Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözni vagy nem költözni? A...

Költözni vagy nem költözni? A párom akar én nem. Mit gondoltok erről vagy mit tennétek?

Figyelt kérdés

A párom szülei költözés előtt állnak. Olyan házat néztek ami két generációs, külön bejáratú.

Jóban vagyok a párom szüleivel de nem szeretnék velük lakni, méh így sem.

Viszont a párom menne, sőt ki is jelentette hogy ő megy a gyerekkel együtt biztos.

Hiába mondom neki a hátrányokat nem érdekli. Nagyon jóba vannak egymással, nagyon kompromiszum képesek. Soha nem veszekednek, de engem ez sem igazán győz meg.

Most egyszerűen nem tudom mit csináljak. Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem akarok velük költözni.



2015. dec. 15. 13:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%

Megértelek, én sem mennék. Szerintem úgy a legjobb, ha minden család külön lakik.


Mi az, hogy nem érdeklik az érveid? Pedig muszáj lesz megbeszálnetek valahogy. De olyan nincs, hogy az egyik kijelent valamit és nincs apelláta.

2015. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
67%

Most külön éltek?

Ezzel van valami gond?

Vagy miért merült fel egyáltalán a párodban, hogy a szüleivel kéne élnetek?

2015. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
82%

Most hol éltek? Együtt vagy külön a szülőktől?


Mindenképpen le kell ülni és megbeszélni.

"Ő megy a gyerekkel együtt" - ez nem olyan egyszerű. A gyereket nem lehet csak úgy elvinni a bejelentett lakcíméről, ennek jogi feltételei vannak.

2015. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Külön élünk albérletben.

Annyira jóban van a szüleivel, hogy nem akar tőlük több km-re lenni.

Plusz ő a szüleinél is dolgozik, így ez is kényelmesebb lenne neki.


Nem tudom mit tehetnék,

2015. dec. 15. 13:55
 5/44 A kérdező kommentje:
ja igen ő is és a gyerekünk is a szülei lakcímére van bejelentve.
2015. dec. 15. 13:56
 6/44 acelsziv ***** válasza:
58%
A jelenlegi lakcímére. De nem arra ahová költöznek. Mi az, hogy ő megy a gyerekkel? Ebbe azért neked is van beleszólásod.
2015. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Hát ezt ő így kijelntette, hogy ha nem megyek ő akkor is megy a gyerekkel.

Nagyon makacs nő, ezt eddig is tudtam de most teljesen tanácstalan vagyok.

Evidens , hogy nem akarom őket elveszíteni, de nem is akarok oda költözni.

2015. dec. 15. 14:07
 8/44 anonim ***** válasza:
16%

mintha vihetne a gyereket.

menjen akkor anyucihoz, te meg maradsz a gyerekkel

!!

2015. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
66%

1-re rímelve: Én is megértelek, én se mennék.


Először is, már önmagában nagy baj, hogy párod eldönti, és azt képzeli, hogy te MINDENKÉPP alkalmazkodsz.

Ők egymással nagyon jóban vannak - röhögnöm kell! Az embernek a másik szüleivel szokott inkább konfliktusa lenni, még jó, hogy a sajátjaival jóban van.


Gondolom a kert közös, így állandóan találkoznátok.


Én azt utálnám a legjobban benne, hogy ha veszekednénk, kiabálnánk egymással, akkor esetleg ők hallják - és nem kétséges, hogy magukban engem hibáztatnának, nem a gyereküket. Esetleg ezt vesd föl a párodnak.


Amúgy te a férj vagy?

Most saját lakásban, külön laktok? Meg lehet tartani azt a lakást? Mert akkor maradjon meg menekülési útvonalként, és ha egy év múlva látod, hogy nem megy (vagy NEKED nem megy) az együtt lakás, akkor van hová visszaköltözni - jó esetben együtt.


Amúgy párod olyan nagyon ne rendezkedjen a gyerek nevében, ezt mondd meg neki! A gyereknek van egy bejelentett lakcíme, melyet csak a két szülő EGYÜTTES döntésével lehet megváltoztatni. Ha pedig az egyik szülő elviszi onnan, a másik akár rendőrséggel is visszahozathatja! Ez csak akkor ér véget, ha elváltok és a gyerek elhelyezéséről bírósági döntés születik. Az más kérdés, hogy ha rendőrrel hozatod haza a gyerekedet, szinte biztos a válás.


Esetleg anyóssal, apóssal ülj le beszélni erről. Miért akarják ezt? Nem hallottak még anyós-meny vagy anyós-vő konfliktusról? Azt képzelik, te mindig mosolyogva azt fogod tenni, amit ők helyesnek gondolnak? Egyáltalán hogy képzelték, hogy ELEVE ilyen házat nézegetnek, anélkül, hogy veletek leültek volna beszélgetni arról, hogy szívesen összeköltöznétek-e velük? És ha köztetek nincs ebben egyetértés, akkor öröm-e nekik, ha viszályt szítanak köztetek, netán széttúrják a kapcsolatot? Én itt és most fölvállalnám ezeket a kérdéseket anyóssal-apóssal szemben. Inkább most romoljon meg velük a viszony, mint akkor, amikor már ott vagy velük!

Ha meg összeveszel velük, talán ők is elgondolkodnak azon, hogy nem valami bölcs dologra készülnek.

Az, hogy kész tények elé akarnak titeket állítani, ill. ezzel manipulálni a párodat, azt nem is minősítem. Kompromisszum készek? Szerintem inkább akarnokok!

2015. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Hát már simán kinézem belőle, hogy míg dolgozom addig összepakolja a cuccokat és átköltözik.
2015. dec. 15. 14:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!