Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Figyelt kérdés

Adott egy jelenlegi helyzet nálunk: Párom családjával egy fedél alatt élünk. Meg van beszélve egy fix összeg havi szinten amit beadunk (ez egyforma összeg), illetve amit azon felül kell elköltenünk (ez nem rendszeres összeg, hanem ha megyünk Párommal valahova, ezt azt hozatnak olcsóbb vagy éppen drágább összegekért. Továbbá a majd a soha meg nem adott megadom című dologgal vásárolt termékek.) Illetve Páromtól főként várják az anyagi támogatást, ha hó vége felé kevés.

Nos ezt azért írtam le, hogy tisztább kép legyen mivel pénzügyekkel is kapcsolatos a kérdésem.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, ebben a helyzetben jogos e az a kérésem, hogy néha napján nekem is hozzanak pár db zsemlét pl amit munkába elvihetek. Párom egész heti adagját megkapja (feltétekkel együtt mint pl1 kg-os rúd párizsi stb...) és ez rendszeres. Nekem mindent magam kell intéznem. S bár mondják, intézhetné maga is, mindig megkapja végülis. Jól van, értem én, hogy ő a fia, családtagabb mint én..., ez nyilvánvaló első a gyereke, de nem járna nekem is legalább néh, ha már én is adok be és ráadást is? Páromnak már mondtam és nekik is célozgattam, hogy nekem is jó lenne... De azóta sem. Zavar az is, hogy ha pl olyan kaja van főzve amit ő nem szeret, akkor külön van neki csinálva, de nekem sosem, én valószínüleg csináljam meg magamnak ha akarok mást, persze vegyek ahhoz külön cuccokat, mert ha pl hús kell most magamra vegyem elő a 1-2 kg-os csomagot? Nyilvánvalóan nem fogom...

Zavar a megkülönböztetés, mert nem egy pár vagyunk ilyenkor a szemükben, csak ha dolog van. Ha párom után kell pakolni, akkor nagyon is a párja vagyok. Csak közlöm, ő akart itthon lakni, spórolásból meg a kényelem. Én azért vagyok itt, mert szeretem, csak ezért vállaltam ezt a dolgot, de kikötöttem a Páromnak, hogy remélem nem fognak külön kezelni ennyire minket, de hát... Na és bár mondta, nem szól ilyenekért. De különben meg az én szüleimet is lehetne segíteni anyagilag, s szerintem természetes akkor az is, hogy én pedig akkor őket segítem. Mivel ők egyedül élnek külön külön, itt meg nagyon sokan vagyunk!



2016. jan. 26. 07:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Off: Miért írod a Páromot nagy pével? Az a neve?
2016. jan. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

1. Mivel a párod szüleinél laktok, ezért érthetö, hogy öneki kedveznek, te meg nem vagy a gyerekük, ezért neked nem jár extra.


2. Azt nem írtad, hogy te is dolgozol-e, illetve mennyi az a fix összeg, amit odaadtok a szülönek. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy 20 ezer Ft-ot adtok vagy 80 ezret!


3. Ha neked kell hús, - föként 1-2kg-os!!! csomag -, akkor az lenne a természetes, hogy te veszed meg, nem pedig a barátod szülei - ez ugyanis nem a "nem kerül sokba" kategória. Föként hogy neki meg 1 kg-os párizsit vesznek!!!!


4. El vagy tévedve, nem ti segítitek a párod szüleit, hanem ök benneteket amikor megengedik, hogy ott lakjatok náluk. Ha ez szerinted nem így van, akkor menjetek albérletbe és egyböl rájössz!

2016. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Ez a siránkozás borzasztó gyerekes! Hány évesek vagytok?
2016. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Akkor költözz a szüleidhez.
2016. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az senkit ne zavarjon, hogy az anyja minden erejével azon dolgozott amióta együtt vagyunk, hogy itthon tartsa és nehogy hozzánk vagy albérletbe költözzünk. Tudom mi jön most... Tudom tudom! Mehetek magam! De különben meg nagyon nagy segítség ugye NEKEM, hogy anyagilag kisegíthetem őket ha úgy van! Azokat akik NEKEM nem családom ezek szerint, persze nem vagyunk házasok de akkor sem leszek családtagabb akkor elmondásotok szerint... Képzeljétek el, hogy dolgozom, vagy mit gondoltok miből adok? Nem értem...

