Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyűrű anyóstól a férjemnek...

Gyűrű anyóstól a férjemnek nászajándékba? Szokás ez valahol vagy valami rossz vicc?

Figyelt kérdés

Tegnap szűk családi körben összeházasodtunk. Nászajándékokat este bontogattuk amikor már elmentek a vendégek. Anyós egy dobozban mindkettőnknek külön tette az ajándékot,nekem egy nyaklánc,páromnak egy gyűrű,belegravirozva,hogy örökké.Ráadásképp csak a jobb gyűrűsujjára jó ,ahol mi is hordani fogjuk a karikagyűrűnk. (Méretet nem volt nehéz kideritenie,egyszem ékszerész van itt).

Még nem hivtuk fel hogy ezt most miért és hogy gondolta, páromnak esze ágában sincs hordani.

Azt hozzáteszem,nemnagyon fogadta el hogy mi együtt vagyunk,ráadásul január elején költözünk 150 km-re (most sem lakunk anyóssal)

Szokás ez valahol? Sosrm hallottam még


2015. dec. 22. 09:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Hát én ezen nagyon röhögnék :D A gyűrűt meg eladnám/beolvasztatnám.
2015. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
89%
Próbáljátok az ékszerésznél beszámíttatni valami más ékszerbe, amit esetleg szívesen hord. Elég érdekes ajándék, inkább negatív érzést váltana ki belőlem, mintsem pozitívat.
2015. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Nem tartjuk meg mi sem, konyhai mérleg is 12 grammot mutat. Párom reakciója annyi volt mikor lemértük nagyjából, hogy eladjuk,ebböl lesz az uj lakásban a mosógép,és még az anyja is örülhet,hasznos a nászajándék. (bár vehetett volna ő is alapbol hasznosat,tudja mik hiányoznak a házból ha már nem pénzt kaptunk mint mindenki mástól,mondván majd megvesszük ott és olyat amit akarunk,ne innen cipeljük)
2015. dec. 22. 09:29
 4/51 anonim ***** válasza:
89%

Fura. De régebben fiúk sokszor kaptak pecsétgyűrűt nevesebb alkalmakra, pl. ballagás. Régen divat volt.

Talán az anyukája is régimódi.

De nem értem, mi a kérdés. Szerencsére a férjed sem gondolja úgy, hogy hordania kéne, úgyhogy nincs semmi gond.

2015. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem kissé ferdítve írtad a kérdést. Itt nem az anyósodról van szó, hanem a férjed anyjáról. Neked ugyanis a történetben semmi szereped nincs. A férjed kapott a saját anyjától egy gyűrűt, ez tehát az ő kettőjük dolga.
2015. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
17%

Rossz viccnek is durva.


A többit priviben írom.

2015. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
59%
Ha édesanyámtól kapnék egy gyűrűt, akkor biztos nem adnám el. Nem hordanám, ha nem tetszik, de eltenném.
2015. dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Esküvőre a pár közös ajándékot szokott kapni,nem külön.

Az én dolgom is onnantól hogy a párom kikéri a véleményem.

Ez nem pecsétgyűrű,ez karika,kis nonfigurativ mintával.

2015. dec. 22. 09:58
 9/51 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy új a gyűrű? Lehetne családi ékszer is, amit most továbbadott. Nem írtad, él-e még a párod édesapja, lehetett az ő karikagyűrűje is.

A méretén lehet igazíttatni, olyan őrült nagy eltérés nincs a jobb és a bal gyűrűsujj között, de ha nem akarja hordani, ne tegye. Én is elraknám a helyében, egyrészt, mert ajándék, másrészt, mert jó lesz tartaléknak vészhelyzet esetére, nem megy tönkre 4-5 év múlva, mint a mosógép. (Amúgy ha mindenkitől pénzt kaptatok, csak telik már egyre a gyűrű nélkül is.)

Lehet, hogy fura, te nyilván eleve így tünteted fel, de nem értem, mit árthatna neked az anyós 150 km-ről, hogy ennyire el kell pusztítani a háztól az ajándékát.

2015. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Párom felhivta az ékszerészt közben,aki visszaveszi teljes áron-jó ismerős.

Az anyját meg felhivta,aki csak annyit mondott hogy ez a szeretete jelképe,és azért a gyűrűs ujjra hogy lássa az anyja vagy a felesége fontosabb.

Ugy döntöttünk egy az egyben visszakapja az árát (gyűrűt nem,beteg dolog).

2015. dec. 22. 10:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!