Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normalis hogy ennyire...

Ez normalis hogy ennyire utalom oket vagy tulreagalom?

Figyelt kérdés
Parommal 6eve vagyunk egyutt a csaladja engem sosem fogadott be. Az en csaladomnak mas az anyagi helyzetuk mint nekik gondolom hogy ez lehet a problema.A 6ev alatt mar annyi bantast kaptam hogy most sokalltam be. Volt hogy meggyanusitottak nem egyszer hogy elloptam onnan valamit amig ott voltam aztan persze mindig elokerult es kiderult hogy elkevertek csak valahova az adott dolgot. Mindig gyomorideggel megyek oda. Eddig ugy voltam hogy ossze szoritott foggal de azert csak elmentem oda is tiszteletbol es hogy a paromat ne bantsam meg.max 1 evben 2szer. De amiota megszuletett a kisfiunk aki most 3honapos megjobban kezd a helyzet eldurvulni. Egyszeruen elnyomnak es semmibe veszik azt amit en mondok. ilyenek vannak pl.ott voltunk es elakartam menni valamit megnezni erre kijelentettek hogy en mehetek de a gyerek marad. Allandoan osztjak az eszt es ha valamit nem ugy csinalok akkor nekem ugrannak azzal hogy de en mar ket gyereket felneveltem. Multkor pl anyos hivta a paromat telefonon a baba meg eppen sirt erre kitalaltak hogy azert sir mert nem vigyazok ra. ezek nekem annyira rosszul esnek mert nekem a fiam a mindenem. Tobbszor celoztak mar arra hogy rossz anya vagyok.Mindenbol ki akarnak hagyni ugy hogy az en fiamrol van szo. Anyos kitalalta hogy o lesz a divatdiktatora a gyerekemnek.Amikor ott vagyunk es elindulunk az en szuleimhez akkor latom rajtuk hogy nem tetszik nekik az hogy elviszem a gyereket anyamekhoz is. Mielott megszuletett a gyerek kerdezte anyos hogy neztem e mar babaagyat es mondtam hogy igen neztem egyet es a jovohonapba fogom megrendelni. Erre az en akaratomat semmibe veve o megvett egy olyan kisagyat ami nekem fullra nem tetszett. Egyszeruen hanyok toluk. Es majd amikor lesz a gyereknek a hiszti korszaka akkor attol tartok hogy majd rontja a tekintelyem a gyerek elott azzal hogy o a szuper nagyi es tesz arra amit en mondok.ES mar ott tartok hogy nem birom tovabb, szerintetek mi lenne a bbol ha pl husvetra nem mennenk oda?Vajon eszre vennek magukat? Ebben a helyzetben total egyedul vagyok mert a parom se mellem se az anyjaek melle nem all. Egydul meg nem tudom hogy oldjam meg. Ti mit tennetek?
2016. márc. 12. 17:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

"erre kijelentettek hogy en mehetek de a gyerek marad"

Te vagy az anyja, viszed és kész. Állj a sarkadra. Attól, hogy megadod nekik a tiszteletet, még kiállhatsz párodért.

A gond inkább ott van, ha férjed nem utasítja rendre a szüleit. Ha azt mondják neki, hogy rossz anya vagy, ő mit tesz, bólogat? Vagy csak hallgat? Beszéld meg vele, hogy álljon ki melletted.

Nekem anyós a másik unokájának (aki a másik gyerekétől van) a 20 évvel ezelőtti cuccait akarja a nyakamba sózni. Na, ettől én sem vagyok boldog. Megbeszéltem párommal, és megoldja az anyjával ezt a hülyeségét. Ne hagyd magad te sem.

2016. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Probaltam megbeszelni vele hogy alljon mellem,hogy talaljunk valami megoldast! De azt mondja ez ot nem erdekli es még inkább ugy jon le a dolog ahogy a szavaibol kiveszem ö azt szeretné ha en engednek csak hogy ne legyen konfliktus! Fura mert az elet mas reszen egy hatarozott ember de ebben nem akar allastfoglalni
2016. márc. 12. 18:02
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Fura, hogy a párod nem hajlandó konfrontálódni a szüleivel hanem inkább elnézi, hogy azok így bánnak a párjával. Igazán kiállhatna melletted. Beszélj vele, ébreszd rá arra, hogy ez neked mennyire rossz és megalázó. Ne legyen ennyire mamlasz, igenis beszéljen az anyjával a te érdekedben, vagy beszéljetek velük együtt.

Ha nem változik semmi, én a lábamat sem tenném be többé hozzájuk. A páromnak megmondanám, hogy tekintve azt, hogy hogy bánnak velem, én többé nem szándékszom odamenni, ő nyugodtan mehet egyedül. És közölje velük, hogy ha gyerekneveléssel kapcsolatban mocskolnak téged, akkor a gyereket sem látják egy ideig. Pláne mert ha nagyobb lesz a gyerek, előtte is fognak téged szidni, arra meg semmi szükség, hogy mérgezzék a családotokat.

