Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha vendégségbe megyünk anyósná...

Ha vendégségbe megyünk anyósnál, vagy sógornőnél, akkor ebéd vagy vacsi után illik segítenem elmosogatni?

Figyelt kérdés
Míg jártunk alig találkoztam anyósommal,és miota összeházasodtunk,azóta soha. Illene elmosogatnom?Vagy hagyjam?2 hónapja házasodtunk össze.

2016. ápr. 29. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenkor illik megkérdezni, hogy segíthetsz-e. Van ahol "elvárják" a segítséget, de pl az én anyukám nem szereti ha más is besegít, mert csak úgy jó a mosogatás, ahogy ő csinálja.
2016. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

kérdezd meg ,hogy segíthetsz -e elpakolni vagy elmosogatni.

nálunk nem szokás,hogy a vendég pakol. de ha közeli családtagnál vagyok,akinél gyakran vagyok,akkor mindenképpen segítek a mosogatásban is. de ha ritkán találkozok valakivel, akkor nem, majd ő elmosogat ha eljöttem. fordítva is így van, ritkán látott ismerősöket nem fogom be a konyhába mosogatni,hanem majd én megcsinálom ha elmentek..

szóval kérdezz rá, nincsen jó válasz erre a kérdésre szerintem:)

2016. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Illik megkérdezni.

De amúgy a férjed egy utolsó tirpák, ha hagyja, hogy te segítsd a saját anyjának/testvérének, ahelyett hogy ő segítene...

2016. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Volt korábban egy hasonló kérdés. Hát jó nagy balhé lett belőle. Megoszlanak a vélemények.

Én nem engedném a vendégnek, hogy nálam mosogasson. Meg eleve nem örülök idegennek a konyhánkban.

Vendégségben így eszembe se jut rákérdezni, hogy segítsek-e, kivétel a nagymamámnál, vagy ha egyértelműen rászorul az illető a segítségre pl.: el van törve a karja stb.

2016. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Már ne hari, de vendég nem mosogat. Ha mégis, akkor inkább a férjednek kéne, hiszen ő van "otthon".
2016. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig megkérdezem, hogy segíthetek-e.

És mivel kisgyerekem van, el szoktam fogadni a segítséget. Ha sokan vagyunk, akkor nem feltétlen, mert valaki el van a picivel :)

2016. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok. Azért érdekelne, hogy most ezért minek kell lepontozni? O.O
2016. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Illik megkérdezni, és illik a másik félnek visszautasítani.
2016. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Férjed is segít nálatok mosogatni?
2016. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Miért van a 9-es lepontozva? Egy nőnek otthon is, idegenben is fel kell ajánlania, a pasi meg csak vakarja a tökét?
2016. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!