Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem birom elviselni a párom...

Nem birom elviselni a párom szüleit, emiatt sokszor veszekszünk. Mit tegyek? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
A párom szülei a legallja emberek akiket ismerek a világon. Az anyja alkoholista, a legundorítóbb fajtából, az apja egy fokkal jobb, de nagyképű, hazudik, és egy számító dög. Ahelyett hogy támogatna minket, azt nézi mikor tud behúzni minket pénzzel. Undorító körülmények közt élnek, egy tanyán és nem járnak sehova mindenért a páromat ugráltatják (bolt,orvos, akármi) aki persze rögtön ugrik is. Az anyja volt hogy pénzt lopott ki a pénztárcámból (igaz nem sokat mert nem volt benne aok,de már maga a szándék..) és akkor is nem szólhattam egy szót se miatta mert azt a választ kaptam hogy ő mindig is ilyen volt és ilyen is lesz, nem halunk bele pár száz forintba.. Az anyja elissza a pénzt és hónap végén jön hogy nincs pénze gyógyszerre.. Persze rögtön adni kell neki.. Csodálom hogy a férjem túlélte a gyermek korát, semmire nem tanították meg, amire egy gyereket meg kell. Értsd; késsel villával enni, normálisan helyesen szavakat ragozni, a mai napig van olyan alap dolog amit elkell neki magyaráznom (példaul hogy mondunk helyesen bizonyos szavakat..)... A belem kifordul tőlük és sirni tudnék ha elgondolkodom azon milyen gyermekkora lehetett neki. Nagyon haragszom rájuk emiatt, és ez ugy erzem sosem fog megváltozni. A páromat nagyon szeretem, ezért megprobálom elviselni őket de már nagyon nehezemre esik. Ha egyszer gyermekünk lesz biztos nem fogom oda engedni abba a mocsokba. És mikor kinyilvánítom a véleményem róluk a párom az én anyámmal példálózik aki sajnos szintén iszik, de közel sem ennyire és össze sem hasonlíthatóak. Az én anyám tiszta, főz, takarit, dolgozni jár és normálisan felnevelt engem, csak az utóbbi pár évbe kezdett el inni de csak este mikor már semmi dolga... De az anyosom reggeltől estig vedel, semmi mást nem csinál. Rengetegszer összekapunk emiatt...

2015. dec. 4. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Anyuci pici fia. Lépj le mielőbb.
2015. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Te választottad, nyilván alaposan körülnéztél előtte.
2015. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Háát, szerintem ez az az eset amikor két lehetőséged van.


1. Vele maradsz. Ez esetben mindig az anyját fogja védeni, soha nem fog neked igazat adni vagy melléd állni. Talán pár év múlva besokallsz és otthagyod és sajnálni fogod hogy nem tetted meg hamarabb.


2. Lelépsz és keresel egy hozzád illő társat.

2015. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtöknek igazat adok valamilyen szinten, de maga a kapcsolatunk (ezt leszamitva tokeletes) szoval nem hinnémq hogy ezért elkéne válnunk. Az hogy mennyire n eéztem előtte körbe, nem tartom jogosnak hisz a párom a társam nem ők. Viszont arra nem tudok rájönni hogy miért lett anyuci pici fia mikor soha egy jó szót, se ajándékot, SEMMIT nem kapott az anyjától. Miért ragaszkodik ennyire hozzá? Általába anyuci pici fijai azért maradnam mindog azok mert az anyjuk tulságosan is torődnek velük itt bizony ez a helyzet sosem all fent.
2015. dec. 4. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha annak ellenére, hogy alap dolgokat kell elmagyaráznod a pasidnak meg ehhez hasonlók és te mégis szinte tökéletesnek nevezed a kapcsolatotokat, akkor ott veled is lehet egy kis bibi. Tudod, zsák a foltját...


Ha számára ez elfogadható, meg őket védi, akkor szerintem nincs más mód, mint hogy elhagyd. Vér nem válik vízzé. Biztos felszedett egyet-mást otthon.

2015. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
100%

Imádom a kérdezők beszőlásait, hogy "Ezt leszámítva tökéletes a kapcsolatnk"

- Hogy vagy Sanyi?

- Tökéletesen Igazán egészséges vagyok leszámítva, hogy egy nagy kés áll ki a hátamból és lassan elvérzek.


Érted, kérdező?

2015. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Költőnő? ***** válasza:

Azért imádja őket és azért ugrik első szóra mert neki mindig küzdeni kellett az alkohollal versengve a szeretetért és a figyelmért, a megbecsülésért.

Alkoholista családokban nem ritka felnőttként az ilyen hozzáállás a szülőkhöz

2015. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Téged normálisan felnevelt az anyád? KOmolyan ezt érzed?

Mert szerintem undorító ember vagy.

Lepontozhatsz nullára is.


Ha ilyen a stílusod, hogy te tanítod a férfit beszélni, enni, tehát nem tudott viselkedni, kulturáltan enni, meg semmit, akkor utólag miért akadsz ki? Jól tudtad, mit választottál. Ha önként belemetél ebbe, akkor egy szavad sem lehet.

Olyan ez, mintha vennél egy lyukas vödröt, aztán

reklamálnál, hogy kifolyik belőle a víz.

Szokták ezt csúnyábban is mondani, azt most nem írom ide.

2015. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hűha!


Ha normális életet akarsz magadnak, akkor lelépsz, kilépsz ebből a kapcsolatból. Semmi, de ezt szó szerint értelmezd, semmi jó nem lesz ebből.

2015. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia. Együtt vagy még a pároddal? Az én anyósom is ugyanez, iszik cigizik, a legmocskosabb nő akivel valaha találkoztam, retkes büdös igénytelen. Alkoholista, mindennap a kocsmába iszik. Ha kell neki egyből jön kuncsorogni. Vasárnap reggel 7kor veri az ajtót, csak hogy cigit kapjon. Én már többször is elzavartam. Ellenem fordítja a fiát, hazudik neki rólam, persze a fia meg neki hisz. Párom is sajnos igencsak szereti a szeszt. Az apja is ebbe halt bele, de nem tanul a példájából. Én próbáltam segíteni rajta, de meg sem akar vâltozni
2020. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!