Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lenézhet engem és a családom...

Lenézhet engem és a családom az anyósom az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, bocsánat, csak az átláthatóság kedvéért részletezem.


A barátommal fél éve vagyunk együtt és már az összeköltözést tervezzük ebben az évben. Tudni kell,hogy én kis vidéki megyeszékhelyről származom és jelenleg is ott élek ők pedig pestiek. Volt pár olyan megjegyzése anyósomnak,ami alapján mintha nem tetszenék neki,talán mert lenéz.


Az egyik ilyen volt,amikor egy beszélgetés során azt ecsetelte,hogy ő mennyi helyen nyaralt már és,hogy milyen élményekben volt része,miket látott stb. Kérdezte,hogy én hol nyaraltam eddig én meg mondtam,hogy csak két országban, anyukám pedig még sosem volt külföldön (szegények vagyunk). Mikor ezt mondtam neki teljesen lefagyott és nem hitte el. Kérdezte,hogy az hogy lehet? Közben meg nevetett. Mondtam,hogy nem tehette meg ezidáig és nem is csináltatott útlevelet emiatt. Ez neki nagyon furcsa ismételgette.


A másik az volt amikor arról beszélt,hogy a kertjükben mennyi minden terem és milyen jó ízűek (ő is és a fia is kertes házban lakott mindig). Megjegyeztem utána,hogy nagyszerű dolog a kertes ház,szerettem volna én is mindig ilyet, de sajnos nem tudok sokat a kertészkedésről,mert panelban lakom. Erre megkérdezi,hogy az hogyan lehet. Nem értettem a kérdést. Mondtam,hogy én mindig panelban éltem. Kiderült,hogy ő azt hitte,hogy ahol lakom az egy falu lehet, vagyis szerintem mivel vidéki vagyok besorolt egy vidéki falusi lány közé, holott megyeszékhelyen lakom. Nem tudta,hogy a városom megyeszékhely. Ez érdekes számomra,mert az a hobbija egyébként,hogy főiskolákat végez és van vagy 4 diplomája,mert szeret tanulni csak valószínűleg nem földrajz szakon végzett.


Kicsit tartok tőle,hogyha összeköltözöm a párommal akkor majd milyen lesz a viszonyom vele,mert ott lakik tőle nem messze és amikor elmegyünk hozzájuk akkor is mindig arról beszél,hogy ő mennyi helyen nyaralt már és milyen sok mindent átélt és milyen jó Budapesten lakni.



2016. júl. 10. 15:00
1 2
 1/18 anonim válasza:
78%
Nem nézhet le téged emiatt, ami nem is probléma. Valószínüleg ő élvezi azt, hogy dicsekedhet arról hogy neki mi adatott meg. Ne foglalkozz vele hogy ő ilyen! Sok ember hiszi azt hogy felsőbbrendű a többinél. Te csak gondold magadba hogy te normális vagy és sose tennél ilyet.
2016. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Tipikus pesti hülye, nem kell vele foglalkozni. Ott végeztem az egyetemet, nekem is volt olyan csoporttársam, aki meglepődött, hogy én még sose láttam élő tehenet vagy tyúkot, holott "vidéki" vagyok.:D Az, hogy olyan városból származom, aminek bő 2000 éves múltja van, több művészeti/kulturális területen nemzetközileg ismert, semmit nem jelentett számára.

Lenézni nem nézhet le semmiért, legfeljebb próbálkozhat, te meg ignorálhatod.

2016. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Szóld le te is...

Legközelebb tedd hozzá nevetve, hogy anyád népviseletben főzi a lekvárt, apád meg este pálinkát ad a kakasnak, hogy időben kukorékoljon.


Ahhoz képest, hogy világ látott, művelt nő, legalább a megyeszékhelyeket illene ismernie.

