Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti oda költöznétek vagy nem...

Ti oda költöznétek vagy nem jó ötlet? Tapasztalatok, aki hasonló helyzetben volt? Vélemények?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál a tetőtér teljesen beépíthető. A férjemmel laknánk a tetőtéren kettesben, tehát teljesen elszigetelt, saját kis lakórészünk lenne és anyósomék lennének lent a ház részben. Anyósomék nem használják a tetőteret. Egyébként nagyon jó a kapcsolatom velük és tényleg nem azok a beleszólós fajták. Ha még igazából egy házban is laknánk, akkor is külön emeleten lennénk.

Ők örülnének neki, ha odaköltöznénk hozzátok.

Még annyi, hogy átmenetileg terveznénk az ott lakást, olyan pár évig.


Szerintetek? Előnyök, hátrányok?

Mit tanácsolnátok?


2016. febr. 4. 10:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*odaköltöznétek
2016. febr. 4. 10:01
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

Semmiképp.

Én a saját szüleimmel sem szeretnék együtt élni, pedig szeretem őket. Akkor miért élnék más szüleivel?

Hiába tetőtér meg külön van, azért mégiscsak ott vannak alattatok.

Én így gyereknek érezném magam, akit figyelnek, hogy mikor jön haza, hogy jön haza, ki jön hozzá. Szexelni sem mernék rendesen, mert mi van ha alulról meghallják.

2016. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Pár évért teljesen felesleges beépíteni a tetőteret. Nagy munka, sok pénz. Pár év lakhatásért? Mi értelme?
2016. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Lehet hülyén fogalmaztam, de olyan 5- max 10 évben gondolkodnánk, utána biztos továbbállnánk, de ez sok mindentől függ.

2016. febr. 4. 10:07
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Egy évig laktunk ugyanilyen körülmények között, két költözés között. Nem volt rossz, de nem költöznék véglegesen oda; egyrészt bármilyen elszeparált, csak látjuk/halljuk egymást rendszeresen, másrészt amin gyönyörűen össze lehet veszni, az a kert. "Ez mindig így volt, így is marad", "Ez ne így legyen, hanem inkább úgy", "Ez nem jó ötlet, mert" stb. stb.


Nem kockáztatnám meg.

2016. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit: értem a kérdést, de 5-10 év az sok. Akkora időtávra az ember azért szeretne valamilyen módon berendezkedni. Az utolsó hónapokban már én is nagyon untam az átmenetiséget, és ez csak 1 év volt.
2016. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igazából anyagi megfontoltság miatt vetődött fel ez a helyzet, mert ha odaköltöznénk, akkor sokkal hamarabb össze tudnánk gyűjteni egy saját lakás árát, csak rezsit kellene fizetnünk (mivel a beépítés költségeit mi megoldanánk).

Most viszont az albérlet rengeteg pénzt elvisz.

2016. febr. 4. 10:11
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
10 év rengeteg idő. Szerintem azután már ott maradtok, nem akartok majd elmenni.
2016. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Én odaköltöztem hasonló helyzetben, egyetem után. Ami biztos volt, hogy oda nem vállalunk gyereket.

Voltak viták, ezek kb fél év alatt elsimultak. 4 évet éltünk ott, megérte.


Amit máshogy csinálnék: az elején megbeszélnénk velük mindent, azt is, amiről úgy gondolom hogy apróság és nem érdemes összeveszni miatta. Ezeket előtte a férjemmel is tisztáznám, hogy ne anyósék előtt derüljön ki hogy más véleményen vagyunk :-)

2016. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Mi 10 évig laktunk egy lakásban anyósomékkal, és nem volt semmilyen komoly vita köztünk. Csak ma az emberek nem akarnak egymáshoz alkalmazkodni. Minden nézeteltérést meglehet beszélni kulturáltan.
2016. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!