Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezzel megtadagom magam vagy a...

Ezzel megtadagom magam vagy a családom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 3 hónapja megismertem egy fiút. Még tanulok és mellette sportolok, így nemigazán volt időm ismerkedni. Egy versenyen ismerkedtünk meg, hétvégén bemutattam a szüleimnek és szerintem jól érezte magát nálunk.

Most hétvégén én mennék hozzá és találkoznék a családjával. De valami történt ami szerinte nem olyan nagy dolog, a szüleim véleményét szégyenlem megkérdezzni és azt se szeretném ha esetleg ez miatt rossz véleménnyel lenének róla.

A szüleim egész kicsi koruk óta itt élnek, a nagyszüleim ázsiából származnak és muzulmánok. Az én szüleim bár vallásosak, de nem olyan szigoruan követik mint mások. Nem főznek disznóhúst, de nem kizárolag a vallás miatt, édesapámnak a cukra és a koleszterinje is magas vigyazzni kell. Anyukám és én (heti 5 edzés) nem iszunk alkoholt, de apa néha igen. Anya nagyon sokat beszél a szexről, mindig azt mondja , hogy döntsek jól ( ez amúgy nem tudom mi akar lenni)!

Ja és itt nem járunk kendöbe, de ha ki utazunk akkor rendes ruhába járunk de lazán a fejünkre dobot kendőt viselünk, ott ez a törvény és be kell tartani, nekem ezzel semmi bajom, igyekszem betartani az adott ország törvényeit, ahová éppen utazunk!

Szerintem úgy élünk mint bármely más család.

A lényeg, hogy ma edzés után értem jött és haza vitt, mert szeretett volna velem beszélni a hétvégéröl. Azt kérte ne említsem a családjának, hogy honnan jöttek és milyen vallásuak a szüleim. Nem azt kérni, hogy tagadjam le csak nem kell mindenképpen beszélni róla. Nem raszisták, de inkább próbáljam kerülni a témát.

Valóban ilyen egyszerü és én túlérzékeny vagyok?


2016. márc. 3. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem szégyelli bevallani, ezért mondja, h. a szüleinek nem kell elmondani.

Valószínűleg a mostani migráns helyzet hozhatta ezt ki belőle.

Ha szeret elfogad, és nem kér ilyet tőled.

Neked kell eldönteni, hogy mi fér bele mi nem.

A szüleidnek tetszene, ha letagadnád a vallásod, származásod?


Mert a ne beszélj róla, az számomra egyet jelent azzal, h. tagadd le.

2016. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy a jelenlegi zavargások világszerte amit a radikális muzulmánok követnek el, nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy az emberek távolságtartóak és előítéletesek a muszlimokkal. Mondjuk akik jelenleg jönnek a nyakunkra, tényleg elég vadbarmoknak tünnek, és erőszakosak, mert nem ismerik a mi világunkat. Nálatok más, mert ebbe születtél bele.Nem hiszem, hogy ebből gond lesz később, ha már megkedveltek a szülei, de lehet jobb nem ezzel indítani..Később ha már jártasabb leszel náluk, akkor nekik is elmondhatod ugyanezt amit nekünk is.
2016. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Úgy érzem, hogy csak az első ismerkedést nem akarja ezzel indítani. Nyilván később kiderül a szüleid vallása/származása, de addigra már megszeretnek - AMINT VAGY téged, és nem fabrikálnak ítéleteket holmi előzményekből. Igaziból te ott a jelenben vagy a lényeg, minden előítélet minden feltevés nélkül. Jobb így, fogadd el a tanácsát. Legyél kedves, mosolygós, ne félj, rendben lesz minden. Drukkolok nektek!
2016. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Kedves KÉrdező,

nem vagy túlérzékeny.

Anyaként válaszolok neked.

Félvér kisfiam van és muszlim, afrikai (fekete bőrű) házastársam.

A vallása senkin nem látszik, a származása sem feltétlen (erről nem írtál, nálunk ez a bőrszín miatt viszonylag egyértelmű).

A férjem hithű muszlim, tartja a ramadant, naponta 5* imádkozik, tervezi a mekkai zarándoklatot- mindemellett egy nagyon jó ember, békés és a vallásában is békés, elfogadó.

Kapaszkodj meg: én zsidó vagyok, hagyománytisztelő családból származom és a mi kis vegyes családunkban megtartjuk a zsidó ünnepeket is. A gyermekünket nyitott, elfogadó embernek neveljük.


Számomra fontos, hogy a zsinagógában a fiam kipát vagyen (mert ott ez a szokás), a mecsetben leveszi a cipőját, mert ott ez a szokás.

