Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnatok anyoseknak kolcsonbe...

Adnatok anyoseknak kolcsonbe penzt?

Figyelt kérdés
A ferjem szulei kitalaltak h alapitanak egy vallakozast aminek elinditasahoz eleg sok penz kell. De mivel nekik nincs, es mi is meg a sogornomek is joval tobbet keresnek ezert tolunk kert kolcson, vagyis a lanyatol meg a fiatol. Tudni kell, h a szulok egyszeru munkasemberek, mig a gyerekek diplomas ertelmisegiek ami nyilvan a fizetesen is meglatszik. Naluk draga ajandekokat szokas venni, szulok karacsonyra laptopot kaptak a ket gyerektol, mig en ennek a tizedeert vettem az en szuleimnek, nalunk igy szokas. Szoval kolcson kertek penzt es a ferjem adni akar nekik. En nem orulok ennek, mert tartok tole h sosem latjuk azt viszont.amugy is tamigatjuk a szuleit, de azert ez eleg nagy osszeg lenne es ha nem adjak vissza, akkor nekunk kell lemondanunk bizonyos dolgokrol, pl ha lakast akarunk venni ez az osszeg mar egy jelentosebb resze lenne. Ferjem jobban keres mint en, emiatt eddig sem szoltam bele ha adott a szuleinek, de ezt mar tulzasnak erzem. Szerintetek kinek van igaza? Kozos kasszan vagyunk
2016. márc. 10. 16:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%

Kérdés, hogy mekkora összegről van szó, látjátok-e értelmét a vállalkozásnak, megbízhatóak-e (=visszaadják vagy sem), és hogy tudjátok-e nélkülözni azt a pénzt a közeljövőben. Ha lakást akartok venni egy fél év múlva és szükségetek van rá, akkor nem adnék, egyéb esetben ne vetném el egyből.

Szóval ennyi leírásból még nem tudnám megmondani kinek van igaza.

2016. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%
A házasság az vagyonközösség, szóval mindegy ki mennyit keres. Vállalkozást kölcsönből indítani - hát elég kockázatos, ezt finanszírozni, ha még lakásotok sincs???
2016. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés, hogy mennyi a jövedelmetek (és milyen arányban oszlik meg kettötök között) - azaz ha nem tudnák visszaadni, akkor abból nektek komoly problémátok lenne, vagy "csak" sajnálnátok az elveszett pénzt?


A másik kérdés: a vállalkozás miböl állna? Mert ha pl.üzletelés valamivel, akkor az eleve nem elképzelhetö, hogy valamit is behoz, ha olyasmi, ami tényleg értelmes, akkor nem kizárt a támogatás.


De mielött bármibe is belementek, feltétlen kellene egy elözetes konkrét tervezet (szakembertöl), hogy mennyi befektetéssel mennyi haszon lenne belöle.


Amit feltétlen tudni kell, hogy a házasságban hivatalosan csak közös kassza létezik (kivéve, ha ettöl eltérö házassági szerzödés van), ezért akkor is a fele a te kiadásod, ha külön kasszát akarnál.


Én alapesetben nem zárkóznék el a kölcsöntöl mint ötlettöl, de egyrészt elöre ragaszkodnék ahhoz, hogy beavassanak a tervezetbe, hoyg meg lehessen ítélni, hogy reális-e a dolog, másrészt feltétlen papíron, hivatalos formában adnék csak.

2016. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem akarok konkret szamot irni, mert kulfoldon elunk es sokak szamara valoszinuleg zavaro lenne az osszeg, forintban nyilvan meg ijesztobb lenne. A lenyeg h a ferjem 4 havi fizetese lenne konkretan. Nekem is furcsa h miert gondoljak h 55 evesen, ha eddig siman betanitott munkaskent dolgoztak, akkor most majd eliranyitgatnak egy falatozot. Ez a terv ugyanis. Persze akar sikerulhet is, de hat annyi engedelyt be kell szerezni meg ilyenek en valahogy nem hiszek benne. Orulok h a ferjem ugy erzi h tamogatnia kell a szuleit de azert ennyi penzrol ha lemond, azt a jovendobeli gyerekeinktol veszi el.
2016. márc. 10. 16:58
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Én senkinek nem adok kölcsön. Meg lehet miatta kövezni, de szerintem a békesség kedvéért jobb. Volt már,hogy kölcsön adtam.Sose kaptam vissza.(közel álló emberektől)

Főleg,hogyha vállalkozásról van szó, közel sem biztos,hogy nem úszik el a pénzetek.Szóval esélyes,hogy sose adják meg..Nektek ezen a saját lakás is múlik..Ne adjatok szerintem.

Vegyenek fel bankból, vagy kérjenek a másik gyerektől, hátha ők vannak olyan hülyék és adnak.Ti ne adjatok.

2016. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
34%

srácok, azért ne csináljátok a saját szüleivel ki irat szerződést most komolyan...

És ha ne mtudják majd visszaadni akkor perre viszitek, vagy mi a fene? Azért ez nevetséges.

Azzal egyet értek, hogy cask akkor adjatok kölcsön, ha bíztok a vállalkozás sikerében.

Ha nem bíztok, akkor azt meg kell mondani, valószínűleg megharagudnak, de azt még helyre lehet hozni, míg ha kölcsön adtok és elbukják, abból olyan viszály alakulhat aki, amiben tönkremehet a család.

2016. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%
Megmondom őszintén, én anyósom tipikus anyós sok értelemben, de anyagiakban stb. teljesen reálisan gondolkozik, nem olyan, aki nem tartaná a szavát alapból. De ekkora összeget nem adnék neki, sőt még a saját szüleimnek sem. Ha hirtelen megszorul, és kell neki 50e kölcsön, az egy dolog... de egy vállalkozás elindítása, ami nem is biztos, hogy jól fog haladni... rizikós. Ez túl sok pénz, főleg ha nektek még lakásotok sincs. Ilyenkor érdemes a jövőtöket megalapozni.
2016. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
19%

Hát ha a férjed 4 havi fizetése, akkor az annyira nem sok. Mármint forintban attól még lehet az, de ti egészen könnyen be tudnátok hozni az elveszett, netán megkésett pénzt.. nyilván nem tudnák visszaadni nektek 2 hónap alatt.


Ennek ismeretében, ha látnék potenciált benne, akkor kölcsönadnám nekik. Legfeljebb csúszik 4 hónapot a lakásvásárlás, vagy a következő hónapokban egy picit jobban odafigyelnék a költésre és akkor nem is feltétlenül csúszna a lakásvásárlás.

Ennyit én be tudnék áldozni, ha jó ötlet amit akarnak.


#1

2016. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
29%
Ha csak négy havi fizetés, akkor simán adnék. A férjedre szerintem nem négy havi fizetést költöttek a szülei, hogy értelmiségi legyen, ne egyszerű munkásember. Főleg, ha ő keresi meg azt a pénzt, akkor hadd döntse már el, mire költi.
2016. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
4havi fizetes nem 4havi megtakaritas. Szoval nem 4honqp alatt hoznank be hanem egy ev. Es a szulei ugyan felneveltek de egyetem alatt mar vegig magat tartotta el es dolgozott ugyh nem arrol van szo h eddig oltek bele a penzt
2016. márc. 10. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!