Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét? Kötelességem befogadni őket nyár végéig?

Figyelt kérdés

A férjem mostohaöccse és a felesége jó nagy bajba keveredtek.

A sógornőm öccse szétcseszte a pesti albérletüket, ezért kidobták őket, az öcsike szépen eltűnt, kauciót természetesen bukják és még lógnak pár százezerrel.

Erre a férjem kitalálta, hogy hozzánk költözteti őket puszira, úgy, hogy a sógornőm nem beszél magyarul csak alap szavakat, és így munkája nem nagyon lesz, szóval itt ülnék egy kínai csajjal, akivel max angol tőmondatokkal tudunk kommunikálni.

Sluszpoén hogy el se férnénk.

Elvileg a ház három szobás, viszont a hátsó szoba fűtetlen, penészes (kezelve van, de foltos), szóval az volt a férjem zseniális ötlete, hogy a lányainkat beköltözteti a mi szobánkba, és négyen lennénk 10 m2-en, plusz bútorokkal (majd az ágyra rakjuk a fiókos szekrényt,vagy nem tudom).

Azért ez fél évre igenigen egészségtelen.

Javasoltam a férjemnek, hogy kérdezze meg az édesanyját, mert neki ott áll a lakása üresen, hogy használhatják-e addig, de nem hajlandó.

Szóval tegnap kijelentettem hogy nem. Erre este üvöltve hívott mostohaanyósom hogy milyen suttyó vagyok, ennyi áldozatot nem hozok a családért...


2016. febr. 1. 06:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Akkor fogadja be őket a mostohaanyós!

Nincs az a pénz, hogy ezt bevállaljam, nem hogy még ingyen. Gondolva a jövőre: milyen jövedelemből akarnak elköltözni?? Mert ahogy látom, az nincs nekik. Plusz mit tudsz tenni, ha a te otthonod barmolják szét? Az albérletből se véletlen kellett menniük, ki lettek dobva!

És ha egyszer befogadtad őket, nagyon nehéz tőlük megszabadulni.

Nem gondolom, hogy köteles vagy segíteni. Húzza ki őket a kakiból a jó édes anyukájuk, de szó szerint!

2016. febr. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Én sem vállalnám be. Az a fél év akár a kapcsolatotokba is kerülhet. Aki a legjobban üvölt, hogy nem hozol áldozatot, mond meg járjon példával elől!
2016. febr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%
Nem, nem vagy szemét és nem kötelesség befogadni őket. Viszont mivel gondolom felében vagytok tulajdonosok a ferjeddel, neki is joga van dönteni. Értelmes gpdolog lenne lelni és megbeszelni, tudom is én 3 hónap és nem több. A férjed nem hülye, hogy nem akarja az anyját megkerdezni -gondolom attól fél, hogy az ocsike ott is kárt okozna, hiszen ha üresen álló lakásról van szó, ott nincs felügyelet, nálatok meg ugye ott vagytok ti
2016. febr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Ott volt munkájuk.

Sógornőm a helyi kínai közösségben dolgozott, sógorom marketinges.

Viszont a lakás sógorom főnökéé.

Tényleg nem ők voltak, ez tuti (otthon se voltak egy hétig).

Mostohaanyósék kint laknak a Hortobágy kellős közepén, ott aztán tényleg nehéz munkát kapni.

Velük alapvetően semmi bajom, de azért egy hosszútávú együttélésnél kijönnek a kulturális különbségek (még a férjemmel is voltak, pedig mégiscsak egy országban éltünk).

Ez maximum egy hétig lenne elviselhető.

2016. febr. 1. 07:04
 5/34 A kérdező kommentje:

A ház kizárólag az enyém, de közös otthon, a férjem is takarítja :)

Azért a tulajdoni lapot nem játszanám ki, mert szerintem nem döntő erkölcsileg (jogilag persze más)

2016. febr. 1. 07:06
 6/34 Andizsuzsi ***** válasza:
11%

Mi a búbánat az a mostohaanyós??


Kit akar a férjed hozzátok költöztetni? Mindkettőjüket? Miért kellene az anyósodnak egy kvázi idegennek kölcsönadnia a lakását?

2016. febr. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
2%
Akkor szerintem egy rövid határidő jó lenne. Segítesz is, de mégsem fel évig lognanak a nyakatokon
2016. febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Én nem engedném oda, nehogy már ti nyomorogjatok más hülyesége miatt. És ha a ti lakásotokat is szétverik? A mostohaanyós ( én se tudom ki ez) adjon nekik pénzt vagy szállásolja el, ez nem a te kötelességed.
2016. febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%

Biztos hogy nem engedném oda őket. Ez a helyzet teljesen abszurd. Nem véletlen lettek kidobva az albérletből sem.

Ha befogadod őket, soha a büdös életben nem lehet kirakni ezt a családot.

2016. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan visszakiabálhatod a mostohaanyósnak, hogy nem a te feladatod és, hogy milyen anya az olyan aki nem segít a saját fián és feleségén.
2016. febr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!