Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti a párotok kedvéért laknátok...

Ti a párotok kedvéért laknátok időszakosan az anyóséknál, úgy, hogy közben az nektek egy rémálom?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, tervezzük az összeköltözést, de egyelőre még gyűjtünk a lakásra(1-2 éven belül lenne aktuális).

Párom másik városba jár dolgozni, ingázik, hogy többet lehessen velem és a családjával, illetve itthon. Én most vizsgára készülök, úgyhogy nem dolgozom jelenleg.


Párom kitalálta, hogy felváltva legyünk az én szüleimnél és az ő szüleinél (1-2 hét). Ebbe én nem akartam belemenni, mert a családjában mindenki nehéz eset. Igazából semleges a viszonyom a szüleivel, a testvére viszont egyenesen gyűlöl, valószínűleg azért, mert féltékeny rám. Ő állandóan ássa a kapcsolatunkat, beárul anyósnak, ha valamin összeveszünk, ekéz a páromnak stb. Párom eddig nála lakott albérletben, úgyhogy amióta ingázik és nem vele él, ezért is gyűlöl, mert neki nincs semmilyen férfi az életében.


Anyósom folyton parancsoló hangnemben beszél, mintha a katonaságnál lennénk, kedves hangon még nem hallottam soha megszólalni. Egyfolytában beszólogat a rend miatt, hogy meddig maradunk fenn, mikor iszunk kávét vagy hogy hova megyünk. Legutóbb az volt a baja, hogy fejből kell tudnom főzni (és nem receptből), és minden nap meleg ételt kell a párom elé tennem, mert ha nem az már rég rossz. Persze a párom megvédett, hogy ő is szeretne főzni és együtt is, ha van rá mód, meg majd aki épp ráér munka után. Valamint kijelentette, hogy ő majd megtanít minket a rendre, meg mindenre.

Amióta náluk vagyok folyton 110%-ig figyelek a rendre, tisztaságra, mosogatok, törölgetek, pakolok, élére hajtva teszem be a ruhákat a szekrénybe, de mindig talál valamit, ami nem tetszik neki.

Megőrülök ettől, hogy folyton ezen kell gondolkoznom, hogy mindent tökéletesen csináltam-e és ha igen, akkor megint mit fog mégis kitalálni, ami miatt beszólhat.


Após nem sok vizet zavar, mert általában hiperudvarias, de amikor nem, akkor aztán a legalja undorító mocskolódások hagyják el a száját, a leggusztustalanabb stílusban, ami csak létezik. De korábban többször eljátszotta már, hogy nekem ecsetelgette, hogy mennyire semmirekellő és haszontalan idióta nyomorék a párom, aki nem ért semmilyen műszaki dologhoz, pedig az a férfi dolga. Természetesen nem tudok ezzel egyetérteni, akármennyire győzköd, mert vele ellentétben én szeretem...


Az előzményekhez tartozik, hogy amióta együtt vagyunk a párommal rendszeresen összebalhéztak, bántották, megalázták, szó szerint kijelentették, hogy ő csak egy rabszolga, aki ugorjon, amikor ők mondják. Emellett semennyi tiszteletet nem adnak meg neki, csak mintha valami utolsó pondró lenne, úgy beszélnek sokszor vele. Ez engem nagyon bánt, főleg, hogy nem szólhatok bele, mert ha megmondom a véleményem, akkor bizonyára többet ők sem fogják akarni, hogy menjek és valószínűleg én se mennék.


A probléma ott kezdődik, hogy párom mélységesen tiszteli a szüleit ennek ellenére, és az ő kedvéért nem szólok vissza, mert ő akarja, hogy jóban legyünk. Én legszívesebben soha nem mennék oda, mert ezeket a dolgokat nem tudom elfelejteni, se megbocsátani nekik.


Most ameddig a párom dolgozik nekem náluk kell lennem az apóssal és tanulni, és nem mehetek sehova még haza se, mert akkor párom szerint menekülök haza és nem teszek meg érte ennyit, hogy megpróbáljam. Mert szerinte, majd ettől jóban leszünk. Én meg kuksolok a szobában és görcsben van a gyomrom ettől a bezártságtól, hogy tilos elmennem, mert akkor az anyósék és a párom is megsértődik rám.


Számomra ez az egész egy rémálom, de a párom kedvéért próbálkoztam, de már eljöttem ma haza, ami miatt összeveszett velem. Szerinte én nem próbálkozok és nem feszegetem a határokat, meg nem erőltetem a dolgot egyáltalán. Így igazából nem is éri meg, hogy ha ezt nullára minősíti emiatt.


Ti mennyit tennétek meg a párotok kedvéért, amikor valamit a hátatok közepére se kívántok?


Előre is köszönöm, ha elolvastad. Muszáj volt kiírnom magamból...



2016. ápr. 7. 15:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És azon is elgondolkodnék, akarok-e egy ilyen emberrel kezdeni valamit az életben, aki még magért sem tud kiállni a szüleivel szemben. De hogy még téged is rákényszerít a jópofizásra, na az sok!
2016. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy anyós és após, mert a párom édesanyja és a párom édesapja sokkal hosszabb lett volna és így is elég hosszú lett a leírás. Remélem nem haragszol meg emiatt.