2016. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Korlátolt, beszűkült ember az anyósjelölted, aki még büszke is rá, ha nem tud valamit. Nem egy jó párosítás. Én kevés embertől mászom falra, ez benne van. Ez amúgy ilyen védekezési mechanizmus, amikor kiderül, hogy nem tud valamit (pl a saját országának mindössze 19 megyeszékhelyének egyikét, ami, bár én geográfusi analfabéta vagyok, olyan alap, mint az, hogy valaki le tudja írni a nevét), akkor még rá is kontráz, mintha úgy lenne jól, ahogy ő (nem) tudja. Ezért ismételgeti folyton azt is, hogy "ez milyen fura". Nem kell vele törődni. Felszínes p**a.
2016. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

ez téged ne befolyásoljon a kapcsolatodban. anyósnak megvan az a tipikus stílusa, ami miatt születnek az anyósviccek.. sajnos nem te vagy így egyedül, másnak is van hülye anyósa. nem kell vele foglalkozni. ha teheted ne találkozz vele, vagy korlátozd a beszélgetését a minimumra.

a pároddal meg legyetek boldogok!

amúgy én sem voltam még soha külföldön, megyek elásom magam..

2016. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nos, igaz a példa rá,hogy hiába tanul valaki,ha nem tud még 4 diplomával sem. A megyeszékhelyek alapvető ismerete meg úgy gondolom nagyobb dicsőség kellene hogy legyen,mint az,hogy ő már milyen sok helyen nyaralt.


Ez a visszaszólási javaslat nagyon tetszik,nevettem rajta egyet,habár nem fogom alkalmazni,de hasonlón még gondolkodom:

"Legközelebb tedd hozzá nevetve, hogy anyád népviseletben főzi a lekvárt, apád meg este pálinkát ad a kakasnak, hogy időben kukorékoljon. "

2016. júl. 10. 18:14
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem állatira nem dicsőség tudni a megyeszékhelyeket, hanem az alapműveltség része.
2016. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Készen vagyok! 30 éves koromig 2x voltam nyaralni. Egyszerűen nem volt rá pénzünk és lehetőségünk. És ezzel nem vagyok egyedül.

Ha az, hogy ma Magyarországon családok nem jutnak el nyaralni, az fúrcsa egy 4 diplomás nőnek , akkor a felsőoktatással is nagy baj van!

Az meg, hogy pestiként lenéz, mert vidéki vagy, hát tojd le, nekem ugyanilyen sztereotipiáim vannak a pestiekkel, pont az ilyen vidék- Pest hozzáállás miatt.

Egy dologra figyelj: ha a párod kiáll melletted és az nem hagyja, hogy az anyja piszkáljon, akkor ok., de ellenkező esetben nagyon gondolkodj el a kapcsolatotokon, mert anyucipicifával élni nem lesz kellemes.

2016. júl. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
A pesti embernél nagyobb büdös paraszt a világon nincs. Kétszer voltam külföldön, egyszer Pozsonyban egy napot, egyszer meg Nagyváradon egy napot. Akasszam fel magam, mert nem engedhettük meg magunknak a külföldi nyaralást?
2016. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Off: Szerintem nincs olyan, hogy "pesti hülye" meg "pesti büdös paraszt" vagy bunkó. Aki ilyet ír, az maga egy előítéletes hülye, bunkó, paraszt. Budapestikent kikérem magamnak. En is hosszan irhatnek mindenféle emberrol, mondjuk a Budapestre jövő "vidékiek" vallfajairol: az utalkozorol, a lenezorol, vagy arrol, aki ide kerülve szanaszét bulizza, csapja magat, meg attol lesz valaki, hogy itt el - na, ok az igazi szánalmas műmájerek.

Szoval nem kene ezt erőltetni, mert unalmas, es nagy önbizalomhianyrol árulkodik, hanem kisse eredetibben gondolkodva elképzelni, hogy közel 2 millió ember nem tok egyforma.

A kérdésre: ha le se szarod, neki sem lesz izgalmas. Az emberek ott találnak rest, ahol te is bizonytalan vagy, vagy kétségeid vannak, esetleg a szíved melyen te is gaznak tartod azt, amit ő. Magadban tisztazd le, aztan könnyebben allod a sarat a ("pesti" vagy "vidéki") hülyékkel szemben.

2016. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!