2016. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ott tartok hogy nem viszem a gyereket oda.majd ha latni szeretnek akkor jojjenek ok.igy talan nem ugatnak le.mert ott ugye en nem vagyok otthon.itt a sajat otthonomba meg talan nem kukacoskodnanak
2016. márc. 12. 18:06
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

A párodnak egész nyugodtan elmondhatod, hogy amíg nem vesznek emberszámba, nem vagy hajlandó odamenni, és a gyereket sem viheti nélküled. Ha látni akarják az unokát, kérdezzenek meg téged telefonon, mikor alkalmas a látogatás, szigorúan nálatok, és majd megmondod, mely napon, mettől meddig tudod őket fogadni. Azt is megmondhatod, hogy az első beszólásra kihajítod őket, ha nem állítja le őket.

Mi az, hogy te mehetsz, de a gyerek marad? A gyerekedről te döntesz a pároddal, nem a nagymama. A kiságyat pedig azon melegében visszavitettem volna vele oda, ahol vette. Az nem érdekelne, mit pofázik a hátam mögött, de ha szemtől szembe célozgatna, azonnal rákérdeznék, hogy ezt pontosan hogyan értette, legyen szíves kifejteni. (Az más kérdés, hogy ha nálam elszakad a cérna, senki nem venné a bátorságot, hogy rossz anyának nevezzen, vagy bármilyen módon lealázzon.) Állj a sarkadra, mert ha nyuszinak látnak, egyre rosszabb lesz.

2016. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekem se semmi a férjem családja, de egyetlen dolog miatt tartok ki még mindig mellette, hogy minden egyes alkalommal, mikor a családja valamiért beszólt, vagy piszkált akkor azonnal leosztotta őket és kiállt mellettem, nekem a számat nem kellett kinyitnom. 10 éve vagyunk együtt, az első pár évben ment ez a fajta viselkedés, de mivel mindig azonnal megvédett a férjem, ezért erről leszoktak és a ritka alkalmakkor,mikor találkozunk, akkor nem bántanak. Én válnék. Olyan embert nem tudnék szeretni, aki ilyen szintű támadások után nem képes kiállni mellette,mert egy puhap*cs, mamikisfia nyomorult...bocs,de ezt nem tűrném.
2016. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem szültem volna egy olyan embernek, aki ennyire nem áll ki melletted. Túl sok választásod nincs.

Vagy otthagyod, és új életet kezdesz nélküle és az anyósod nélkül. Vagy kiállsz magadért. Nem viszed oda hozzájuk a gyereket, jöjjenek ők, ha akarnak. Aztán ha a saját lakásotokban is ugyanígy viselkednek veled, akkor fogod magad és a gyereked, és mész kirándulni/anyukádhoz/barátnődhöz, amíg ott vannak.

Egyébként a helyedben az asztalra csapnék, és rendesen kiosztanám őket. De a legnagyobb hibás a férjed, aki eltűri, hogy így beszéljenek veled, így beszéljenek rólad.

2016. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, hogy ez nem segitseg de mit gondoltál minek szültel ilyen férfinak?


Most állj ki magadért tisztelet ide vagy oda, te vagy az anyja nem kell mindent ra hagyni, persze ehhez kellene a férjed is ...

2016. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyszer nem rég olyan is volt hogy reggelinel elfogyott a tej. Parom kerdezte az anyjatol hogy van-e még? Errr az anyja kozolte hogy nincsen de kerjen tolem!( szoptatok)en amikor ezt mondta nem voltam ott hanem delutan tudtam meg mikor jottek a vendegek es draga anyos elmeselte nekik hogy o milyen poenosat szolt! Hat nekem nem volt vicces.De senki nem rohogott amugy csak ez a marha nő! A páromat szeretem ennek ellenere hogy veluk szembe nem véd meg! Ezen a helyzeten kivul egyebkent ugy gondolom mindent meg tudunk oldani egyutt! De ezt nem😒.De ahogy mellém nem ugy az anyja mellé sem áll.
2016. márc. 12. 18:56
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Már a kiságyas sztorinál le kellett volna állítani!

Tudod mikor mennék "összeszorított fogakkal" oda ahol csak a bántást kapom.


Nyugodtan, de határozottan kell az ilyet lerendezni, ha a féred nyuszi,sajnos neked.


Nekem bevált az "én jobban tudom, gyereket felneveltem" dumára, hogy "akkor te már túl vagy rajta, most rajtam a sor" vagy a jolly joker a "köszönöm a tanácsot."


Jól teszed, ha nem mész, jöjjenek ők, hazai terepen magabiztosabb lehetsz!

Leülteted, szépen el kell mondani mi a baj, magától soha nem fog rájöni, ez biztos! Lehetőleg legyen otthon a házinyúl is, hogy utólag anyuka ne tudja kiszínezni amit mondtál... ;)

2016. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!