De ha szerintetek a szülőnek mindenhez joga van, ha úgy tartja kedve, ismerek olyat akitől 60 ezret is elvesznek! túl azon hogy ott lakik e vagy sem, ti is jó szülők lesztek gratulálok én meg nektek, simán elszednétek a gyereketek pénzét, akinek fel kell építeni az életét! Sajnálom előre a gyereknek a párját is... Ja és azért írtam nagy betűvel mert nevet nem akartam írni de ő egy személy, ezzel azt akartam kifejezni. Na mindegy...

Kívánom ti se kapjatok "zsömlét", aztán majd szorul némi empátia belétek mások felé. Ja az én Apám tőlem egy Ft-ot nem vett el otthon hiába akartam adni. Most akkor ő jó szülő vagy hülye mert nem kért tőlem semmit? Na ehhez szóljatok! S a Kedvesemnek is amikor kapott jegyet, azt mondta vegyünk neki is ruhát! Csak úgy, semmi alkalomból. De elhiszem, hogy nektek ez furcsa lehet...

2016. jan. 26. 08:08
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha anyukád a szuper, akkor miért nem nála laktok? Egyébként nem tudsz magadnak zsömlét kapni, hogy ezen lovagolsz?
2016. jan. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
nem kapni venni. bocs.
2016. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem korrekt a megkülönböztetés, de vannak ilyen családok. Ha jól értem, akkor félre tenni sem nagyon tudtok a közös jövőre, tehát nem sok értelme van ott lakni. Én a helyedben még most megbeszélném a párommal, hogy vagy költözzetek külön, vagy ott hagynám. Az hogy megbeszéljétek, úgy érzem, azon már túl vagytok. Sajnos ez a helyzet nem fog változni. Ő anyuciék pici fia, fontos a kényelem. Azt gondolom, hogy azt jobban szereti mint téged, mert ha te is igazán fontos lennél neki bántaná, hogy téged nem kezelnek egyenrangúnak, ennek hangot is adna. Illetve a közös jövőtök is fontos lenne, amire jelenleg nem nagy kilátások vannak.
2016. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Elég bunkó módon viselkednek anyósék, és a párod se áll ki melletted.

Szerinted meddig tartana megmondani, hogy 8 zsömlét hozzanak, aztán abból 4 a tiéd, 4 az övé... Semeddig.

A másik, ha látom, hogy a párom külön kezelik, akkor mellé állok. Vagyis mi innentől külön vásárlunk magunknak, és külön főzünk magunknak.


De ahogy leírod, a párodnak tök megfelel, hogy téged kiközösítenek a családban, és nem is akar ezen változtatni. A lényeg, hogy neki minden megvan.


Gondolom, anyóspajtás se véletlen, hogy nem akarja, hogy elköltözzön. Jobban járnak anyagilag, ha beleadtok a közösbe, plusz jól le is húznak titeket.


Ennél az is olcsóbb lenne, ha albérletbe mennétek, és ahogy elnézem, igencsak időszerű is lenne, hogy a kedves párod leszakadjon a szüleiről.


De kösd fel a gatyád, mert olyan emberrel együtt élni, aki nem áll ki melletted, aki után pakolni kell, akinek külön kell főzni, mert válogat, nem lesz egyszerű az életed.

Hazaadja a pénzt, és elvárja, hogy körbeugráld, berakd neki a kaját melóba, takaríts, moss, főzz, mert az női munka. Legalább is a leírásod alapján nagyon is ilyennek tűnik.


A helyedben fognám a cuccaim, és hazaköltöznék a szüleimhez. Legalább tudsz félretenni pénzt, és nem tekintenek másodrendűnek.

A párod, ha tényleg az, akkor meg vagy tartja a kapcsolatot veled, és ha akar tőled még valamit, akkor megteremti a feltételeit annak, hogy albérletbe menjetek (ergo ő is spórol), vagy otthon marad anyuci pici fiának, hogy ki tudják nyalni a fenekét.

Ebben az esetben nem vesztettél semmit, ennél ezerszer talpraesettebb pasikat találni, akik mellett nem bejárónő leszel életed végéig, hanem valóban pár.

2016. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 acelsziv ***** válasza:
95%

Szóval együtt élsz egy olyan emberrel aki nem áll ki melletted egy olyan helyen ahol lehúznak pénzzel és közben kiutálnak... Nagyon jó. És miért szívatod magad? Főleg meddig még? Szerinted az évek múlásával mi fog változni azon kívül, hogy minden egyes eltelt nap az életedből elpocsékolt idő amit olyan ember mellett is tölthetnél aki meg is becsül téged? Simán elszaladhat így 10-12 év is te sem leszel fiatalabb és még mindig nem tartotok sehol, csak egy idegroncs lettél közben.

Szóval?

2016. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!