Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fizetni valakinek, hogy részt...

Fizetni valakinek, hogy részt vegyen egy vadidegen temetésén?

Figyelt kérdés

Nem tudtam melyik kategóriába kellett volna írnom. Ez állt a legközelebb a kérdésemhez, szóval:

A feleségem apja meghalt, és rajta kívül mindenki utálta, de tényleg. Rajtunk kívül 100% hogy semelyik más rokon vagy "barát" nem jön el, ami miatt félek a párom összetörik. Mennyire lenne jogszerű, erkölcsös távolabbi ismerősöknek, vadidegeneknek fizetni, hogy vegyenek részt rajta, mint "apuci régi ismerőse"?



2016. aug. 9. 03:58
1 2 3
 1/21 cidrimaci válasza:
92%
Szerintem felesleges lenne. Én nem tartanám fair-nek a feleségeddel szemben. Mit szólna ha mondjuk késöbb kiderülne?
2016. aug. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el, ha valóban útálták, akkor ott lesznek... Mert látni akarják a ravatalon. :/

Morbid, de ilyen az emberi természet. Emellett kíváncsiak....

Viszont idegeneknek emiatt fizetni, meg megvenni a plusz virágokat.... elég morbid ötlet.

2016. aug. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Ritka idióta egy ötlet.
2016. aug. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor titeket is utálnak.

Én mentem úgy temetésre, hogy az elhunytat nem ismertnem, de családtagját igen. Barátok szülei, testvérei, kolléga, szomszédok családja olyan, hogy együttérzés okán csak elmegy az ember.

Ha senki nem lesz ott, az rátok nézve e ciki. Ezen gondolkozz el.

2016. aug. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Biztos lesznek mások is. Amúgy meg miért omlana össze az asszony ettől? Nem tudta, hogy rühellik az apját?
2016. aug. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Te mennél pénzért olyan temetésre ahova nem akarsz? A temetés az utolsó búcsúzásról szól és nem a pofa vizitről. Aki mély gyászba van nem azt nézi , hogy ki van ott a temetésen ki nincs. De ha szeretnétek akkor bemondják a szertartáson , h a család nem szeretne részvétel nyilvánítását és akkor nem gáz ha nem megy oda az a pár ember aki mégis elment.

Ha fizetsz és kiderül akkor még meg is utálhat a párod érte, mert szörnyen megalázó.

2016. aug. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Hát eléggé vad ötlet!

A párod úgyis tudja, hogy mi a helyzet, hiába is állják körbe vadidegen emberek, ha a család, a rokonság nincs ott, azt a feleséged is látni fogja, és őt egyedül csak ez fogja érdekelni.

Másrészt biztos, hogy ennyire nem rossz a helyzet, az utolsó útjára azért mindenkit el szoktak kísérni, akármi is történt korábban!

2016. aug. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Jogszerű, de szerintem nemigen tévesztené meg a feleségedet.
2016. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

És ha kiderül? Mert előbb utóbb minden kiderül, ezt mindenki tudja. Mit szól majd a feleséged? Arra fog emlékezni, hogy nem elég a temetés, amúgy is rossz emlék lesz neki, de még ez az "akciód" is hozzá párosodik.


Szerintem nagyon rossz ötlet.

2016. aug. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha tényleg annyira utálta mindenki, akkor azzal gondolom a feleséged is tisztában van, így neki sem lesz meglepő, ha kevesen jönnek el.

De az ötletet nem csak morbid, de hülyeség is. A feleségednek szerintem még rosszabbul esne a fizetett nézőközönség a temetésen, mintha nem jönne el senki.

2016. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!