Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem a párom apjára...

Kötelességem a párom apjára főzni?

Figyelt kérdés
Egyedül él, egészséges, csak éppen nem tud főzni. Szakítottak az élettársával és egyedül maradt. A párom most elvárja tőlem hogy főzzek rá is. Muszály nekem őt is a nyakamba venni? Nyugdíjas, kaphatna ebédet 300-400 ft-ért, tudom hogy nem első osztályú kaja, de nem finnyás, tudom hogy megenné azt is örömmel.
2016. jan. 10. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem főz a párod rá? Miért tőled várja el?
2016. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
86%
Nem hogy nem kötelességed, de normális ember nem is várná el.
2016. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
36%

Pároddal együtt főzzetek hétvégén egy egész hétre előre.

Fagyasszátok le adagokban.

Párod hamar be fogja látni, hogy nem mehet igy állandóan.

Aztán lehet feles-felesben rendelgetni.

2016. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg nem kötelező, de például én sem porciózom ki az ételt, és ha három emberre főzök, akkor még jutna egy negyediknek is. Tehát semmi plusz erőfeszítés még egy főre főzni. Egyezzetek meg, hogy napi 500 Ft-al beszáll a konyhába.

Ha meg annyira utálod, hogy ennyire nem vagy képes, akkor ne etesd.

2016. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta, szeretek főzni, de csak magamnak és a páromnak. Látja rajtam, hogy én ezt nem akarom, mondtam is neki, azt mondta, jó rendben (bár éreztem hogy nem tetszett neki). De most az a szokása hogy direkt sokat és sűrűn főzet velem, hogy ami megmaradt ne kelljen kidobni hanem viszi az apjának. Na most mit tegyek?
2016. jan. 10. 10:27
 6/79 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem fözöl, akkor külön az após kedvéért nem elvárható.


Ha eleve fözöl magatokra, akkor szerintem nem igazán probléma picit többet készíteni.


De azért azt nem értem, ez neked miért akkora gond - mert a kérdésed alapján így is fözöl. Nem igazán lenne több munkád és ezt nem tartanám az "öt is a nyakamba venni" kategóriába. Márcsak azért is, mert a "kapott" ebéd normál esetben azért az "éppen ehetö" kategória, azaz minden csak nem jó.


Mindettöl függetlenül érdekes lenn tudni, az após mit szól ehhez, ö mit akarna?

2016. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
67%

" De most az a szokása hogy direkt sokat és sűrűn főzet velem, hogy ami megmaradt ne kelljen kidobni hanem viszi az apjának."


Ez nekem érthetetlen. Vagy naponta föztél eddig is - akkor nem gond a kicsit nagyobb adag, vagy eddig is hetente 3-4 alkalommal, akkor meg ez a rendszert nem kellene változtatni, csak a mennyiséget emelni.


Tuajdonképpen nem értem azt a részt, hogy miért esik nehezedre nagyobb mennyiséget készíteni, elvégre több munka nincs azzal, ha egy személlyel többre készíted az ételt!

2016. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nyugodtan fozhetsz egy adaggal tobb ételt is. Főzni fozol magatoknak akkor egy adaggal tobb ne legyen mar sok.
2016. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:
Attól függ, mit készítesz. Ha pl. panírozol, vagy krumplit, zöldséget pucolsz, igenis több munka van a főzéssel. Én a párom barátnője vagyok, nem az apjáé. Most velem akarja pótoltatni a volt élettársát. Meg egyébként is, miért kell nekem ezt csinálni? Más meg tudja oldani, nem akaszkodik rá a családjára.
2016. jan. 10. 10:33
 10/79 anonim ***** válasza:
59%

Mi lenne, ha esetleg valami kompromisszumot kötnétek? Hétköznap rendelne, hétvégente vinnétek neki azt, amit te főztél.

Mi a nagyimmal így oldjuk meg, de mi nem főzünk minden nap.

2016. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!