Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg a Szentestét...

Hogyan oldjuk meg a Szentestét, hogy mindenkinek jó legyen? (Többi lent).

Figyelt kérdés

Párommal a mi szüleinknél élünk (én 28L ő 30F). Párom édesanyja párom öccsével lakik, aki Szenteste dolgozni fog. Ezért anyuka kitalálta, hogy 24.-ét töltsük vele, vagy hogy mi menjünk át hozzá vagy ő jöjjön hozzánk. Utóbbi kizárt, mert panelban élünk, kevés a hely, aludni sem tudna hol, márpedig ha ő jön itt is kellene aludnia, de annyi hely nincs. Mondtam neki, hogy Párommal megbeszéltük, hogy a két Ünnep között elmegyünk hozzájuk, de még Karácsony előtt is meglátogatjuk, a szentestét viszont szeretnénk együtt tölteni, hiszen eddig egyikünknek sem volt túl boldog a szentestéje az elmúlt 3-4 évben, nem volt mellettünk társ. Elkezdett zsarolni a Facebook chaten hogy mi biztosan nem tudjuk hogy milyen érzés átbőgni a szentestét. Írtam neki, hogy párom tuti tudja, csak nem beszél róla legfeljebb, én pedig rengeteg szentestét bőgtem át. Végül úgy tűnt, megbékélt a gondolattal, hogy a két ünnep között megyünk, de az érzelm zsarolástól a hajam égnek áll. Mit csináljunk? Szeretnénk együtt tölteni a barátommal 24.-ét, de azt sem szeretném, hogy az anyja rosszul érezze magát. Hogyan oldjuk meg? Párommal még nem tudtam erről beszélni, nincs itthon.


28L


2015. dec. 7. 11:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
22%

Ünnepelj a pároddal, anyád zsarolását meg zárd rövidre. Ha újra kezni ,akkor tedd le a telefont, ne oldas a facebookon az üzeneteit, ne hagyd magad zsarolni.


Ha valakit zaklatni akar, akkor keressen mást.

2015. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
43%
Ha amúgy is a te szuleiddel töltitek a szentestet, nem kettesben, akkor az az egy plusz fő sokat nem oszt nem szoroz....
2015. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak bunkesz sem akartam lenni. Mivel ők Budapest másik felében élnek, az is eszembe jutott közben, hogy délelőtt átmennénk, és amíg van normális közlekedés, délután hazajönnénk. Ha párom hazaér beszélek vele erről is. Anyukájának az most a mániája, hogy költözzünk össze egy nagy kertes házba, ő, párom öccse, párom meg én. Párom zsigerből ellenzi az ötletet, eddig én mondogattam neki, hogy talán túl szigorú az anyjával. Most már látom, hogy neki van igaza...
2015. dec. 7. 12:00
 4/42 anonim válasza:
69%
Mennyire lakik anyuka toletek? Mi ugy oldottuk meg,hogy itt is voltunk kicsit es ott is. Aztan az estet pedig egyutt toltottuk. Ne hagyd magadat befolyasolni,mindenkeppen magatokat helyezzetek eloterbe,foleg hogy nem igazan volt boldog szentestetek az elmult evekben. Anyukanak meg kell ertenie hogy felnott emberek vagytok es nem kene erzelmileg zsarolni benneteket.
2015. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk, ha ő egyedül lenne Szenteste, a te szüleid meg kettesben, akkor megfontolandó, hogy náluk legyetek.


Ezt a mondatot nem értem: "Szeretnénk együtt tölteni a barátommal 24.-ét, de azt sem szeretném, hogy az anyja rosszul érezze magát."

Mindketten miért ne lehetnétek párod anyukájánál?


Ha külön laknátok, azt mondanám, hogy Szentestét kettesben, 25-ét egyikőtök szüleinél, 26-át a másikótok szüleinél (szülőjénél) töltsétek. Mert így igazságos.

De ha a te szüleiddel amúgy is minden nap együtt vagytok, ráadásul párod anyja egyedül lenne, a te szüleid meg kettesben, akkor méltányosabbnak érezném, hogy vele legyetek.

2015. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
12:03 teljesen igazad van. Szerintem is ez lesz a legjobb: délelőtt pár órára átmegyünk, aztán délután hazajövünk az utolsó nappali járatokkal (mi XI. kerületben lakunk, majdnem Budafokon, ők meg Pesterzsébeten).
2015. dec. 7. 12:04
 7/42 anonim ***** válasza:
68%

Igen, elég fura lenne, h a ti szüleiddel vagytok a Karácsony 3 napját, meg amúgy is egész évben rá meg nem jut egy fél nap sem.

Nem tudom hogy álltok anyagilag, de azt is meg lehetne beszélni, hogy átmegy és taxival hazajön este. Ha nagyon sokba kerülne, akkor csak jelképes ajándékot kap és kész.

2015. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Gyakran látogatjuk párom anyukáját, nem sz.arjuk le sosem!
2015. dec. 7. 12:09
 9/42 anonim ***** válasza:
16%
Elvileg felnőtt emberek vagytok, oldjátok meg!
2015. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%

Ha te rengeteg szentestét átbőgtél a saját családoddal, akkor nagyon nem értem, miért nem tudsz egyszer máshol lenni.

Ő egyedül lenne, a te szüleid nem.

Én mennék hozzá. Erről szól a karácsony, nem?

2015. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!