Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másfél év járás és kétszeri...

Másfél év járás és kétszeri találkozás után utál engem az anyósjelölt, ráadásul kamu dolgokkal fúrkálódik ellenem a hátam mögött. Szerintetek mi lesz ennek a vége? (részletek lenn, bocs, hosszú lesz) ha valaki volt már hasonló helyzetben, írjon!

Figyelt kérdés

A barátommal egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, és már az elején felkészített hogy az ő anyja minden eddigi barátnőjét utálta. Kábé négy hónapja voltunk együtt, amikor hazavitt egy hétvégére bemutatni. Nem sűrűn tud hazajárni, mert a szülei az ország másik felében élnek. (négy óra kocsival) Egyébként normálisan fogadtak, de számomra kicsit furcsa volt hogy egyáltalán nem érdeklődtek irántam, és ha én kezdeményeztem beszélgetést anyukával, kurtákat válaszolgatott és ennyi...gondoltam kicsit zárkózott emberek, hát ez van. utána a barátom nővérének az esküvőjére mentem, és az egyetlen szerencsém, hogy ott volt a legjobb barátnőm, aki meg a barátom öccsével járt akkoriban. A családjukból egyedül a két unokatestvérük, meg persze az ifjú pár kommunikált velünk, mintha mi csak úgy dísznek lettünk volna elvíve az esküvőre, és úgysem vagyunk családtagok a szemükben.oké, hivatalosan tényleg nem vagyunk családtagok, de ez akkor is furcsa volt nekem, mert az én családom, ha bekerül valami új ember a képbe, azt minél hamarabb meg akarják ismerni, mert kíváncsiak, hogy ki az új partner, és mindenkit elfogadnak, az összes expartner köszön az utcán és visszasírja anyukámat, mint valaha volt legjobb anyósjelölt :)

aztán voltak ilyen furcsaságok, hogy amikor a barátom hazalátogatott, utána jópár napig ellenségesen viselkedett velem, nem lehetett neki jót mondani, nem lehetett neki jót tenni, mintha otthon kimosták volna az agyát, és egy másik ember jött volna vissza, állandóan veszekedős hangulata volt, pedig amúgy nem szoktunk veszekedni, csak olyankor...ezek az időszakok persze pár nap alatt elmúltak és utána mindíg bocsánatot kért...az igazi fúrkálódás akkor indult el, amikor az öccse szakított a barátnőmmel. Én természetesen nem szakítottam meg a kapcsolatot a lánnyal, és a barátom se, hiszen közös ismerősünk. onnantól kezdve az anya mindenféle hajmeresztő elméletekkel állt elő, amit szerintem a barátom öccse magyarázott be neki, valami furcsa oknál fogva...talán féltékenység volt a háttérben, vagy nem akarta az exe legjobb a barátnőjét a képben látni, nem tudom...

Tudni kell, hogy a barátom közös lakásban lakott az öccsével. Volt, hogy én aludtam nála, de sokkal többször volt, hogy ő jött hozzám,egy idő után nem csak hétvégén, aztán gyakorlatilag ott lakott. Engem ez nem zavart, mert elég nagy a lakásom, elférünk, őneki pedig rengeteg munkája volt, reggeltől estig dolgozott, sokszor hétvégén is. gyakorlatilag magára mosni se volt ideje, nemhogy főzni, én meg szívesen segítettem neki, mert láttam hogy rászorul, meg egyébként is szeretem, alap, hogy segítek, ha látom hogy bajban van.

Aztán anyuka kitalálta, hogy a fia biztos azért nem jár haza sűrűbben és azért van keveset a lakásában, mert én nem hagyom őt hazamenni. ennek persze semmi alapja nem volt, egyszerűen velem akart lenni és kész. Én nem mondtam neki, hogy ne menjen haza... aztán csak jöttek a problémák velem kapcsolatban, persze mint olyan dolog, amin nem nagyon tudok változtatni. Először is, hogy elváltak a szüleim, későn kezdtem el az egyetemet, persze a családom anyagi helyzete is probléma, hiszen mi másért lennék a fiával, nyilván jó biznisz egy fogorvossal összejönni. aztán jöttek még jobb dolgok, mert ő állítólag hiteles forrásból kiderítette, hogy én drogozok, és a fiát is belevittem. amikor nemrég epilepsziát diagnosztizáltak nálam, azt mondta, hogy biztos a drogok hozták ki belőlem, és jobb lenne ha a barátom szakítana velem....egyébként ezeket mind a hátam mögött,kizárólag a fiának mondja. fönn van facebookon, de csak a veje és a gyerekei az ismerősei, persze az én oldalamat suttyomban nézegeti, erre is szokott utalgatni a fiának, hogy micsoda dolgokat rakok ki a falamra...annyi már nincs benne, hogy rám írjon, hogy tisztázzuk a helyzetet, pedig a barátommal szinte nonstop messengerezik, és szerintem az elméleteiből is csak a jéghegy csúcsát ismerem, a legtöbb gyanítom nem jut el hozzám...

