Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem a párom apjára...

Kötelességem a párom apjára főzni?

Figyelt kérdés
Egyedül él, egészséges, csak éppen nem tud főzni. Szakítottak az élettársával és egyedül maradt. A párom most elvárja tőlem hogy főzzek rá is. Muszály nekem őt is a nyakamba venni? Nyugdíjas, kaphatna ebédet 300-400 ft-ért, tudom hogy nem első osztályú kaja, de nem finnyás, tudom hogy megenné azt is örömmel.
2016. jan. 10. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
73%

Erdekes sok hozzaszolas. Nem latom be miert kellene egy

BARATNONEK aki se nem menyasszony se nem feleseg egy eleteros ferfire fozni aki nem lakik veluk es modjaban all etelt rendelni.

Vagy ugy gondoljak egyesek hogy nem is kerul tobbletkoltsegbe hogy 2 vagy 3 emberre foz valaki. Mert Mo on mindenki sirankozik a dragasag miatt de azt elvarnak hogy egy meg egyenlore nem is a csaladhoz hivatalosan tartozo no ingyen fozzon a baratja apjara, aki nem beteg es nem is tul oreg? szerintem meg egyaltalan nem kell hogy fozzon ra.

2016. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
29%

"Én a párom barátnője vagyok, nem az apjáé"


Ez így van. Viszont a párod apja még hosszú évekig ott lesz és örökké az apja is marad.

Viszont a te "barátnői státuszod" egyáltalán nincsen bebetonozva, mert ilyen hozzáállásod mellett hamar találhat helyetted egy nem ennyire önző, hisztis, mega-lusta nőt!

2016. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, neked van igazad. Hidd el, a többi itt válaszoló is húzná a száját, ha minden egyes nap plusz egy főre kellene főzni, aki se nem beteg, se nem a rokona, és semmit nem kapna érte cserébe.

Én nagyon furcsállanám, mert tényleg SOK pluszmunka. Eleve sokkal többe kerül! Pláne, ha férfi az illető.

Gondolom, jobb dolgod is van, minthogy mindennap plusz időt/pénzt és energiát szánj erre.

Arra jó az együttélés, hogy kitapasztald a másik embert. Ha a barátod kihasznál, és ez a terve az elkövetkezendő évtizedekre, nem veszi figyelembe a te panaszaidat, játszik az időddel és az energiáddal, akkor (szerintem) nem tisztel eléggé, és ha neked ez gondot okoz, akkor meg kell fontolni, hogy esetleg nem illetek össze.

Ha az após beteg lenne, nem lenne pénze rendelni, éhezne, akkor persze más lenne a helyzet. De nem így van! A saját életed építésére kellene használnod azt a plusz időt és energiát, hetente pedig egyszer vagy max kétszer ehettek együtt, szerintem ez a maximum, amit el lehet vállalni.

2016. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
77%

Nem csinálnám meg én sem a helyedben. Szépen meg fog tanulni főzni, vagy rendel... Igenis több munka több emberre főzni, mert nem az a "sok" idő, amíg elvan magában a lábas a tűzhelyen magában (addig a többség úgyis mást csinál), hanem az amíg előkészíted az alapanyagokat. Nem is éltek együtt, az egész teljesen abszurd. Én felajánlanám a helyedben, hogy szívesen megtanítok neki egy-két alap dolgot. Ha 3-4 alap technikát megtanul, akkor bármi szakácskönyvvel/netről szedett recepttel el kell boldogulnia. Pár hét alatt bele is lehet jönni.


Nem kötelességed egészséges emberekről gondoskodni, majd ha após megbetegszik, vagy ágyhoz lesz kötve, akkor lehet ebből morális kérdést csinálni.

2016. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont a párod apja még hosszú évekig ott lesz és örökké az apja is marad.

Viszont a te "barátnői státuszod" egyáltalán nincsen bebetonozva, mert ilyen hozzáállásod mellett hamar találhat helyetted egy nem ennyire önző, hisztis, mega-lusta nőt!"


Mega-lusta?

A kedves apuka a kérdező párjának az APJA. Az volt hosszú ideje, az is lesz még egy darabig. Milyen lusta gyerek az, aki az apját nem látja el?


A házasság meg azért jár cserébe, hogy kiganézod a rokonságot?


Ez pedig:

"Fordított helyzetben mit tennél, ha a Te édesapád kérne ilyet, és a párod ellenezné?"


Azt, hogy ÉN kinek főzök, ÉN döntöm el. Ha az apám arra kérné a PÁROMAT (igen, a "férfit"), hogy főzzön rá, azon is kiakadnék.


Ez színtiszta csicskamunka, mert a vénember a "mega-lusta". Hogy ha fiatal lánykáknak megy a jó tanács, hogy mindenki tud főzni, aki tud olvasni, akkor apukának is megy. Csak megszokta, hogy a popsika ki van nyalva.

2016. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:
Az apuka életerős, 69 éves de 1 szem gyógyszert sem szed. Nyugdíj mellett dolgozik, szabad idejében internetezik. Nincs ágyhoz kötve, pénze is van. Ezért nem értem az egészet, hogy miért nekem kell gondoskodnom az ő étel ellátásáról. Én is megnézném azoknak a válaszolóknak a képét, hogy ők mit szólnának, akik azt írták, mega-lusta vagyok és semmi több emberre főzni...
2016. jan. 10. 13:43
 27/79 anonim ***** válasza:
16%

Többek közt én írtam, hoyg nem igazán több munka plusz egy emberre fözni.


Sokáig - több mint 10 évig - naponta föztem 6-10 emberre, és az elökészítés (zöldségpucolás, darabolás) nem tartott soha tovább, mint fél óra.

Utána ketten voltunk a párommal egy ideig, majd hozzánk költözött az anyja, ettöl kezdve rá is föztem, ami semmi többletet nem jelentett, csak valamivel több alapanyaggal kezdtem a fözést. Késöbb még a párom két testvére is idekerült, ettöl kezdve rájuk is én készítettem az ételt, és még mindig nem tartott plusz 5 percnél több idömbe az egész.


Szóval ha neked ekkora probléma, akkor vagy azért, mert lusta/önzö vagy, vagy azért, mert nem tudod megszervezni a munkádat.

2016. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
82%
Vagy mert nem akar csicska lenni? A pasija miért nem önző, hogy készít ételt a SAJÁT APJÁNAK?
2016. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
58%
* hogy NEM készít ételt
2016. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Ugyan, hagyjad már magadat. Ne mondd már nekem, hogy semennyivel nem tartott tovább, ez már csak ércelődés...
2016. jan. 10. 14:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!