Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azért, mert gyerekünk születet...

Azért, mert gyerekünk született, miért kéne heti háromszor átmenni látogatóba, ha azelőtt két-három havonta is elég volt?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy nem sűrítettük, értem én, hogy unoka, nade nem abból áll az életünk, hogy őket szórakoztassuk. És ugye nem ők az egyetlen rokonai a gyereknek... 2-3-4 hetente megyünk, ahogy kijön, sok elfoglaltságunk is van, plusz csak hétvégén lehetünk együtt, mint kis család. Szerintük elzárjuk a gyereket tőlük. Dehát minden hétvégén be van iktatva egy rokon, hogy mindenkinek meglegyen az öröme. Csak ők panaszkodnak. Ráadásul ők az egyetlen, akiknél nem tud feloldódni a gyerek, már az ajtó látványától sír. Szerintem igazán fel lehetne kelni a kanapéról, kikapcsolni a tévét és csinálni közösen olyat, amit a gyerek is élvez, nem csak elvárni, hogy hurcibáljuk oda, mert ők a nagyszülők. De arra már nem képesek. Még a sarkon lévő játszóra sem akarnak lemenni. Jó lenne rendezni a dolgokat, mert egyre jobban elmérgesedik a helyzet, ráadásul úton van a kistesó. Hogyan lehetne velük megértetni a dolgokat?
2015. szept. 14. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Kinyitod a szadat es ezt elmondod nekik. Lesz vita meg konfliktus, de vhogy muszaj helyre tenni ezt a kerdest.
2015. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy zárjátok el, gondolom, beengeditek őket, ha mennek...

Megáll az ész, nehogy már Nektek kelljen hurcolászni nonstop, ráadásul olyan helyre, ahol nem igazán jó a gyereknek... Én inkább ritkábban vinném. Megmondanám nekik a véleményemet őszintén, s annyi.

2015. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu, dettó nálunk ugyanez megy. Sír a szájuk, hogy unokáznának, de mikor ott van, nem foglalkoznak vele.
2015. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Attól hogy ide írod és nem nekik mondd el nem fog megoldódni a probléma.
2015. szept. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt ugyan nem írtad, de feltételezem, hogy anyósodékról beszélsz. Pároddal együtt mondjátok el nekik, hogy nem akarjátok elzárni magatokat előlük, de értsék meg, ti hárman (hamarosan négyen) vagytok egy család és együtt is szeretnétek időt tölteni. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ők hol laknak hozzátok képest, mert szerintem ha heti 3x igényelnék a látogatást, akkor gondolom közel laknak. Illetve kikhez mentek minden hétvégén, miért kell ennyi rokonhoz menni folyamatosan? Szerintem leggyakrabban a két-két nagyszülőhöz illő menni és csak utána jön mindenki más, sokkal ritkábban! Még a dédik élvezhetnek előnyt, de más szerintem nem áll olyan közel, hogy állandóan látogatni kéne.... Tehát jó lenne, ha ezeket kicsit bővebben is kifejtenéd.
2015. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyum, apum külön élnek. Testvérem és az ő gyereke, persze vele hétközben is programozunk, közel állunk egymáshoz, plusz a gyerekeknek is jó együtt, 9 hónap van köztük. Persze ez nem kötelező látogatásként van a listán. Él még két dédimama, akiknek fontos, hogy megszépítsük a hátralévő idejüket, ezért nálam ők előnyt élveznek. Nyilván hozzájuk menni kell, hiszen alig tudnak járni. Anyum is inkább programozós, megyünk kirándulni, játszóházba, stb. Nekem nincs jogsim, férjem használja az autót, nyilván csak hétvégén tudunk menni. Anyóséknak van kocsijuk, nem laknak olyan messze, 15_20 perc alatt itt vannak, nekem ez minimum fél óra volánbuszozás 2 év alatti gyerekkel, terhesen és babakocsit sem lehet felvinni, tehát cipelnem kell a gyereket. Anyós nem dolgozik. Hívtuk meg már többször őket ide, de nem kaptak rá. Pedig kertes házban lakunk. Egyszer nagyon beteg voltam még terhesen és mindennap hozott ebédet, utólag kiderült, hogy kifizettette férjemmel a benzin és kajaköltséget. Fele annyi lett volna, ha rendelem, mi sem állunk túl jól. Szóval ilyen a szitu bővebben. Nyilván elmondtam nekik is, csak nem haznált.
2015. szept. 15. 11:19
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, így érthető, ahogy leírtad a kommentben. Igazából nem nagyon tudsz mást csinálni, mint hogy ragaszkodsz ahhoz, ahogy nektek jó, az együtt töltött időből ne vegyél el többet. Talán idővel elfogadják. Férjed is mondta már nekik vagy csak te?
2015. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj most olyan rosszul érzem magam, 3 dédi él,absak az egyikük awnnyira messze, hogy csak párszor tudunk menni évente.
2015. szept. 15. 11:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, férjem szerencsére határozottabb nálam. Csak ugye azt gondolják, hogy az én szócsövem, pedig nem. Őt jobban megviseli, hogy rosszul érzi magát ott a gyerek.
2015. szept. 15. 11:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Karácsony miatt is csak vita van, ezért már nem is várom. Leszögeztem, hogy a szenteste a miénk, sehova nem megyünk. Szerintük mindkét napot ott kéne töltenünk. Nem értik meg, hogy nem csak ők vannak és tavaly is ez volt. Az lesz a vége, hogy aki akar jöjjön, mi sehova nem megyünk. Ettől csak az tart vissza, hogy olyan pici a helyünk, hogy kettőnél több plusz személy már alig fér be.
2015. szept. 15. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!