Ha a férjem imádkozik, akkor ezt csendben, nyugalomban teszi- ha a fiunk imádkozik vele, annak mindketten örülünk- ha a zsinagógában énekel, annak is. A férjem is elfogadó akkor, ha gyertyát gyújtunk, számoljuk a hanukai mécses fényeit vagy pászkát eszem és én sem piszkálom, amikor a ramadani böjtöt tartja (temrészetesen én nem tartom, ő meg nem erőszakoskodik sem ebben, sem az öltözködésemben).

Megtaláltuk a közös pontokat a vallásainkban, hiszen ugyanabban az Istenben hiszünk és a zsidó-muszlim étkezési szokásokban nagyon sok a közös- a zsidó szigorúbb, viszont teljesen kompatibilis tud lenni a muszlimmal (a tejes-húsos ételek együttfogyasztása pedig a férjem afrikai származásából eredően számára sem szokványos, bár elméletileg ő ehetné monjuk a joghurtban pácolt húst- az ő országában nem igazán szokás az ilyesmi még a keresztények körében sem- ennek jórészt higiénés, hőmérsékleti, szokásjogi okai vannak).

Ebben ő alkalmazkodott- én pedig az ő vallásának alkoholfogyasztási tilalmához (bár én pl. bort fogyaszthatnék adott esetben, de nem okoz gondot már csak eü megfontolásból sem).


Jártam már mecsetben, illetve muszlim országban én is- teljesen természetes, hogy a kendőt én is felveszem, mert ez a szokás (katolikus templomi esküvőre sem mentem ujjatlan, kivágott ruhában, mert ott meg ezzel is kifejezem a tiszteletemet!).


A fiam büszke a szüleire és a származására.

Természetesen nem téma ez egy első bemutatkozásnál- de ha rákérdezne valaki valamiért, fel sem merülne, hogy ezt tagadja. Bár azért nem hiszem, hogy a fiúd szülei ilyeneket kérdeznének elsőre, nem?

A származásodról mesélhetsz, HA KÉRDEZNEK (annyi bőven elég, hogy a nagyszülők X országból jöttek 50+ évvel ezelőtt, a szüleid itt élő magyar állampolgárok és PONT).


Beszélj bártan a szüleidnek a kétségeidről, értelmes, érett fiatal lánynak tűnsz. Illetve a barátodnak is mondd el, hogy titkolni nem fogod, magadtól nem hozod fel, ha a szülők kérdezgetnek, akkor ennyivel kívánod ezt első körben elintézni. Ha a kapcsolat tartós lesz, a szülei is látják majd, hogy egy toleráns, megbíható, értelmes, normális lány vagy, akkor nem kell majd tartanod az esetleges előítéleteiktől sem.

Sokat segítene az is, ha a barátodat hívnád el többet magatokhoz és látná, hogy a szüleid is átlagos (európai normák szerint átlagos) szülők.

Akkor gondolkodj csak el a kapcsolatotokon, ha hosszú hónapok, fél év-év múlva is a barátod azon erősködik, hogy TAGADD LE a származásod- mert akkor ez nem méltó kapcsolat hozzád. Abban viszont teljesen egyetértek vele, hogy nem kell első alkalommal ezzel indítani.

Légy kedves, mosolygós, add önmagad- a fiú téged szeret, a te jellemedet, személyiségedet elsősorban, nem a családod kultúráját és vallását.

Majd ha komolyabbá válik a kapcsolatotok, akkor lehet beszélgetni az esetleges együttélésről, vallásgyakorlásról vagy a tervezett gyerekek vallási neveléséről- ha bármelyikteknek fontos. De az vélhetően nem ebben az évben lesz :)

Insallah :)

2016. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen én sem arra gondoltam, hogy -Üdv XY vagy és Iráni származású-

de, ha bemutatkozok általában mindig megjegyzik, hogy furcsa-különleges nevem van (milyen név ez? szokták kérdezni) és akkor mit mondjak? És igen, sötét a hajam a böröm kicsit barnább.

Attól félek, hogy ha rákérdezznek, mégis hogyan "kerüljem a témát?" , mert ő ezt kérte tőlem!

És így, hogy picit volt időm gondolkodni, már nem is szeretném ezt csinálni.

Miért vagyok én rosszabb bárkinél? Miért kell "kerülni a témát"? Ártottam én a származásommal bárkinek is? Apukám kedves volt vele, én úgy láttam és ő is azt mondta, hogy nagyon jól érezte magát nálunk.

2016. márc. 4. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

És akkor mi lesz, ha komolyra fordul a kapcsolatotok? Előbb utóbb szóba fog kerülni, és akkor jogosan mondhatják, hogy hazudtál.

Nyilván nem kell direkt bejelenteni, de ha rákérdeznek, akkor ne titkolózz.

Ezt azért beszéld meg a barátoddal. Kérd meg, hogy ne kényszerítsen hazugságra. Ha szégyell, akkor nincs jövője a kapcsolatotoknak.

2016. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!