Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek párom mostohaapjával?

Mit kezdjek párom mostohaapjával?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt párommal,anyósjelölttel jol kijovok,szeret engem, es en is ot, de viszont ma hazajottek kulfoldrol a parom mostohaapjával,aivel fél éve van együtt,és megkért a párom hogy menjek el náluk.Hogy viselkedjek a mostohaapjával?Arcra puszi esetleg neki is? Mert ugye anyosjeloltnek adok. Eddig csak videohívásba beszéltem a pasival..

2016. máj. 7. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Bemutatkozol személyesen, "örülök, hogy személyesen is találkozunk", kíséretében kezet fogtok, nyomsz két puszit. Utána majd megy minden a maga útján. :)
2016. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Mostohaapának nem kell puszi. Eleve minek a puszi vadidegennek (még anyósjelöltnek is), hiszen a dolog még jogilag sem rendezett, meg egyáltalán ? Ha a nők egymás között pusziznak, azt még el lehet fogadni, de egy vadidegen férfival, aki ráadásul nem is ő nevelte fel a "párod", azaz még mostohaapjának sem nevezhető (jogilag sem!), azzal minek puszizkodni ?? Persze az más dolog, ha tetszik neked és rögtön tervezel is vele valamit....
2016. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi a f*-*sz az a "menjek el náluk"???


Egyébként a helyedben kezetfognék vele, aztán a továbbiakban meg meglátjátok hogy alakul.

2016. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Utolso,milenne? Tegnap mondta a parom hogy eljon ertem, es elvisz naluk,hogy megismerhessem a palit.

Kettes,anyosjeloltnek mindig adok puszit,eleinte fura volt persze,de utana megszoktam es ahanyszor talalkoztunk,ket-harom hetente mig itthon volt,mindig volt arcra puszi.:)

2016. máj. 7. 11:23
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

vidékiesen azt jelenti, hogy menjen át hozzájuk, a Borsodban szokás így mondani, paraszt...


semmit, találkoztok, bemutatkoztok egymásnak kézfogás keretében, és ennyi, nem kell puszizkodni a legelső alkalommal, férfiaknál ez szerintem amúgy sem nagyon szokás

2016. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen a magyar nyelvben nem létezik, hogy elmegyek náluk, elvisz náluk. Magyarul ezt úgy mondják, hogy elmegyek/elvisz HOZZÁJUK. Nem ártana megtanulni, mert írott nyelven iszonyatos nagy műveletlenségre vall ilyen hibás formákat használni.
2016. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

attól mert valaki tájszólással beszél, ugyanolyan helyesen teszi, mintha nem


azért kíváncsi lennék a korodra, hogy ennyire belekötsz más nyelvi járásába, 16-nál nagyon nem lehetsz idősebb, ha meg igen, akkor nagy bajok vannak...

2016. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Baranyában is a "náluk" szót használják/használták a hozzájuk helyett.

"Elmék anyósoméknál" azt jelenti, hogy elmegyek az anyósomékhoz". (Sok Sásdi Sándor könyvben olvasható ez a tájszó.)

Kérdező, az első alkalommal a kézfogás is elég, de várd meg, mit csinál az "apósjelölt".

Mindenképpen az idősebb férfi kezdeményez.

Ha ő kezetnyújt, nyújtsd te is a kezedet, ha meg akar puszilni (ami nem valószínű), cuppants te is egyet.

2016. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Falun lakom tehat itt nem beszélunk olyan városi nyelveken.. itt a náluk az náluk,nem pedig hozzájuk..DE koszonom az oktatast, bar nem hiszem,hogy megfogadom. Egyebkent sem ertem mi problemad van ezzel,mindenki ugy beszelj a nyelven ahogyan tanitottak,hallotta, vagy akar.
2016. máj. 7. 12:19
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell puszilkodni, de én utálom, mikor idegen pasik azonnal dugják a képüket. Kezet fogok, üdvözlöm és ennyi.
2016. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!