Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék jobban fognak...

Anyósomék jobban fognak ragaszkodni hozzá?

Figyelt kérdés
Anyósomékhoz hazaköltözött a fia a barátnöjével,meg a közös majdnem 1 éves gyerekükkel.Énis babát várok,de nemtudom olyan érzésem van,hogy azt az unokát jobban fogják szeretni mert mindig velük van mint a miénket.Szerintetek ez általában igy szokott lenni?Félek ha megszületik a gyerekem ,nem jönnek majd hozzá,mert a másik unokával lesznek otthon.
2016. ápr. 3. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
nem hiszem hogy jobban fogja szeretni csak könyebb lesz így a nagyira hagyni hogy ott van kéznél
2016. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nem így volt. Az unokatesómék a nagyszülőkkel éltek, mégis valamiért mi voltunk a "kedvencek", érezhető volt, hogy minket jobban szerettek, nem tudom miért.
2016. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a távol lakó unokatestvéreim voltak a kedvencek, mert ők a kedvenc gyerek gyerekei. De mégis velem lett a legszorosabb kapcsolata a nagymamámnak, mert én voltam ott a legtöbbet.
2016. ápr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.nem szeretném,ha nem foglalkoznának vele annyit.nem irigységből,csak mikor még nem laktak ott és nem született meg a pici,hazalátogattak és más volt velük anyós,após.Lehet csak mert ritkán látta őket.
2016. ápr. 4. 07:49
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nyugi ne idegesítsd magad elõre. Elõfordulhat hogy jobban szeretik, de míg a gyerek nem érzi(nem te), addig nem kell mérgelõdni miatta.


Én is azt hittem h sógromékét jobban szeretik majd, hiszen várva várt lányunoka, mi meg együtt élünk anyósékkal(átmeneti fél év-lakásvásárlàs miatt) és ide született a fiam. Mindkettõt nagyon szeretik, csak máshogy. A lányt jobban féltik mert lány, a fiam, mert kisebb. :D A lányka érdekesebb, mert nincs minden nap itt, de a fiam is nagyon várják, hogy reggel kivigyem hozzájuk. Nemsokára költözünk, de szerintem nem fog változni a helyzet.

2016. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Hogy lehetsz már most féltékeny? Az agyam eldobom, indok nélkül aggódni a semmin...
2016. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem féltékeny vagyok,csak tudom sajnos milyen érzés ha egyik- malásik unokát jobban szeretik,és nem szeretném ha a gyerekem is igy nőne fel.Azért felek mert hozzám és sógornőmhöz is máshogy állnak.
2016. ápr. 4. 11:29
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Anyosoméknál ott lakik mind a 3 unoka, igaz az enyém még csak fél éves, de nem vettem észre, hogy jobban szeretné a többit, csak mert együtt laknak. Sőt, mivel anyósom, meg sogornom is dolgozik, de anyosnak otthoni munkája van, a lánya rengetegszer haggyja rá a 3 gyereket, csak ezt már nem annyira komazza, sok a macera velük. Meg ott a rengeteg hisztizes, nyafogás, ez általában az anyukák "feladata" a nagyiknak sokszor csak a jó része jut a gyerekekből. Viszont, ha együtt laknak, a nagyszülőknek is ugyanúgy kijut a gyerekneveles minden nyűgje, csakhogy ők már vegigcsinaltak ezt, és újból nem akarják. Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy lakva már nem olyan édibédi sem egy üvöltő csecsemő, sem a hisztis 2 éves, sem egy 10 éves feleselő kiskamasz. Persze szeretni mindegyiket lehet, csak nem ugyanúgy. ...
2016. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igazad lehet,mert anyósomnak lent hagyja a gyereket őmeg felmegy egész nap majdnem csak a tv elött van.anyós megnfőz,mos,takarit meg unokázik.igazatok lesz remélem.
2016. ápr. 4. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

"csak tudom sajnos milyen érzés ha egyik- malásik unokát jobban szeretik"


Ez nem azon múlik, mennyit találkoznak. Hanem anyós-após beállítottságán.

Nálunk én hagyom, hogy jó legyen a viszony anyósék és a fiam között (van, hogy 1 hetet náluk tölt, 3 éves).

Sógornőm szinte nem is beszél az anyjával, szegény alig látja a 2 gyereket. (pedig nagyon szeretné egyszer a 3 unokát egyszerre).


Amikor évi 3 alkalommal együtt a nagy család, anyós sosem tesz semmilyen különbséget az unokái között. Pedig az én fiamat jól ismeri, mert sokat lehetnek együtt (amikor lehetőség van rá).

Szóval a sógornőm gyerekei nem éreznek különbséget egyenlőre (4 éves a legnagyobb), mert anyós mindent megtesz, hogy egyenlőek legyenek. Csak hát a hülye sógornőm...

2016. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!