Én nem fogok ráírni, mert egyrészt nem én kezdtem ezt az egészet és soha nem uszítottam a fiát a szülei ellen, hiába gondolja ezt, sőt, az elején ha panaszkodott az otthoniakra még én békítettem, hogyhát jólvan, csak jót akarnak neked stb...de ezek után nem fogom békítgetni, az biztos. Egyébként látom, hogy anyuka legnagyobb baja az, hogy a fia elindult az elszakadás útján lelkileg is, nem csak egzisztenciálisan, és ezt neki nehéz feldolgozni, mert az ő agyában az van, hogy én elrabolom a gyerekét és "elrontom". A legnagyobb baj, hogy szerintem szemtől pofába biztosan vigyorogna meg kedveskedne, nyilván nem véletlenül csak a hátam mögött mocskol, de ha még annyi sincs benne, hogy felhívjon és nyíltan megmondja a problémáját velem kapcsolatban, akkor mit lehet tenni? Szerintem ha sokáig figyelmen kívül hagyom a viselkedését, csak elmérgesedik a viszony a részéről, ha a barátom megvéd engem, akkor arra az a válasz, hogy én milyen jól manipulálom őt, már rá se ismernek...szerintem ha írnék neki, vagy felhívnám, abban is találna valami kivetni valót. Én egyébként azt gyanítom, hogy van neki valami kiszemelt meny-jelöltje, és most én belerondítok a képbe...amikor elkezdtünk járni, és csak mesélt rólam a fiú, arra is az volt az első reakció, hogy hát jólvan, de még fiatal vagy, nem kell megállapodni, csajozzál csak...

igazából jó, hogy a barátom elmondja ezeket, de fogalmam sincs mit csináljak. már az is eszembe jutott, hogy megadom a vénasszonynak amit akar, és szakítok a fiával mielőtt komolyabbra fűzzük a kapcsolatunkat, mert nekem nincs szükségem egy ilyen gonosz emberre a környezetemben. A viselkedése határozottan rosszul esik, mert én tényleg semmit nem ártottam nekik. minden problémája velem kapcsolatban csak a fejében létezik.



2016. aug. 13. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A barátodnak erről mi a véleménye?? Mert ha ő nem szól semmit az anyának, hogy ez kicsit sok, amiket kitalál az elég nagy cink.. Valamint te is nyugodtan "beszólhatnál" az anyára, hogy ha ennyire nem szívlel, akkor ne foglalkozzon veled..Mert téged nem érdekelnek, a szenilis dumái..
2016. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ezt a pároddal kellene egyszer hosszan és őszintén megbeszélni...

Nem tudom, elmúltak -e azok az időszakok, amikor családlátogatás u tán ellenségesen viselkedik veled...

2016. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondolkozol a szakításon, mert a pasid anyja, akivel mindössze kétszer találkoztál, a kisfiának savaz téged, ő meg okosan el is meséli neked az egészet?😀

Szerintem jó ötlet, de nem a mama miatt. Az, hogy téged, mint x-edik bemutatott barátnőt nem ugráltak körbe, teljesen érthető, egy esküvőn pedig az örömanyának sokkal fontosabb feladatai vannak annál, hogy a fiacskája aktuális házvezetőnőjét tutujgassa. A pasidnak ideje lenne leszakadni szellemileg is a köldökzsinórról - egyrészt, másrészt pedig akkor hazavinni ilyen messzire a leányzót, ha hosszútávú tervei vannak vele. Akkor viszont maximálisan ki is állni mellette, nem pedig azzal szórakoztatni, hogy éppen milyen pletyka hangzott el róla. Értelmes ember és valamirevaló férfi ezt azonnal leállítja, és eszébe se jut továbbítani az érintettnek.

