Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti együtt karácsonyoznátok az...

Ti együtt karácsonyoznátok az anyósotokkal, aki alkoholista, és nagyon csúnyán szidalmaz folyamatosan? Beengednétek (több napra) az ünnepre való tekintettel? Mert én nem szeretném, de nem tudom, hogyan beszéljem ezt meg a párommal.

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 13:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem karácsonyoznék vele együtt. Mondjuk az én páromnál nem lenne kérdés, hogy ha az anyja csak szidni tud, akkor ő sem látja szívesen. Meg kell tudnotok ezt beszélni, ki kell állnia melletted.
2015. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

nem.

ha párod akar akkor menjen át hozzá pár órára és kész.

2015. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
Miért kellene eltűrni az otthonotokban? A párod anyja, hívjátok meg egy ebédre max, de ha téged sérteget, akkor menjen hozzá a párod, legyen ott, amennyit akar, de téged hagyjanak ki a dologból.
2015. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Ez akkor nehéz ha messze laktok egymástól, mert akkor több napra jön. Nekem anyósomék ugyan nem alkoholisták, de ritka kiállhatatlan emberek. 24.-én a férjem velük karácsonyozik, majd este hazajön az én családomhoz. Én 25.-én ebédre megyek át hozzájuk a férjemmel, igyekszem a többit kerülni, amit pluszban le akarnak szervezni. Egyébként valahol kicsit rossz érzés nekem, hogy a párom így csak késő este van velünk, de nekem is muszáj engednem néha és nyilván mindenki szereti a családját (valamennyire). Arról szó sem lehetne, hogy több napot itt nálunk legyenek anyósomék, igazából nem is hívtam őket ide soha, nem szoktak átjönni, nem kell a kötekedésük, meg, hogy itt vizslassák a lakást, rendet és megjegyzéseket tegyenek, vagy elmeséljék más rokonoknak, ráadásul a fele igaz sem lenne, de hát nekik nem lehet megfelelni.
2015. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyébként kinek az ötlete volt, hogy jöjjön a kedves mama? Párod mit tesz, ha nekiáll a jelenlétében szidni téged? Egyébként nem kertelnék, megmondanám a páromnak, hogy az otthonomban nem szeretnék egy levegőt szívni olyan emberrel, akinek egy jó szava sincs hozzám. Ha ezt nem érti meg, akkor bajok vannak. Nem kicsik.
2015. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. szerintem a párod sem várhatja ezt el. Ha akar, menjen át hozzá pár órára, esetleg tarts vele, de hogy több napig szívja a véred az ünnepek alatt nem a legjobb ötlet.
2015. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám alkoholista, és pont ugyanezt teszi. Én eldöntöttem hogy idén egyedül karácsonyozok, francnak nincs szüksége arra hogy valaki úgy beszéljen vele mint a kutyával.


Én közölném a helyedben a párommal, hogy felnőtt ember vagyok, nem vagyok köteles senki szidalmazásait elviselni, még akkor sem ha az ő anyjáról van szó.

2015. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nálunk nem olyan egyszerű a helyzet, hogy megmondom, hogy nem jön és kész, mert abból balhé lesz. Mint minden évben. Már most összeszorul a gyomrom, ha belegondolok az ünnepekbe. A párom nem reagál különösebben a szidalmazásaira, én még nem hallottam, hogy rászólt volna. Viszont azt mondja, hogy négyszemközt számonkéri mindig. De ebben a témában soha nem jutunk egyről a kettőre. Szerinte " akkor is az anyám" szerintem pedig nem kellene azt hallgatnom napokig- hetekig hogy ci**** ku*va vagyok, stb. Ha az én családomban lenne ilyen személy, én nem tennék ki senkit ilyen helyzetnek.
2015. dec. 2. 13:59
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

férjed lapul.

ha anyuka legközelebb beszól és férjed is ott van, akkor én kicsapnám a balhét, legalább megtudod hogy ki a fontosabb neki!

2015. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha a párod ilyen alapvető helyzetben nem áll ki melletted, akkor miért vagy még vele? Szerinted másban majd tényleg a támaszod lesz? Ez annyira megalázó. Az én anyósom "csak" célzásokkal piszkált, sosem direkt, és sosem ennyire trágárul, mint a tiéd, de a férjem már akkor helyretette. Volt egy kis sértődés, de azóta látszólag minden rendben, és megtartja magának a megjegyzéseit.


Szerintem ez az alap, ha a párod szerint tök oké BÁRKIT IS lek*rvázni, nemhogy még téged...hát sok jóra nem számítanék.

2015. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!