Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ilyen ajándékhoz?

Mit szólnátok ilyen ajándékhoz?

Figyelt kérdés

Nászútra kapnánk egy elég jó helyen (tengerparton, nem lényeg hol) egy 2 fős apartmant 1 hétre.

Nekünk kellene állni a repülőjegyet, a kaját, költőpénzt szóval minden mást. Ez kb. 3 szorosa lenne, mint amit ők állnak?

Vélemény? köszi



2016. márc. 29. 10:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Az árát kérném!
2016. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
Ha van rá penz, szuper ajándék. Ha nincs, akkor le kell ülni és elmondani, hogy ez nektek nem megoldhato
2016. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az ételt és a koltopenzt evidens, hogy nektek kell allni, tehát max a repulojegy,ami plusz kiadas
2016. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha a megajándékozottnak van rá pénze és van kedve az adott helyre elmenni, akkor remek ötlet. Mivel azonban a megajándékozottnak is anyagi teher, kicsit veszélyes ajándék.

Ha te vagy az ajándékozó: csak akkor, ha biztosan tudod, hogy megengedhetik maguknak a megajándékozottak ezt a kiadást - és akkor se sértődj meg, ha esetleg nem fogadják el, mert épp másra kell a pénz / nem erre akarják költeni

Ha te vagy a megajándékozott: ha úgy érzed, nem fér bele a költségvetésedbe, vagy nem erre akarod költeni a pénzt, mondd meg, hogy köszönöd, de nem fogadhatod el. Viszont ne mondd, hogy "3-szor annyit kell költenem rá, mint amit az ajándékozó ad", mert 3-as válasz alapján ez így nem igaz.

2016. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
Két oldala van: ha utazni szeretnék magam intézem. Ha viszont tetszene az úti cél és az apartman is jó, nem egy koszos vityilló, akkor örülnék neki és elmennék, még akkor is ha a többit nekem kell állni.
2016. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

igen, értem én, hogy mit írtok. Persze, hogy azokat nekem kell állni. De mondjuk nem szerettünk volna ennyit költeni egy nászútra. Mi vagyunk a megajándékozottak.

100 pár ezerért kapjuk a szállást, és 100 pár ezer a repülőjegy is fejenként. Nem akarok konkrét összeget és helyet írni.

2016. márc. 29. 10:37
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Akkor közöd, hogy köszönjük szépen, anyuka, apuka, de jelenleg anyagilag ne, állunk úgy, hogy ez nekünk beleferjen
2016. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

Hát... megsértődni nem sértődnék meg, mert biztos jó a szándék, csak kicsit butuskák voltak, hogy nem gondoltak bele, hogy a repjegyet is nekik illene állni. Nem biztos, hogy az ifjú pár anyagilag úgy áll...


Meg kellene kérdezni, nem lehet-e a szállást cserélni vmi más szállásra... kérdés, milyen úton-módon intézték... ha irodán keresztül, akkor ez is egy járható út. És akkor helyette vmi közelebbi helyre.

2016. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
elvileg ez fix, ilyen szállásutalvány. Fix hely, fix szállás.
2016. márc. 29. 10:48
 10/36 anonim ***** válasza:
94%

Lehet hogy csak én gondolom így de ha valakinek nászutat akarok adni ajándékba , akkor csak oda és akkor ha a pár kívánsága lenne. És igazából ha már nászutat adok ajándékba akkor már nem csak szállást fizetnék hanem egy komplett csomagot, kajával repülőjeggyel stb... Ha meg annyit nem szánok a párnak akkor annyi pénzt adok ami nem terhel meg.

Szóval baromi jól hangzik hogy nászút és fizetem a szállást de ez olyan félig meddig ajándék. Nekem igazából nem kellene pedig szeretek utazni. És úgy látom hogy nektek is teher. Ha nem fizet mindent akkor miért nem utazási utalványt adnak ajándékba és te dönthetnéd el hova mikor mennyiért.

Igazából meg kell mondani az igazat. Mond meg hogy inkább amit nektek szánnak adják oda pénzben mert van jobb helye, és nem tudtok repjegyre még több százezret költeni. Szerintem ez olyan félig meddig ajándék, amit biztos jó szándékkal adnának csak akkor sem az igazi.

2016. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!