2016. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Végigolvastam, nálunk is sajnos hasonló a helyzet. Nem hiszem, hogy az anyukának lenne menyjelöltje, egyszerűen csak nem tud elszakadni a fiától/fiaitól, hisz az írásodból azt vettem ki, hogy a barátod öccsének a barátnőjével is hasonlóan viselkedik, valószínűleg csak akkor lenne kibékülve a fiai kapcsolataival, ha az ő szemében tökéletes nőre találnának.

A mi helyzetünk: Én még az egyetemen ismertem meg a páromat, 3 éve vagyunk együtt. Az egyetem a szüleitől kocsival szintén 4 órára van, az ország másik felén. Én 7 hónap után mentem el a szüleihez, nem azért, mert kíváncsiak lettek volna rám, hanem mert anyuka folyton zaklatta a fiát, hogy keveset van otthon, így gondolta összeköti a dolgokat és elvisz engem is bemutatni. Az anyja egy morgós némber, azzal kezdte már az első este, hogy "majd te is elveszed tőlem az utolsó gyerekemet is, mint a többi gyerekemet a párjuk". T.i. van még egy fia és egy lánya, de ők is csak évente 2-3-szor néznek felé, az öreglány ezt annak tudja be, hogy a férj, illetve feleség nem engedi az anyjuk közelébe a gyerekeit, bele se gondol, hogy esetleg vele van a gond. Mikor a barátom kiköltözött a koliból hozzánk hozta át a cuccait, nagyrészt nálunk van, azóta már voltam náluk párszor (félévente 1-szer), de csak ha muszáj, legutóbb pl. azért, mert a barátomnak egy régi barátja lediplomázott, meghívtak egy délutáni diplomabuliba és így egy hétvégét kénytelen voltam az anyjáéknál tölteni. A 3 év alatt már nekem is próbálta telebeszélni a fejem mikor épp náluk voltam és a barátom elment neki a boltba olyanokkal, mint pl. "én látom, hogy ti nem illetek össze, de majd erre ti is rájöttök, én csak próbálok szólni, hogy előbb észrevegyétek" aztán volt olyan is, hogy azt próbálta beadni, hogy a barátom korábban csak idős, 30-40 éves nőkkel feküdt le, persze ezzel is ő fázott rá, mivel tudok a korábbi barátnőiről szemben az anyjával, mivel még sose vitt haza a barátom egy barátnőjét se az anyja miatt. Lényeg, hogy minden egyes alkalommal bedobott valamit, legutóbb: A barátom felvett februárban egy kisösszegű hitelt, mert novemberben és decemberben nem dolgozott, de a hitelt áprilisra vissza is fizette, erről nem akart szólni senkinek. Az anyja kikutatta a papírjai között a hitelkérelmi papírt (turkálni szokott az otthoni cuccai között), a barátom meg is haragudott rá, megkérte, hogy ne mondja el senkinek, mert nem akar rossz színben feltűnni, hogy hitelre szorul. Természetesen az adandó alkalommal el is dicsekedett vele, hogy én erről nem tudok, mert ebből is látszik, hogy nem vesz komolyan a párom, komolytalan a kapcsolatunk. Ezen majdnem össze is vesztünk amiért nem mondta el, de végül megértettem, hisz 2 hónap alatt visszafizette, persze jobban esett volna ha elmondja.

Az ottléteim során ha nem járt sikerrel akkor a páromat próbálta traktálni olyanokkal, hogy a pénze miatt vagyok csak vele, ő az anyja és őt kell előtérbe helyeznie, mert neki szüksége van rá időskorára stb.


Én ezt megbeszéltem a barátommal, sajnos 1,5 évbe telt mire észrevette, hogy az anyja ellenem van, előtte nem akarta belátni. Azóta úgy van vele, hogyha tényleg segíteni kell az anyjának, akkor hazamegy, de egyébként van neki is saját élete. Szerintem próbáld meg te is megbeszélni a pároddal, mi arra jutottunk, hogy január környékén elköltözünk innen (jelenleg a szüleimnél lakom még), itt a közelben keresünk lakást távol az anyjától, mert akkor sose szakad el a fiától. Ezt az anyja is tudja, próbálkozott már azzal, hogy eladja az ottani házukat és itt a környéken vesz másikat ahol a barátommal együtt laknának, de a barátom ezt nem akarja, mert velem akar lakni nem az anyjával.

