Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem, még mindig nem...

A férjem, még mindig nem heverte ki a gyerekkorát. Mit tegyek, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Az apjával vannak, voltak gondok.Az apósom alkoholista volt, szerintem most is iszik. NEm volt egy minta apa. Folyton elnyomta a fiát, hogy hülye... nem ért semmihez.Iskolához is. Sose lesz háza, családja.. hülye ahhoz h normális munkája legyen. Pedig pont hogy szépen leérettségizett 3 műszak mellett. Jól keres. Házat vettünk, amit renoválunk, és jövőre kifizetjük.Megházasodtunk, született gyermekünk, jó apja a kisfiunknak. De még most se kezeli felnőttként. Még most sincs önbizalma. Csak a bátyja a jó fiú, aki szegényt nem akarom bántani,de csak hibát hibára halmoz, és ugyanolyan alkoholproblémái vannak, mint apósomnak. Anyósom próbál a két fiú közt nem különbséget tenni. DE míg az én férjem az anyját sajnálja, a bátyja, akit úgy imádnak hálátlan...

Én jól kijövök anyósommal, apósom se mer velem kekeckedni, próbált néha, de én egyból kiálltam magamért. Velem nem is mer, de a fiát lenézi, pedig jóval túlteljesítette amit elvárok tőle. Apósom például semmilyen mesterséghez sem ért. Csak a munkájához. Az én férjem próbál itthon mindent maga csinálni. Mégsem érzi, hogy ügyes, nem büszke magára, nem tudom remélem ránk az. Sajnálom őt emiatt, nem ezt érdemli, az anyja is kicsit hibás hogy hagyta, hogy így nőjenek fel a gyerekei. Szóval ez a történet kb. A legnagyobb probléma, ami gondoltam hogy probléma lesz, hogy ha a fiunk kezd nőni, és a férjemet még mindig alázni fogja előtte is az apja, akkor mi lesz.. Már mondtam a férjemnek korábban, hogy álljon a sarkára, tudom h nehéz mert azt se tudja hogy kéne. Most megint megszidta az apja a férjemet, csak úgy brahiból.. mert volt benne löket. Pedig Ő pont ment neki segíteni... Volt értékelve...

Ő már kicsit szól vissza, de ez semmi amit az apja tőlem kapna! Meg ahhoz képest amit érdemel...

A legrosszabb, hogy utána a férjem még velem is összeveszett. Mert én is erős akaratú vagyok, és hogy én is elnyomom. Igaz hogy kiállok magamért, de nem nyomom el. Tudtam hogy ez lesz és mondtam hogy ne menjen oda. Most mindig rajtam fogja levezetni?

Most először fordult elő ez. Remélem utoljára, belement abba, hogy elmenjünk pszichológushoz. Szerintetek ez segít rajta, rajtunk? Gondolom fejben dől el. De azt a borzalmas gyerekkort, lehet hogy egyedül nem bírja feldolgozni.



2015. dec. 21. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus? Esetleg valami terapeuta? Egyébként meg engedje el a füle mellett. Már bizonyított.
2015. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, de Ő ennél sokkal gyengébb lelkiekben. Helyében már lecsaptam volna az apját, megérdemelné...
2015. dec. 21. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alkoholista az apám. Nagyon sok rosszat éltem át mellette. Évek múlva jött elő. A pszichológus nagyon sokat segített!!!
2015. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Költőnő? ***** válasza:
91%

két könyvet ajánlok:

Woititz: Alkoholbetegek felnőtt gyermekei

Forward: Mérgező szülők

2015. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

érdekes egy sztori, és egyben elkeserítő hogy a férjed felnőtt korára is van olyan mulya és töketlen, hogy a szeszkazán apjától elviseli az ilyet.

az már külön dicsőség, hogy a frusztrációját rajtad vezeti le.

én más típus vagyok, kb. 30 másodpercben lerendeztem volna az egészet, ha szóval nem megy akkor ha nem is ököllel de valamit kitaláltam volna, hogy véget vessek ennek az elnyomásnak.

mondjuk én azt sem tudom elképzelni, valaki hogy viseli el az ilyet, nálunk soha nem volt a családban ilyen konfliktus, de ha lett volna akkor nem húztam volna be fülem farkam.

egy valami viszont nagyon fontos, az ilyen emberekből lesznek idővel a csendes őrültek.

egész életükben eszik két kanállal az ideget, és soha nem ürítik ki magukból, és ettől olyan frusztráltak lesznek, hogy elkeseredésükben a gyengéken vezetik le a feszültséget.

jelen esetben rajtad, mivel tőled nem fél így bátran mer veled veszekedni.

legjobb lenne ha jól kiosztaná az apját, nem nagy veszteség ha ez miatt végleg megszűnne a kapcsolat vele.

ha meg kekeckedne akkor egy-két szájpadláson rúgást is kapna.

egy lelki sérültet csinált a fiából, szóval ha magától nincs ereje kilábalni ebből a szar helyzetből, akkor mindenképp pszichológus a legjobb megoldás.

bár egy jó kis családi balhé ezerszer többet érne.

2015. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én meg ezt a könyvet ajénlom, evvel TE tudsz segíteni neki:

Pár-bajok és békés megoldások - Park Könyvkiadó.

Nem mellesleg mindezek mellett kineziológia, családálláítás, Arolo, stb.

2015. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
De tulajdonképpen milyen az a borzalmas gyerekkor? Mert hogy a szülő szidja, hülyézi a gyerekét, az teljesen általános sajnos, semmi extra nem jutott a férjednek, ami ne volna általános.
2015. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

(Add meg após lakcímét, megkeresem és beleverek néhányat a fejébe. Nekem is jót tenne egy kis feszültséglevezetés.)


Na szóval ismerős a helyzet. Mondjuk az én apám nem alkoholista volt, hanem egyszerűen csak gonosz, egy igazi lágerőr. Még szerencse hogy elvitte a rák, így legalább nem kellett nekem eliminálni. Mert azt még a kárhozatban is megemlegette volna.


Segíthet a pszichológus, ha jót fogtok ki.

Én azt mondom, ilyenkor mentálisan ki kell zárni az apát.

Nem szabad megengedni hogy bármilyen hatalmat vagy befolyást gyakoroljon a személyisége felett.

Én persze könnyen beszélek, szamomra gyerekkorom óta semmit nem jelent az a szó hogy apa. Illetve de: Egy lényt, akitől mindenáron meg kell szabadulni.

Nem tudom konkrétan milyen az illető, de ha úgy van ahogy leírtad és olyan súlyos ahogy én azt el tudtam ez alapján képzelni, akkor nem tudok mást mondani.


Aki szándékosan, tartósan, ok nélkül ellenségesen viselkedik, az ellenség. Ha őszintén megbánja a gonosz dolgait, akkor lehet beszélni.

2015. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Hellinger csaladterapia, családállítás, kicsit olvass utána ezeknek. Angster Máriahoz kellene elmennie a ferjednek, ő hozta be ezt a modszert Magyarorszagra. Nagyon ajánlom!
2015. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ajaj, ha már rajtad veri le az baj. Én apám is először kicsiben kezdte el rajtunk leverni a problémáit, aztán inni is elkezdett (csakúgy mint az apja). És soha nem állt ki magáért akkor sem amikor a nővére ellopta 1 havi fizetését. Az ilyen ember sosem változik még az a szerencse ha tényleg elmegy dokihoz,de ennél csak rosszabb lesz, mert a férjed egyre inkább nem tudja ezt elviselni (lévén felnyitottad a szemét), de nem is fog ellenállni, mert tutyimutyi.
2015. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!