Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tiszteletlenség, ha a szülők...

Tiszteletlenség, ha a szülők mennek karácsonyra a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Párommal külön háztartásban élünk,első közös,külön töltött karácsonyunk lenne. Párom 31/F,én 30/N vagyok. 24-ét úgymond kikértük mindkét oldalról,hogy szeretnénk külön,kettesben tölteni,25-én csak 5 km-t kell menni az én családomhoz,és azt is valószínűleg apukám vezeti le,eljön értünk,mert közben mindketten megbetegedtünk,lázasan fekszünk itthon. Úgy volt,hogy párom szüleihez 26-án megyünk,már ezen is megsértődtek,hogy miért 26-án,mert ők huszadrangúak,miért nem az én családomhoz megyünk 26-án,hogy legyenek ők a huszadrangúak. De most,hogy lebetegedtünk,felhívtuk őket,hogy jöjjenek ők 26-án,várjuk őket szeretettel. Kaja úgyis lesz,a szobában meg elmozgunk valahogy lázasan is,de 60 km-t veszélyes hegyi terepen most nem vezetnénk. Erre ma felhívott minket az apukája,hogy Ő ÚGY DÖNTÖTT,és ez a végleges,és megmásíthatatlan DÖNTÉSE,hogy 3 választásunk van: vagy 23-án,azaz holnap megyünk (amikor ma fel se bírtunk kelni a láztól),vagy 24-én (ezt világosan kértük mindkét oldaltól,hogy az a miénk),vagy 25-én megyünk,mert ők nem fognak jönni,mert nem játszunk olyat,hogy a hegy megy Mohamedhez. Szó szerint így,és ilyen stílusban támadtak le minket egyből. Ezután 45 percig hallgattuk mindkettőjüktől,hogy milyen hálátlanok vagyunk,hogy nekünk nem fontos a család,hogy nem tiszteljük őket,szülőket,mert az tiszteletlenség,ha nekik kell jönni. És ha nem megyünk,ők eladják az ajándékunkat. Mondtuk,hogy jó,akkor adjátok el. Erre jött az,hogy mi nem tiszteljük azt a munkát,amiből az ajándékot vették,biztos azért nem,mert apukája szakmunkás,mi meg diplomások vagyunk. Tiltakoztunk,hogy szó nincs erről. Mondtuk,hogy ha nem lennénk betegek,akkor is jöhetnének ők is,mert még nem látták,hol lakunk,hogyan élünk,büszkén megmutattuk volna,mert nem albérlet,ketten hoztuk össze a sajátot,még nem is látták. Autójuk is van,ahogy nekünk is. Ti mit gondoltok erről?

2015. dec. 22. 19:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Megmondanám, hogy majd bezsélgessünk, ha sikerül egy intelligensebb hangnemet megütnie és felfognia, hogy lázasan fekszetek otthon, aztán ráraknám a telefont.
2015. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy milyen hálás vagyok az én szüleimnek. Mikor mi mondtuk, hogy nem megyünk, inkább a miatt szomorkodtak, hogy nem fognak látni, illetve, hogy az ajándékot hogy fogják eljuttatni hozzánk, ez volt a legnagyobb problémájuk.


Mi is külön élünk már, kettesben az élettársammal.


Sőt, akár hiszed, akár nem, mikor nyáron sem tudunk elszakadni a munkából, ezt mondták:

" Akkor majd mi megyünk hozzátok. Ha a Mohamed nem megy a hegyhez, majd a hegy megy Mohamedhez." És eljöttek, és tiszteletben tartották a munkaidőnket, addig elvoltak a városban, feltalálták magukat, mikor pedig nem dolgoztunk, tudtunk itthon lenni és beszélgetni.

Nekem (nekünk) ez a normális.

2015. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Rugalmatlanok, hiányzik belőlük az empátia. Mi mennénk ha már meggyógyultunk.
2015. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Második válaszoló,de tudlak irigyelni! Párom itt fekszik összezuhanva (ő a betegebb), kommunikálni se tudok vele,azt mondta,ez most sok volt. Harmadik válaszoló,ezek után milyen szívvel mennénk,milyen ünnep lenne abból?
2015. dec. 22. 19:49
 5/31 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: 45 perc után ők rakták ránk a telefont. Az mekkora tiszteletlenség lett volna,ha mi rakjuk rájuk!
2015. dec. 22. 19:51
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom azon sértődtek meg, hogy a te családodat hamarabb látogatjátok meg és úgy érzik, hogy a sor végén vannak. A többi meg csak vagdalkozás, hogy menjetek hamarabb és fontosnak érezzék magukat.

Én nem engednék ilyen zsarolásnak. Betegek vagytok, ne menjetek holnap, teljesen irreális, hogy lázasan vezessetek és mosolyogjatok egész nap.

Esetleg, ha nagyon törekednék a békére, akkor áthívnék mindenkit 25-én együtt és akkor senki sem huszadrangú. Csak kérdés, hogy össze lehet-e botrány nélkül engedni a szülőket és van-e annyi kajátok, hogy ne kelljen órákat párolódnotok a konyhában, ha nem gyógyultok meg addigra teljesen.

2015. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem lehet őket összeengedni. Nagy mértékben megnehezíti mindkét oldal a kapcsolatunkat.
2015. dec. 22. 19:53
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező: én ezek után őszintén szólva sz*rnék bele, hallgatta volna a bánatos úristen ezt 45 percen át. Kicsit állj a sarkadra!
2015. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Nem tiszteletlenség, sőt ahogy írtad, meghívtátok őket,nem látták még a lakásotokat sem.

ÚGY döntött: családban nem csak az egyik fél dönt, hanem megbeszélik. (Nálunk is csak elméletben működik.)

Nem mennénk, ajándékot adják el, vagy csináljanak vele amit akarnak. Szülői érzelmi zsarolás. Nem fogják fel, hogy erőszakosan nem lehet valakit magunk mellé kötni, sőt inkább elriasztják a szeretteiket.

Ki a fene akar együtt tölteni valakivel időt, amikor már gyomorideget kap induláskor, ha menni kell.

Nem mindegy, hogy 25.-én, vagy 26.-án? Dehogynem! Bolhából csinálnak elefántot.

2015. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
23%
Csak egy gondolat: ha annyira betegek vagytok, hogy felkelni is alig-alig tudtok, miért nem otthon fekszetek, ehelyett vendégségbe mentek. Nyilván ez is generálta após-anyós mérgét.
2015. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!