Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megbántott, énis megbántottam,...

Megbántott, énis megbántottam, de szerintem igazam van. Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. az a helyzet, hogy sok örlődés és gondolkozás után, kiválasztottuk születendő kislányunknak a legmegfelelőbb nevet. Viszont az anyósom egyáltalán nem volt feldobva az ötlettől, ugyanis a balga férjem elmondta, hogy azért választottuk ezt a nevet neki, mert így hívták a macskámat is, aki a nyáron hunyt el és 12 évig boldogította a családunkat.(ne ilyen cirmi névre gondoljatok, teljesen normális, régóta használatos női névről van szó). Teljesen kiakadt, és olyanokat vágott a fejemhez, hogy az ő unokáját ne nevezzük el egy macskáról, mert megalázó, és az ő unokája ne éljen egy macskanévvel. Azt is a fejemhez vágta, hogy meglátszik, hogy milyen anya lesz belőlem, ha egy macskáról akarok elnevezni az egyetlen gyermekemet. Ez nekem nagyon rosszul esett, és én pedig a fejéhez vágtam, hogy a gyerek nevéről én és a férjem döntünk, nem pedig ő, ha neki nem kell egy macskanévvel ellátott unoka, akkor nem kötelező tartani vele a kapcsolatot, és nem kötelező az unokájának tekintenie, hogy hogyan számol el a lekiismeretével, az már az ő dolga. Erre ő nagyon felkapta a vizet, és azt mondta, hogy látni se bír, és menjek el a házából. A férjem többször is nyomatékosította az anyósomban, hogy nem én erőltettem rá ezt a nevet, csak feldobtam ötletként, és neki is nagyon tetszett ez a lány név, de mintha meg se hallotta volna, mondta a magáét. Tudom, hogy csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de az egész balhét ő kezdte, és ő még csúnyább dolgokat vágott a fejemhez, ezért gondolom úgy, hogy a bocsánatkérést neki kellene kezdeményeznie nem pedig nekem. Ha most odamegyek a bocsánatáért esedeznie, akkor sose fogja megérteni hogy borzasztóan megbántott, és sose fogja megérteni, hogy nem volt igaza. A férjem azt mondta, hogy legyek én az okosabb és kezdeményezzem én a kibékülést, de ha ezzel megerősítem abban hogy neki volt igaza, azt hiheti hogy feljogosítja arra hogy minden másba is beleszóljon a gyerekneveléssel kapcsolatban. Vagy én gondolom rosszul? Kérlek adjatok gyorsan tanácsot, mert a férjem várja, hogy megoldjuk ezt a helyzetet, én viszont tanácstalan vagyok :(
2015. nov. 14. 02:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%

Egy kérdés. Te most a férjeddel az anyós házában éltek?? Mert ha igen akkor kérj bocsánatot, húzd meg magad, és amikor megszületik a lányod akkor olyan nevet adjatok amit ti ketten akartok.

Ha nem laktok ott, és úgy érzed neked volt igazad, akkor ne kérj bocsánatot. Akkor fogd a kabátodat, sétálj ki az anyós lakásából, és majd megbékél.

Egyébként elmondod a nevet?Mert kíváncsi vagyok milyen névtől borult a bili.

2015. nov. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem lakunk anyós házában, saját lakásban lakunk, de nem olyan messze anyóstól. A férjem szeretné hogy, ha nem lenne rossz kapcsolat közöttünk a gyerek miatt. És igazából énis békét szeretnék. Viszont szerintem nem volt igaza. Nekem is és a férjemnek is tetszik a név, az meg hogy honnan jött az ötlet nem teljesen mindegy? Egyébként a Zsófia név az amit választottunk. Az anyós azt mondta, hogy egyébként a névvel magával nem lenne semmi baja, ha nem így hívták volna a macskámat.
2015. nov. 14. 03:24
 3/38 vfrtom ***** válasza:
86%
A Zsófia szép név, anyósod meg egy hülye. Le kell szarni, meg kell adni a "kötelezö" udvariasságot, de ne hagyd magad. Ne te kérj bocsánatot.
2015. nov. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
16%

Én személy szerint az anyós pártját fognám.

Nem örülnék ha valami családbeli halott nevét kapja, szerintem rossz ómen. (Bár amerikában elég elterjedt.)

Szerintem tudnátok mást is választani, esetleg 2 keresztnév?