Szóval én is kíváncsi leszek, hogy a mi kapcsolatunkból mi lesz, én csak azt tudom javasolni, hogy kerüld az anyját, maradjatok lakhatás szempontjából is távol tőle, és a pároddal mindenképp beszéld meg azt amit itt leírtál, illetve hogy hogy érzel az anyja iránt, valószínűleg neki is feltűnt már.

2016. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Snock, második,harmadik: nos, a barátom,mint leírtam, kiáll mellettem és megvéd az anyjával szemben, neki is elege van a baromságaiból, csak ugye emiatt romlik a kapcsolata az otthoniakkal és azt beszélik be maguknak, hogy ez is én miattam van. egyébként a családon belüli kommunikációjuk a béka segge alatt van alapból. a szülők mondják a magukét, és azt kell csinálni amit ők akarnak, aztán elbeszélnek egymás mellett. egyszerűen nem lehet velük mit kezdeni...

harmadik: köszönöm a házvezetőnőzést, egyébként a harmadik lány vagyok akit otthon bemutat, mert saját bevallása szerint eddig csak azokat vitte haza, akivel komolyabb szándékai voltak. szerintem jó, hogy elmondja nekem, hogy fúr az anyja, mert így legalább tisztában vagyok a helyzettel, és azért mondja el, mert őt is bántja a dolog...kivel beszélje meg, ha nem velem??

negyedik: látom akkor nem vagyok egyedül a gondommal...beszéltünk a barátommal erről a dologról, de ugye ő is két tűz között van, én meg nem akarom az anyja ellen hangolni, mert nem akarok lesüllyedni a szintjére, és szerintem neki se jó ha az anyja után még tőlem is kapná az ívet. most hétvégén megint otthon van, állítása szerint túl van egy nagy beszélgetésen a szülőkkel, de nem látja sok értelmét...

2016. aug. 13. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Mégis hány éves a barátod, hogy immár a harmadik nővel vannak komolyabb szándékai?😀 És mi lett a másik kettővel?

Amit veled csinál, az színtiszta érzelmi manipuláció: hallgasd csak, mi minden ellen kell megvédjenek, de én megteszem, pedig tönkremegy a kapcsolatom a családommal! Bocs, de ezt a maszlagot bevenni... Naponta többször messengerezik az anyjával, aki ellen állítólag védenie kell, és emiatt romlik a viszonyuk?! Az isten szerelmére, felnőtt, anyagilag független férfi, 4 órányira a szüleitől! Te meg elájulsz a lovagtól, és főzöl, mosol, takarítasz rá - anyu helyett, mert ő messze van...😀

Nem hiszem el, hogy nőket ennyire könnyű megvezetni. Lehet, hogy a mama tényleg beszél rád, de te ezt csak a pasidtól tudod, semmi közvetlen kapcsolatod nincs vele. Nem is foglalkoznál az egésszel, ha a felnőni képtelen pasid nem beszélné tele a fejedet vele, ahelyett, hogy a saját, közös dolgaitokkal foglalkoznátok, amibe a mama aligha tudná beleütni az orrát több száz kilométerről.

2016. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Hogy a kérdésre is válaszoljak: az első mondatnál, amikor elkezdi, hogy mi minden ellen kell megvédenie, leállítanám. Közölném, hogy nem érdekel, ha az anyjának problémája van, adja meg neki a számomat, szívesen beszélek vele, a kettőjük társalgása nem érdekel, magánügyük. Amennyiben neki ez probléma, döntse el, hogy az anyját óhajtja, vagy engem.

A házimunkát pedig osszátok el, egy fogorvos se dolgozik annyit, hogy ne tudna maga után elmosogatni vagy takarítani. Ha együtt maradtok, jobb, ha már most rászoktatod erre.

2016. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Megpróbálom összefoglalni röviden az èn tapasztalatomat és leírni, hogy én hogy tettem pontot az ügy végére.


Amikor megismertem "anyukát" rögtön elmondta mindenkinek a családban, hogy én mekkora r...banc vagyok, hogy több f...szt fogtam mint kilincset, egy közösségi oldalon hordott el mindennek nyilvánosan, képpel együtt. Sms-eket irogatott a páromnak ismeretlen számról, hogy "szeretlek" stb. Mindenkit ellenünk fordított és folyamatosan próbált minket összeugrasztani. Engem még mondvacsinált okokkal fel is jelentett párszor. Három èvig tűrtem.

