Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezeljem a sokszori...

Hogy kezeljem a sokszori mártír viselkedést? Kihat a mi kapcsolatunkra is.

Figyelt kérdés
Ha valaki volt ilyen helyzetben, kérem adjon tanácsot. Párom anyjáról van szó. Privátban leírom, ha valakit érdekel és meghallgatna és tud is mondani valami okosat nekem, mert én már kevésbé bírom kezelni a helyzetet higgadtan.

2015. nov. 26. 07:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, általánosságban igaz, hogy anyóst az ő gyereke kell, hogy " kezelje".

Egy anyós csak annyira tud belefolyni a gyereke kapcsolatába, életébe, amennyire az engedi.

Ha a párod partner az anyja mártíromságában, akkor a pároddal beszélj, ha süket fülekre találsz, akkor megtudtad, hogy mire számíts a jövőben.

Ha te konfrontálódsz az anyóssal, akkor a kapcsolatod fogja bánni, ha a párod nem áll melléd.

Szóval a pároddal, a párodon keresztül próbálj hatni az anyósodra.

2015. nov. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már próbáltam finoman rávezetni, hogy ez mártírság, de az anyjáról ha rosszat mondok jaj nekem. Nem is akarja látni igen az a baj. Ráadásul azt sem veszi észre, hogy ránk is kihat érzelmileg is. Az egészet ide nem szeretném leírni de az a lényeg, hogy mostanában anyagilag is kihat ez ránk. Mostanában "keményebben" elő adom a dolgokról a véleményemet de én már nem birom ezt. Nekünk is vannak gondok és mi sem dúskálunk a pénzben. Nekünk is vannak kiadásaink. Legtöbbször erről panaszkodik mostanában...
2015. nov. 26. 07:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem egyezik az értékrendetek, akkor próbáld megbeszélni a dolgokat, fordíts egyet a helyzeten (pl. ha a te szüleidnek kellene ugyanezt adni/csinálni állandóan), helyezd a dolgokat perspektívába (ha minden így marad, mi lesz 5/10 év múlva).
2015. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár mondatban leírhatnád, hogy mit takar pontosan ez a mártíromság. Céloztál az anyagi dolgokra…arról van szó, hogy anyósod siránkozik, hogy nem tud kijönni a pénzéből?


Az én anyósomban is van egy nagy adag mártírság. Én úgy kezelem, hogy sehogyan nem reagálok. Mintha nem is hallanám. A férjem pedig rövidre zárja az ilyen párbeszédeket. Írok egy példát: mentünk valahová autóval, anyósomnak is arrafelé volt dolga (másik város), útba esett, így felajánlottuk, hogy elvisszük. Anyósom azt mondta, hogy jó, de csak akkor, ha kifizetheti nekünk a benzin árát. A férjem ezt nem akarta természetesen elfogadni tőle. Anyós erre rögtön bevágta a durcit, hogy akkor ő nem jön velünk (ezt nevezzük érzelmi zsarolásnak tudományosan). A férjem pedig mondta, hogy oké, akkor nem jössz, ahogy akarod. Anyósom egyből visszavett, mikor látta, hogy a zsarolásával nem ér el semmit. És természetesen jött velünk autóval.


Én is egyetértek, hogy ezt a férjednek kell kezelnie. Az ilyen viselkedést egy gyerek hisztijéhez tudnám hasonlítani. Próbálkozik, hogy elérje, amit akar. És ha engednek neki, akkor egyre messzebb fog elmenni. Idejében le kell állítani.

2015. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az én szüleim nem sopánkodnak állandóan a pénzen. Néha jegyzi meg hogy sok volt a kiadás, de nem kérnének akkor sem ha nincs. Kezébe nyomtam se tette el. Ez a különbség.

Ötletnek jó amit mondasz, majd már az lesz. Csak remélem észleli a lényeget. A baj, hogy itt nap mint nap ez megy és mi itt vagyunk, nem külön a szülőktől. Illetve én vagyok külön az én családomtól. Jobb lenne máshol de nem rajtam múlik. Vagy legalább anyagilag lennénk már külön, itt is meg lehetne tenni de hát az sem rajtam múlik.

