Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ezt hogy kezeljem?...

Szerintetek ezt hogy kezeljem? Anyós-após. Hosszú lesz!

Figyelt kérdés

Az van hogy a párommal jelenleg az ő szüleivel élünk. Augusztusba költözünk fel Pestre és kijelentette az anyja hogy majd feljön megnézni hogy hova költözünk,pedig nem idegen helyre megyünk hanem a testvéremhez. meg 2 hetente fog feljárni. Ez szerintem sok lenne. Szeretem az anyósomat de pont azért megyünk külön mert már sok ami itt folyik. Apósom alkoholista, folyamatosan hallom ahogy kibeszél anyósomnak a hátam mögött de a szemembe nem mond semmit! Folyamatosan ordít mert minden nap iszik. Tegnap is a párom szóvátette hogy nem kellene kibeszélni minket a hátunk mögött ha vmi baja van mondja a szemünkbe. Azóta anyósom nem beszél velem. Nemtudom lehet besértődött de vele nincs úgy bajom hanem apósommal. Hogy kezdjek el egy ilyen beszélgetést? Hogy kérdezzem meg tőle hogy most mi a baja hogy nem szól hozzám! Eddig nagyon sokat beszélgettünk.


Ti hogy kezelnétek egy ilyen anyóst/apóst?

Egyébként már 4 éve vagyunk együtt a párommal és csak pár hónapja lakunk a szüleivel. Mi tartjuk el magunkat de beszállunk a közösbe is!



2016. júl. 2. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A testvéredhez költöztök? Akkor egyszerű: oda ti nem hívhattok vendéget, inkább majd látogatjátok ti őket.
2016. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy folyton küld minek elfele itthonról hogy költözzünk el, de közben meg mondja hogy majd jön minden 2 hétben. Már tényleg nem értem. Ja és a párom mindenben segít itthon szó szerint! Míg az öccse semmit nem csinál. Tudom sok ilyen kijelentés van itt az oldalon de ez tényleg igy van ahogy leirom! Közben az anyja az kisebbik fiának elkésziti másnapra a munkába való kaját, reggel megsüti neki a kaját mielött felkelne, helyette tölti a cigit stb.. a páromnak közben meg semmi ilyen nem csinál.
2016. júl. 2. 12:10
 3/17 anonim ***** válasza:
Én értem :-) Nem mindenkivel akarok együtt élni, akinek élvezem a társaságát. A barátaimmal is találkozok minimum hetente, de nem költözünk össze.
2016. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Külön,önálló,felnőtt életet kell kezdeni,nem a családtagok nyakán éldegélni,és akkor nincs ilyen probléma .

Egyébként most ha a testvéredhez mentek ,akkor is ugyanez a probléma előbb utóbb előkerül,eltérő szokások,nézetek,életritmus .

2016. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, szabadulna néha az após közeléből, ráadásul a párod az a fia, akire támaszkodhat. Most kiderült a számára, hogy a párod a ti kapcsolatotokat helyezi előtérbe, kettőtök érdekében szembeszállt az apjával, ezért nem szól hozzád.

Bízd a párodra annak a közlését, hogy ahová mentek, ott ti is vendégek vagytok, majd a sajátotokban szívesen látjátok. Te meg kérdezz rá egyenesen, hogy mivel bántottad meg akaratodon kívül, aztán majd meglátod, hogyan alakul a beszélgetés.

2016. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó :) egyébként nem könnyű saját önerőnkből külön életet kezdeni mivel most érettségiztem de megyek továbbtanulni közben pedig megyek dolgozni még hétvégén is. Pesten pedig nagyon drága egy albérlet még egy garzon is 100ezer körül van+rezsi! Ezért könnyebb nekünk is meg testvéremnek meg a párjának is hogy együtt veszünk ki egy nagyobb lakást. És velük se örökké fogunk lakni csak amíg félre nem tudunk tenni annyit hogy külön költözzünk! És ez valószínű könnyebb lesz mivel most már énis dolgozni fogok tanulás mellett is!

(Nem mindenkinek adatik meg az hogy a szülei támogassák)

2016. júl. 2. 13:06
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen ne idegeskedj, most azon légy, hogy minél előbb költözzetek.

Lehet, hogy eleinte 2hetente menni fog, de majd rájön, hogy nem olyan nagy buli Pestre utazgatni, főleg, ha véletlen mindig dolgozni fogtok, amikor menni tudna...A végén meg kiegyeztek abban, hogy majd ti meglátogatjátok őket, amikor az időtök engedi.

2016. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen más az,hogy a testvéreddel és a párjával laktok együtt,vagy mint a szülőkkel.

korban is sokkal közelebb álltok egymáshoz és teljesen más lesz így. nyilván ha ti vagy a tesód akar majd gyereket vagy komolyabbra helyezni a kapcsolatot,akkor majd külön költöztök. de amíg elvagytok 4-en is az albiban,addig nincs semmi baj.

jól tettétek,hogy elköltöztök anyóséktól. sosem szabad hozzájuk költözni. de ha mégis,akkor tiplizni tőlük.

egyébként meg még csírájában kell elfojtani, beszéljétek meg velük,hogy nem kell jönniük két hetente. egyrészt nem is tudjátok őket hol elszállásoni, mert nem ketten laktok majd,máshoz is kell alkalmazkodni stb.. majd jöttök ti meg majd nagyobb ünnepekkor találkoztok.. nem értem mit akarnak,ha most is pokollá teszik a napjaitokat

2016. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Ööhm, ugyan miért gondoskodna a te párodról az anyja, amikor neki ott vagy te? Nem kell összeköltözni egy férfival, ha utána is elvárod, hogy az anyja készítsen neki kaját...
2016. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Egyáltalán nem arról van szó hogy elvárom hogy az anyja gondoskodjon róla, csupán rosszul esik azt látni hogy míg a másik testvér mindent megkap mindenhogy kényeztetik, addig a másik semmit nem kap ilyen téren! Még egy jó szót sem!
2016. júl. 3. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!