Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mamák költözzenek hozzánk...

Mamák költözzenek hozzánk vagy ne? Bonyolult helyzet!

Figyelt kérdés
A páromnak nincsenek szülei a mamája nevelte fel őt és a testvérét! A testvére drogos volt jelenleg börtönben van nem sokára szabadul, hogy nem-e visszaesik azt nem lehet biztosra tudni... Szeretnénk egy családi házat venni, de a mamája háza eléggé ramaty állapotban van ráadásul már öreg is, és egyre sűrűbben mondogatja hogy ha baj lesz akkor vagy hozzánk vagy a lányához költözik (de a lányánál nem szeret lenni)... Csak így ő eldöntötte! :D Na most mi már laktunk együtt 5 hónapot bírtam, a kislányommal együtt inkább hazaköltöztem a szüleimhez hatalmas vitával, nagy nehezen sikerült albérletet találni így most abban lakunk! Szóval most szeretnénk egy nagy házat venni (még ha kicsit is) ő jönni szeretne hozzánk! De nekem is van egy öreg mamám aki a szüleimnél nem férne el, és ő is egyedül van! Már kérlelt hogy költözzek hozzá viseljem gondját és rám íratja a házat (ő vidéken él) de ő is elviselhetetlen szegény! Idősek teljesen másképp látnak mindent régimódiak :/ A két mama együtt aztán már tényleg káosz lenne! Én felkötném magam egy hónap után, becsavarodnék tőlük az tuti! De sajnálom is őket főleg hogy a párom a mamájának tartozik annyival ha már ős is felnevelte elvégre. Eléggé bonyolult a helyzet és megbánni sem akarom, nem akarok a házunkban idegenkedni és alkalmazkodni ennyi emberhez! Főleg ha a testvére is kijön és az a ház már nem lesz lakható akkor ő is jön hozzánk és ha újra drogozni fog akkor nem tehetem ki az utcára stb.. :( A párom szerint pénzben is jobban kijönnénk, hely is lenne, de egy idő után minden az én nyakamba szakadna.. Ti mit gondoltok erről?

2016. márc. 23. 21:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2%
Igen költözzenek ennyit megtehet a párod azért aki felnevelte ha ennyire nem vagy képes elfogadni akkor hagyd el legalább nem siránkozik neki senki!
2016. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Jaj semmiképp. Sosincs jó vége a szülőkkel (jelen esetben nagyszülőkkel) élésnek. A felnevelés meghálálása nem egyenlő a saját magánélet feláldozásával. Főleg, hogy már próbáltad és tudod milyen. Ne menj bele szerintem, én ahány olyan családot ismertem ahol a férj anyja-nagyanyja a családdal lakott, a feleség mindenhonnan előbb-utóbb elmenekült.
2016. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha alkalmazkodó, és nem kötekedő mamáról lenne szó akkor azt mondom ok.. DE! laktam vele, így tapasztalatból tudom milyen.. (wc teliszarva,tv bömböltetve akár reggelig, cigi őrült mennyiségben, kávé őrült mennyiségben, sok öreges lim-lom a falon mindenhol, kötözködés hogy hol veszem a húst, mikor kelünk, mikor mosogatok,hány naponta főzök levest, párom nem segíthet takarítani mert ő férfi, gyereket sem lehet rábízni,) Örültünk mikor külön tudtunk költözni, akkor én laktam a házába, most az egyik unokájával és annak párjával van akik szintén elakarnak költözni... Folyton szidja őket, sőt azt is mondta neki hogy ha ennyire rosszul viseli a terhességet (2 hónapos terhes) feküdjön be a kórházba hogy felerősítsék vagy vetesse el. Folyton nekünk szidja, pedig sokat segít neki... Engem is szidott mindig, pedig nem vagyok lusta se trehány! Szóval ezért gondolkozunk nagyon, mert csúnya vége lehet! Így hogy nem lakunk együtt így minden tökéletes, 2 naponta látogatjuk beszélgetünk stb.. néha ha rossz napja van akkor velünk is kötözködik.. Az én mamám is régimódi de ennyire nem durva, mondjuk vele még nem laktam...
2016. márc. 23. 21:44
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképp! Szívtelen vagyok vagy sem, egy életünk van, amit ne a mamák meg akárkik irányítsanak. Már az sokat elmond, hogy nem kérik, hogy odaköltözzenek, hanem kijelentik.

Jól látod a helyzetet, valószínűleg rád azakadna minden, és szinte tuti, hogy a pároddal való kapcsolatod is nagyon megsinylené.

2016. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen! Ráadásul ne felejtsük el a testvérét sem aki drogproblémái miatt kilopta a házat, 1 adagért :(( Ha ő kijön akkor a mamája természetesen elvárná hogy ő is hozzánk kerüljön... És ha újra drogozni fog akkor totális katasztrófa lenne minden.. Szeretném ha inkább a lányához költözne de ott meg nem szeret lenni, azt mondja velünk van olyan kapcsolatba.. :/
2016. márc. 23. 21:55
 6/23 acelsziv ***** válasza:
90%
Ne engedd. Menjen a lányához, vagy otthonba. Semmiféle "hála" sem kötelezhet téged vagy a párodat arra, hogy romba döntsd a saját életedet. Pláne a gyerekét nem.
2016. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Én még kedves, aranyos mamával sem laknék, kivéve persze, ha tényleg nincs más lehetőség.

De aki problémás, azzal semmiképp. Szerintem ezzel te is tisztában vagy, hisz írtad, hogy nem bírnád. Nem csoda. Én se bírnám s nem is akarnám bírni, a töredékét se annak, amit írtál. Empátiám van, kompromisszumkészségem nem sok, főleg a saját házamban. Normális emberek nem zavarják egymást. A saját anyám tiszteletben tartotta a saját kis körömet, már gyerekkoromban is. Nem erőszakolt rám mindenfélét, csak mert megteheti, mint egyes szülők.

2016. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van abban, hogy minden a te nyakadba szakadna. A vége úgy is mindig az, hogy a nő gondoskodik az öregről, a betegről, tök mindegy, hogy kinek kije.
2016. márc. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkoztam ha gonosz vagyok ha nem hogy direkt kisebb házat veszek, hogy véletlenül se legyen több hely.. De! Az a pláne hogy a párom mondta már most is ideköltözne hozzánk pedig egy szobás lakásban élünk... Én megértem persze hogy nem akar magányos lenni de tudja nagyon jól hogy nem férünk meg egymás mellett! Nem akarok idegenkedni a saját házunkban miatta... Pont ezt beszéltük a párommal hogy ha mi idősek leszünk akkor alkalmazkodunk vagy öregek otthona de a gyerekeink látogassanak meg sűrűn! Az a nő mindenbe beleszól, gúnyolodik, minden rokont kibeszél de ha ott van akkor dícséri, mindent jobban tud.. Nem tudom hogy mondjak nemet hogy ne sértődjön meg, de komolyan inkább kisebb házat veszek, bár ez sem akadály neki :/ Nem akarom újra átélni a történteker, depressziós voltam mikor vele laktunk de nem a szülés miatt hanem miatta... Gyomorból utáltam és 3 naponta hazautaztam anyámhoz hogy megnyugodjak és kipanaszkodjam magam! Valaki mondja meg hogyan utasítsam vissza úgy a mamát hogy ne legyen harag :(
2016. márc. 24. 01:28
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy ezt sèrtődès nélkül meguszod de határozotnak kell lenned és kiálnod magadèrt. Az nem járja, hogy te ne èrezd majd jól magad, mert a kötözködő nagyit ès egy drogost a nyakadra akarja költöztetni.
2016. márc. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!