Egyébként párom nagyon jó ember és meg is véd minden egyes alkalommal a szüleivel szemben, viszont nem tudom miért ragaszkodik ennyire hozzájuk. Én simán nem állnék szóba a saját szüleimmel, ha így beszélnének velem adott esetben.


Ha tudtok valami jó megoldást arra, hogy a párom is megértse a dolgot, azt megköszönném. Vagy csak simán makacsoljam meg magam és maradjak itthon bármit mond és tesz?

2016. ápr. 7. 15:22
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szavakkal érveltél, és nem tudsz már mit hozzátenni, akkor igen, makacsold meg magad. Egyszer utoljára még leülnék vele beszélni, elmondanám még egyszer, amit ide leírtál, valamint közölném, hogy nem tervezek ott ezentúl semmi időt tölteni a létező minimumon kívül.


Ezek után pedig következetesen tartanám magam a szavamhoz, akár megsértődik, akár veszekszik, akár érzelmi zsarol, akár könyörög.. Mindegy mit mond és tesz, kiállnék magamért a helyedben.

2016. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
27%

Elég hasonló az eset, mint amiben én voltam. Bár anyósom nem volt parancsoló, de azért szóvá tett dolgokat. A sógornőm ugyanígy gyűlölt, és elég nehéz volt elviselnünk egymást. Addig bírtuk, míg összeszedtük magunkat, és betudtunk fizetni egy saját lakásra. Ki lehetett bírni, kezdésnek nem volt más, de nem kezdeném újra.

Én úgy vagyok ezzel, hogy tanulópénznek jó, sőt néha szükséges, mert rengeteg mindent kell még az életben elviselni, amit a hátunk közepére sem kívánunk, mégis szükséges. Alkalmazkodásra, toleranciára és béketűrésre mindenképp megtanít az ilyen helyzet.

2016. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tenném. Ebből én túlvagyok a leckén.
2016. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lakjatok addig külön amíg össze nem gyűlik a pénz. Én biztos nem mennék, bár a te családodhoz kényszeríteni sem fair, lehet ő sem érzi éppen nálatok olyan jól magát, az ő álláspontját nem ismerjük. Te viszont ha nem akarsz odaköltözni ne menj, nem éri meg, ne tedd tönkre magadat.
2016. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

A lábadat ne tedd be többé abba a házba, ahol téged megaláznak. Semmilyen kapcsolat nem elég indok a megaláztatáshoz. A párod is egy zsarnok:"náluk kell lennem", "tilos elmennem": ez mi? Ne mondd erre, hogy jó ember, nem az! A szüleit szereti, nem téged.

Keress normálisat, mert egy ilyen kapcsolatból vagy egy életen át tartó belerokkanás, keserűség, félelem lesz, vagy ha elég erős vagy hozzá, akkor egy kellemetlen válás, a leendő gyerekek életét is tönkretéve akár egyik, akár másik variációval.

2016. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha rémálom, akkor időszakosan sem laknék.
2016. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Most ameddig a párom dolgozik nekem náluk kell lennem az apóssal és tanulni, és nem mehetek sehova még haza se, mert akkor párom szerint menekülök haza és nem teszek meg érte ennyit, hogy megpróbáljam. Mert szerinte, majd ettől jóban leszünk. Én meg kuksolok a szobában és görcsben van a gyomrom ettől a bezártságtól, hogy tilos elmennem, mert akkor az anyósék és a párom is megsértődik rám. "


Én itt cuccolnék haza. Mi az hogy nem mehetek haza? Kik ezek hogy megtiltják nekem? Nem börtönbe jöttem. Nahh, ha ilyet mondana nekem akkor biztos hogy húznék még abban az órában. A barátodnak a szülei velük nőtt fel, de neked idegen emberek.

2016. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak. Jó, hogy külső szemszögből is véleményezitek a helyzetet.


A párom szerint a mi családunk a nem normális, mert hogy mi tojunk egymásra, csak mert nem szólunk bele a másik életébe. Amikor ő van nálunk, akkor neki senki nem szól be semmiért, el se várnak tőle semmit, nem akarják megtanítani semmire, mindenki kedveli és elfogadja őt.

Ezért nem érzem egyenlőnek a két esetet. Szerintem neki nálunk könnyebb lenni, mint nekem náluk.

Az meg furcsa lenne, hogy együtt akarunk élni meg rövidesen összeházasodni, mégis ő is, meg én is a saját szüleimnél alszunk külön és max. pár órára összefutunk. Nekem ez kevés lenne.

Albérlet azért nem jó, mert az ő fizetéséből spórolunk a lakásra egyelőre, mivel én most nem dolgozom és úgy nem tudnánk félretenni. (nem szeretném, hogy eltartson a jövőben egyébként, mielőtt bárki félreértené)

2016. ápr. 7. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!