz, akkor pofa sutba, az az Ő háza.

Gondolom ezt nem akarnád.

Nézz körül ebben a topicban hogy mit szívnak a menyek ilyen helyzetben.

2015. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
50 2 embere iszonyat kevés enyiért nem találtok albérletet
2015. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Mentsd meg a kapcsolatodat, meneküljetek el onnan.


Ez ilyen magyar virtus, hogy mindenáron saját lakást kell venni. Nem. A bérlet jobban megéri, főleg, ha sűrűn költöztök, márpedig nálatok még ez a helyzet. Béreljetek egy egyszobás garzont.

2015. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, jól élnek. (az én szüleim mélyen ez alatt élnek, mégsem kérnek, anyukám azt mondta, szégyellnék magukat)

Elvileg azért is, mert anyukája egyszerűen nem akart dolgozni 15évig (semmi nem tetszett neki) és hát van egy vadonat új 0Ft-ra kihozott autójuk és egy hiteles házuk. Pár hete találta ezt a munkát, akkor jött ez a ne menjünk ide-oda, mert egyedül lesz apukája. Én is arra gondolok, hogy a kieső pénz lenne a gond. (ha elraknák, nem lenne ilyen heves reakció)

Heti 4 napot vagyunk náluk, nem az egész hetet, havi 16 napra kapnak 50.000-et.

A mostani albérlet 28+reszi lesz, számlákat mutatott a mostani lakó, ők is ketten voltak, 60.000ból kijöttek, télen 70.000ből. ÉS igen, szabad akarat, senki nem mászkál be (most szomszédos szobában vagyunk, amin van egy ajtó, igaz előtte van egy szekrény.)

2015. szept. 2. 21:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menjetek albiba!!! Soha nem fogotk megszabadulni a nyomástól, ha engedtek nekik. És szét fogják barmolni a kapcsolatotokat is, ha állandóan a nyakatokon ülnek. Ne hagyjátok magatokat zsarolni semmivel! Inkább zsíros kenyér, minthogy bárkihez alkalmazkodni kelljen, főleg családtaghoz. A nyugalmat nem lehet megfizetni.
2015. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
7., neked miért fáj, ha mi, magyarok jobban szeretünk sajátban lakni, mint fizetni valakinek a lakhatásért? Neked kevesebb esik le, vagy mi? Szokjad, mi magyarok ragaszkodunk a szülőföldünkhöz, akár tetszik, akár nem.
2015. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!