Csak nő a feszültség bennem ettől a helyzettől. Itt senkinek sem tudom úgy elmondani, még barátaim sincsenek, a családom sincs közel hogy csak úgy elmehessek haza ha szeretném őket látni.

Sokat papoltam én neki, hogy ez sem megoldás, hogy soha nem áll ki még magáért sem (értem se), mert hát nem hagyhatja szarban... De így örökké másra fog támaszkodni, illetve főként rá a páromra és a mi dolgunk ilyenkor egyáltalán nem fontos, márhogy az anyját nem érdekli azt látom, neki meg legyen oldva a másé nem fontos. Nem értem miért csak ő rá támaszkodik meg néha rám is, mert van a páromnak testvére, de arra sehogy nem. Ha ő lelépne az mindegy volna neki. Ha mi megyünk egyszer... Kíváncsi vagyok mi lesz.

2015. nov. 26. 08:47
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hogy egy fedél alatt laktok...hát ez nagyon nagy baj. Költözés, amilyen gyorsan csak lehet.


És amúgy miért nem rajtatok múlik? Dolgoztok mindketten? Van félretett pénzetek?

2015. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A lényeget szerintem már leírták neked az előző hozzászólók: ebben a kérdésben nem neked, hanem a párodnak van mozgástere és felelőssége.


Ha ő nem látja be, hogy ez így nincsen rendben, ő nem akarja kezelni ezt a helyzetet, változtatni a hozzáállásán, és továbbra is partner marad ebben az érzelmi játszmában, (vagy mondjuk úgy, vevő erre a viselkedésre, érzelmi manipulációra), akkor - túl azon, hogy próbálsz vele erről beszélgetni - kb. annyi mozgástered van, hogy eldöntöd, hogy el tudod-e ezt a helyzetet fogadni, illetve eldöntöd, hogy te hol húzod meg azokat a bizonyos határokat, és hol mondod azt, hogy így nem maradsz ebben a kapcsolatban.


(Annak tényleg semmi értelme, hogy olyan dolog miatt legyél feszült, érezd magad frusztráltnak és tehetetlennek, amire nincsen komoly befolyásod, mert valójában két másik felnőtt ember játszmája, amit te kvázi a partvonalon kívülről figyelsz.)


Eléggé más élethelyzet, de anyós téma és anyagi kihasználás témakörbe illik ez a kérdés, amit nemrég sokakkal együtt én is megválaszoltam. Gondoltam, belinkelem, hátha találsz valamit hasznosat, elgondolkodtatót, megfontolandót a hozzászólások között:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

2015. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel az anyósokkal nem tudsz mit csinálni.

Elvesztettük a kisbabánkat 25 hetesen meghalt és megkellett szülni mikor bejöttek a kórházba hozzám (párom,anyum,tesóm,anyós) kérdezték hogy vagyok erre anyós elkezdte sajnáltatni magát hogy neki mekkora tragédia volt hogy 40x éve elvesztette a gyerekét...szóhoz sem hagyott jutni

mikor találkoztunk ismerősökkel és anyósom is ott volt állandóan magát sajnáltatta hogy jajj jajj meghalt az unokája nem lesz unoka mikor megkérdeztek engem hogy vagyok akkor szóhoz sem hagyott jutni mert az unoka (hozzáteszem van neki kettő nagyobb de kb leszarja,egy évbe ha egyszer találkozik velük pedig a szomszéd faluban laknak és anyós nyugdíjas mehetne hozzájuk)


szerintem aki ilyen soha nem fog megváltozni akár mit csinálsz vele.

2015. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Költőnő? ***** válasza:
81%
ajánld neki olvasmányként Forward - Mérgező szülők c. könyvét, illetve Woititz - Alkoholbetegek felnőtt gyermekei c. könyvét
2015. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, részvétem. Hogy vagy azóta? Nem volt ott valaki, aki rászóljon anyósra, hogy fogja be?
2015. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!