Utána írtam "anyukának" egy mailt, hogy ha nem száll le rólam, akkor kicsinálom minden lehetsèges módon. Aztán kapott a "kicsinálásból" egy kis ízelítőt, hogy tudja mire számíthat ha nem áll le.


Ezután megszakítottuk vele VÉGLEG a kapcsolatot, számot és mail címet cseréltünk. Évek óta nem beszélünk vele. Az a nyugalom, amit most érzünk megfizethetetlen és megunhatatlan. Több mint 10 éve vagyunk együtt.


Nálunk az volt a baj, hogy a "kedves mama" lusta volt dolgozni és az egész szánalmas élete arról szólt, hogy mások nyakán élősködőtt és sorra szülte a kölköket, hogy ne kelljen dolgoznia. A fián is próbált volna tovább élősködni, csak nem hagytuk, ez meg nem tetszett neki. Az utolsó fillérünket is elvette volna.


Szóval ezt csak úgy fogjátok tudni megoldani ha lekoptatjátok. Az ilyen nem anya, sokkal nyugodtabb lesz nélküle minden. Az én családom a páromat azonnal befogadta, a nagyszülők is, a tesóm is, mindenki. Kapott egy új családot a régi sz.r helyett, ahol nem kihasználják hanem támogatják mintha ő is az ő gyerekük lenne...

2016. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

4. vagyok.

Elhiszem, hogy nem akarsz lesüllyedni a szintjére, én is így gondoltam, tűrtem, hogy nehogy már én legyek a szemét, ráadásul nem akartam úgy viselkedni, mint az anyja. Aztán egyszer csak betelt a pohár (amikor az anyja világosan a tudtomra adta, hogy mi nem illünk össze és jó lenne, ha szakítanánk). Eljátszotta a nagy beteget, aki segítségre szorul, otthon nem csinál semmit, egész nap a tv előtt fekszik, a sarki boltba ami 10 méterre van nem volt képes átmenni, a szemközti gyógyszertárba is a páromat küldözgette, ő meg sokszor ezért szaladt haza.

Ezt megelégeltem, hisz láthatóan kutya baja, aki így tud agyalni azon hogy válasszon el két embert annak nincs akkora baja. Majd mikor ezt elmondtam a páromnak ő először teljesen kiakadt, hogy ne merjek ilyet mondani az anyjának, mert beteg. Kérdeztem, hogy mi baja van...nem tudott rá semmi mondani, majd annyit összehozott, hogy depressziós, mert egész nap nem megy sehova. Össze is vesztünk, egy hétig nem beszéltünk és választás közé állítottam: vagy az anyja aki játssza a nagy beteget, de akkor semmi értelme a kapcsolatunknak, mivel én nem fogok oda költözni, hisz nem bírom elviselni ahogy ugráltatja, se magát a nőt, vagy én és egy felnőtt élet.

Állítólag engem választott, azóta nem ugrál az anyjának, ha az anyja telefonál nem szalad rögtön haza, pl. hétfőn is hívta egy mondvacsinált ürüggyel, hogy menjen haza, nem ment, monta, hogy majd megy egy hét múlva amikorra meg lett beszélve, 5 perccel később hívta az anyja szinte sírt az idegtől, hogy őt elhagyták a gyerekei (a házassága is megromlott) és hogy nagyon egyedül érzi magát. Már javasoltam neki, hogy járjon nyugdíjas klubba, de ugye az utcára se nagyon akar kimenni, úgyhogy magának köszönheti a sorsát.

Szóval ha nem állítod választás elé és nem süllyedsz sajnos az anyja szintjére akkor te is hasonlóan járhatsz. Míg a párom egyetemre járt havi 1-szer, vagy kéthavonta egyszer járt haza, majd összejött velem onnantól kezdve az anyja azon mesterkedett hogy csábítsa haza, végül már a kreált betegségét is bevetette. Előtte el tudott menni a boltba, majd érdekes módon hirtelen nem.

Szóval ha te nem lépsz akkor rosszul járhatsz.

2016. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Na mi van, megjöttek az anyósok lepontozni mindenkit aki normális életet él? :D
2016. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!