Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok arról, ha a...

Mit gondoltok arról, ha a meny az anyósáék házára pályázik?

Figyelt kérdés

2 szoba + konyhás lakásban él a házaspár 1 kicsi gyerekkel.

Egy ideig nem volt biztos, hogy a meny akar-e másodikat, de mikor felmerült, hogy oda lehetne költözni anyósék nagy kertes házba azóta akarja. Viszont anyósékkal nem akar egy fedél alatt élni. Nincsenek rossz viszonyban, de anyós elég unszimpatikus pénz körül forgó nőszemély, aki folyton beleszólna dolgokba. A meny azóta folyton erről beszél és tervezget hogyan rendezné be a házat stb. Kicsit megszállottá vált.

Csak szerintem számító a meny és ugyanolyan mint az anyós?



2016. máj. 10. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Hát két szoba plusz konyhába épeszű ember nem vállal 2 gyereket és anyósa se akar együtt élni. Konkrétan mi ezzel a gond? Te ki vagy a történetben?
2016. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
A leírásodból nem derül ki, hogy mit akar a meny. Ha csak álmodozik arról, milyen lenne egy olyan kertes házban, abban nincs semmi rossz. Álmodozni szabad. Ha viszont azt tervezi, hogyan túrja ki onnan az anyósékat, az már más. De abból, amit írtál, nem derül ki semmi olyan, ami miatt a meny számítónak tűnne... Vagy szóba került az, hogy lakáscsere lenne? Erről nem írtál...
2016. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Első! Én sok épeszű embert ismerek, akik jól megvannak két kis gyerkőccel a 2 szoba-konyhában. Nem mindenkinek adatik meg jobb, és ha így közelítenénk meg a dolgot, akkor kihalna az emberiség.
2016. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Biztos úgy gondolta, hogy cseréljenek lakást anyósékkal. Ismerek ilyet én is, elég gusztustalan dolog. Az egy dolog, hogy anyós is ilyen, és nyilván nem kötelező együtt élni vele. Viszont ha anyós nem akar cserélni, a meny vele nem akar együtt élni, akkor mégis mire tervezget?
2016. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én senki a szereplők közül. Viszont ismerem őket és engem ledöbbentett ez a dolog.

Nem kertes házról álmodik, hanem arról a házról. Lerajzolta, berendezte papíron. Folyton erről beszél és a kitúrás szó is elhangzott.

Anyós kisebb betegsége után azon aggódott hogy nem lett még nekik adva a ház és mi lett volna ha belehal, akkor osztódik az örökség a férj testvérei között...

Szerintem ez azért túlzás pláne, hogy nincs úton a második gyerek.

2016. máj. 10. 14:54
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja és a kisebb lakást is az anyósék adták oda nekik ajándékba. Most őket fikázza hogy miért nem nagyobbat vettek annak idején mikor ő még együtt sem volt a férjjel.
2016. máj. 10. 14:56
 7/19 anonim ***** válasza:
2%
Ha a lakást is ajándékba kapták,akkor lehet,hogy lakáscserén gondolkodik.
2016. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Én ebben leginkább gáznak azt látom, hogy a meny úgy, hogy egy ft-ot nem adott bele a házba, rinyál, hogy miért nem kaptak nagyobbat.


De a többi része, még ha megszállott is, érthető. Ha nem az anyós mondja azt, hogy gyertek, költözzetek ide hozzám úgy, hogy együtt fogunk lakni, akkor az átlagember úgy értelmez egy ilyen felajánlást, hogy odaköltözhetnek a házba, hogy ők mint család, és nem kell mással közösködniük. Aki meg gyorsan lelkesedős típus, az igenis hajlamos arra, hogy kicsit már túlzóan elkezdjen tervezgetni. Ezt én nem nevezném számító jellemnek. Azt, hogy a lakásuk mérete miatt rinyál, azt igen.

2016. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak számító, de végtelenül primitív is. 2 szobás lakásba gyereket?? Ráadásul kettőt is,????? Úristen..
2016. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Viccesen csak azt akartam írni, hogy én távolabb költöznek, mintsem egyenesen oda, ki meg egyáltalán nem turnam. Szerintem számító.


Off

Amin megdöbbentem: ti akik azt írjátok, hogy ketszobas lakásba gyereket, pláne kettőt, hol éltek (csak átvitt értelemben)?! Komoly kérdésem: hány évesek vagytok?

Az én generációm zöme két egész esetleg 1+2 fél szobás Bérházban nőtt fel. Jelzem, még élünk!

2016. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!