Akkor feldobhatnád neki a békülést, hogy a második keresztnevét meg adja Ő :)

Úgy neki meg neked is igazad lesz.

2015. nov. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
Nincs miről vitázni.Nem az anyós házában laktok, nem az anyós kenyerét eszitek. Azért választottad a Zsófia nevet, mert ezt a nevet találtad a legszebbnek. Azért adtad lánykorodban a macskádnak is, mert ezt találtad a legszebbnek. Gondolom ha fiatalabb korodban nevet választhattál volna magadnak, vagy chat nicket akkor is erre esett volna a választásod. Ez van. Anyós csak durcizik mert látja hogy nincs beleszólása. Lehet hogy amikor ő volt várandós még el kellett fogadnia a szülők véleményét, és úgy gondolja most hogy ez a joga neki is evidens most. Valójában csak arra van joga hogy eldöntse fogja-e az unokájával tartani a kapcsolatot vagy sem. A nevekbe nincs joga beleszólni. Lehet hogy akkor is megbántódna ha anyukád nevét kapná a kicsi, mert titkon reménykedik hogy az ő vagy az ő felmenői közül valakinek a nevét adjátok a gyereknek. Igaziból ahhoz sem lenne közük ha Macskajulisnak anyakönyveztetnétek. A Zsófia meg kifejezetten szép. Szerintem csak a saját tehetetlensége zavarja hogy nincs joga beleszólni. TE legyél békés, kedves vele, de határozott. Ha a párod vár tőled valamit , mondhatod neki hogy már megbocsájtottál anyudnak, de többet ilyen cirkuszt ne csináljon. Megbocsájtottál a párodnak is hogy annak ellenére hogy ismeri az anyját egyel több fölös infót adott ki neki, amiből borítékolva volt a balhé.... Lássa a párod hogy nem neked kell bocsánatot kérni ebben a dologban. Anyósod akar olyan dologba beleszólni amihez nincs köze.
2015. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Teljes mértékben neked van igazad, de te kérj bocsánatot. Nem azért, mert egy teljesen normális nevet akarsz adni a gyerekednek, hanem csak azért, amiket a fejéhez vágtál. Azért, met te kérsz bocsánatot, még nem lesz joga később is beleszólni a gyereknevelésbe, a kettőnek semmi köze egymáshoz. De igaza van a férjednek, legyél most is te az okosabb, máskor is, ha ilyen hülye vitába akarna belevinni. A véleményét mondja el nyugodtan, de te engedd el a füled mellett, ne reagálj rá.


(Zárójelben megjegyzem, a kutyámat Zsófinak hívják :) )

2015. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
15%

Hát szerintem épeszű ember nem nevezi el a macskajarol/kutyajarol/mexikói ugroegererol a gyerekét, de ha ti így szeretnétek, minden jogot meg van hozzá. Anyóst tökéletesen megértem, hogy kiakadt rajta.

A probléma megoldása az, hogy leultok és hármasban megbeszelitek, hogy ti Akarminek akarjátok elnevezni a gyereket, megertitek, hogy ne neki ez nem tetszik, de végül is a ti gyereketek, ennek ellenére nem szeretnétek, ha rossz lenne emiatt a viszonyotok

2015. nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

A névválasztás a te dolgod/jogod illetve a tiétek, nem anyósé apósé, ő max hozzászólhat nem bele. ugyanakkor tudni kell ha ebbe nem köt bele, beleköt másba.


A kötekedés egyik alapszabálya, hogy bármit teszel lesz mibe belekötnöd. A saját lelki békéd érdekében azt javaslom, ha olyasmit tettél ami szerintem nem volt helyes, na azt oszd megvelük, mert akkor ha belekötnek, legalább meglesz benned a jó érzés, hogy igazuk volt.


Ebben a mostani helyzetben pedig a legjobb döntés a határozottság- Pl.:


- Ez így lesz.


Egy darabug puffognak majd elfogadják mert látják, nincs más választásuk. A kibélülés jó ötlet, de ne bocsánatkérés formájában.


A jövőben meg alaposan el kell gondolkozni mit osztasz meg velük. Itt se kellett volna elmondani az okát.

2015. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%
* belekötnie
2015. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
19%
Egy döglött allat utan nevet adni a lanyodnak ez eleg tré, én nemtenném, és most meg az anyosnak adnak igazat, eleg negativ kezdes, az mar tuti
2015. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!