Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnánk rendezni a...

Hogyan tudnánk rendezni a kapcsolatot anyósommal? Engedjek el mindent a fülem mellett?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónő. Az a típus, aki szerint a szülőknek kell az ovihoz igazodni. korábban is voltak érdekes megnyilvánulásai, akkor magamban tartottam a véleményem.

most viszont már a mi gyerekünk is ovis, és bizony pont olyan szar szülők vagyunk, akiket mindig szid: 8 órában dolgozunk, nem tudunk délben a gyerekért menni, ha délután szólnak hogy másnap "lehetőség szerint" maradjon otthon akkor már nem tudunk szabadságot kivenni, ha átvariálás miatt szombaton munkanap van akkor dolgoznunk kell stb. És most már nehezebb lenyelnem a beszólásait. Nem értem, mit nem tud megérteni azon, hogy dolgozunk. Ha időben szólnak vagy olyan program van, akkor veszünk ki szabadságot természetesen.


Most megint lesz egy ledolgozós szombat, ezen jól összevesztünk mert "szegény gyerek lelki nyomorék lesz". Amikor megjegyeztem, hogy esetleg lehetne vele aznap a gyerek (ő nem dolgozik, mert ilyenkor kevesebb a gyerek és kevés óvónő is elég), akkor mondta hogy a mi gyerekünk, oldjuk meg mi (ebben igaza is van). Mondtam hogy megoldjuk, a gyerek oviban lesz. Ezután elkezdett beszélni a gyerekhez, és mikor azt mondta neki hogy milyen rossz anyja van, akkor fogtam magunkat és eljöttünk.


Azóta nem beszéltünk. Ti mit tennétek?


2016. febr. 24. 10:57
1 2
 1/19 acelsziv ***** válasza:
95%
Ilyen emberhez én nem vinném többet a gyereket, aki ellenem neveli. Micsoda egy lelki nyomorék ember.
2016. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 acelsziv ***** válasza:
98%
Mellesleg miért nem oltja le a francba a férjed?
2016. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám amíg bocsánatot kér. Ha nem teszi, így járt.
2016. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"mikor azt mondta neki hogy milyen rossz anyja van, akkor fogtam magunkat és eljöttünk"

Nagyon jól tetted. Erről nincs is mit beszélni.

Ezt a "kapcsolatot" nem neked kell "rendezni". Vagy bocsánatot kér (min. azért, amit a gyereknek mondott rólad), és legalább a gyerek előtt tartja a száját vagy ég vele!

2016. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mélységesen megszégyellheti magát mint anyós, mint mama, és mint óvónő is. Ilyen szemléletű gondozónők miatt katasztrófa némely óvoda.
2016. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még óvodát is váltanék, ha van másik azon a településen.

Aki nagymamának ilyen, az óvónőként se mérgezze a gyerekemet.

2016. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A férjem leállítja, csak most nem volt ott mert apósommal ment horgászni.

Első alkalommal amikor megmondta az anyjának hogy ne tartsa már szar szülőnek, akkor azt mondta az anyja hogy nem vele van a baj, hanem velem, ezeket a dolgokat nekem kéne megoldanom. Ahogy egy rendes feleség és anya teszi. Akkor a férjem elmondta hogy de igen, ő is el tud menni a gyerekért, ott tud lenni a barkácsnapon stb, de összesen sincs annyi szabadságunk, amennyi az ovinak kellene. Aztán egy időre leállt, de már újrakezdte.

2016. febr. 24. 11:12
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem hozzá jár a fiam óvodába :-)

Szerencsére nekünk rendes óvónőnk van, sosem tett megjegyzést ilyen miatt. Tudja hogyha fontos, akkor úgyis megoldjuk.

2016. febr. 24. 11:14
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
ez van anyósod ilyen lélek, nem minden óvónő ilyen de te kifogtál egyet. férjed amúgy ilyenkor hol van? a helyedben nem csak simán leléptem volna, hanem közöltem volna vele mi a probléma az elméletével és hogy ő lehet hogy meg tudta oldani hogy nem dolgozott gyerek mellett,de neked muszáj ha azt akarja, hogy az unokája megkapja mindazt amire egy gyereknek szüksége van, mivel a pénz nem fán terem.
2016. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Én nem engedném el a fülem mellett.

És megmondanám neki, hogy lehet, hogy én szar anya vagyok, de ennek sajnos az ő teszetosza fia az oka, aki nem képes annyit keresni, hogy nekem ne kelljen dolgoznom. Na és vajon ki nevelte ilyen bénának??? Hátha ettől észheztér...

2016. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!