Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom minden héten egyszer...

Anyósom minden héten egyszer kötelező jelleggel idejön hozzánk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég házasodtunk és költöztünk össze a férjemmel. Anyósommal a kapcsolatom az elköltözésig jó volt.


Akkor azonban kitalálta, hogy ő heti egyszer munka után tiszteletét fogja nálunk tenni, erről nem is kérdezett meg minket. Úgy érzem, már akkor világossá kellett volna tennem, hogy nem, ezek a mi határaink, majd mi eldöntjük, mikor hívjuk, de sajnos nem tettem mert nem akartam ebből konfliktust.


De már egyre jobban zavar, hogy ez kötelező program, meg se kérdezte, akarjuk-e és lehet-e. Édesanyám érdekes módon fel bírta fogni, hogy mostantól külön család vagyunk és vannak határaink, tehát mi döntjük el, mikor akarunk vendégeket fogadni. Anyósnak ez valamiért nem esett le, és a legjobban az erőszakossága zavar benne, hogy kijelentette anno, hogy "ő X napon minden héten idejön majd".


Mit csináljak? Most az "anyósos" napon munka utánra mindig csinálok valami programot magamnak, de egyrészt inkább mennék haza pihenni, másrészt nonszensz, hogy nekem kell a saját lakásomból menekülnöm egy "betolakodó" miatt.


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2016. jún. 25. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Férjed hogy' látja ugyanezt?
2016. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Alapvetően heti 1 alkalomról van szó, ami nem sok, meg amikor itt van sincs itt néhány óránál többet, engem csak az zavar, ahogy ez ránk (rám?) lett kérdés nélkül erőltetve.

Férjemmel erről nem merek beszélni, mert édesanyám elég közel lakik hozzánk és félek, hogy az lenne a vége, hogy "bezzeg anyád mennyit itt lehet az enyém meg semmit", úgyhogy úgy érzem, le kell nyelnem ezt a békát. A különbség egyébként az, hogy anyám MINDIG megkérdezi, mikor jöhet, sőt inkább mi szoktuk hívni, mert nem akar belemászni az életünkbe. Anyós belemászik.

2016. jún. 25. 17:07
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Én hívnék vendégeket, hogy a mama érezze magát rosszul. Máskor meg elutaznék a férjemmel együtt és nem szólnék neki.

Ha ezek sem változtatnak a helyzeten, akkor megmondanám neki kerek perec, h most inkább ne jöjjön.

2016. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Pedig szerintem ha azon a napon elmennétek valahova, akkor egy idő után észhez térne. :)

Vagy kösd össze a hasznossal a "kellemest", vigyétek el boltba nagybevásárolni (vagy segítsetek neki valamivel-bár munka után nem lesz kellemes :/), aztán vigyétek haza :D

Ha rosszabbodik, vagy így marad, mindenképp hasznos lenne elmondani azért férjeduradnak :)

Sok sikert!

2016. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
34%
Nálunk nem kell engedélyt kérni édesanyámnak, ha jönni akar. De a ti életeteket úgy alakítjátok, ahogy akarjátok. De sok jót nem jósolok, ha nem kommunikáltok egymással és méregetni kell, hogy kinek a szülője mit hányszor csinálhat.
2016. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Soha nem okozott problémát nálunk, ha anyósom vagy az én anyukám eljött. Elbeszélgettünk egymással. Ha éppen takarítottam, akkor vagy segítettek vagy hamarabb elmennek. A házassággal szülők nem lettek idegenek és nem is vendégek. Családtagok!.
2016. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Itt senki nem mer kommunikálni emberekkel? Hogy dolgoztok vagy intézkedtek ügyes-bajos dolgokban? Tördelitek a kezeteket a hivatal előtt, mert féltek beszélni a félelmetes ügyintéző kisasszonnyal? A gyerek érdekeit is így fogjátok érvényesíteni, majd szemlesütve várjátok, hogy valaki helyettetek intézkedjen?

Muszáj nyersen fogalmaznom, mert hihetetlen mennyien rettegnek egy ilyen szimpla élethelyzetben. Csak annyit kellene tenni, hogy kialakítasz egy rendszert a szülőkkel. Mit tehetnek? Csúnyán néznek? Hisztiznek?

2016. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Családja válogatja, én jóban vagyok a szüleimmel és a férjem szüleivel, és bár mindkét szülőpár csak fél órányi autóútra lakik, azért előre megbeszéljük, mikor jönnek át. nekünk is van életünk, sokszor nem vagyunk itthon, sokszor sorozatot akarunk nézni egy hosszú nap után, stb.


Mondjuk tény, hogy én merek mindenről beszélni a férjemmel és mi együtt döntünk mindenről, szóval nem akarok beleokoskodni, mert a ti kapcsolatotok nem ilyen természetű.

2016. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

1. Nem ártana a férjeddel beszélni erröl, és ha "nem mersz", akkor ott nem az anyós látogatása a legnagyobb probléma.


2. Ha az anyós heti egyszeri, pár órás látogatása sok, akkor jogos, hogy anyád se legyen ott gyakrabban.

2016. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Be kell fogni házimunkára. Ha marad az is jó, ha nem jön többet, az is.
2016. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!