Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom "nem tud felnőni" anyós...

Párom "nem tud felnőni" anyós mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom egész nap dolgozik, ezért a dolgait anyós intézi helyette, pl. hivatalos ügyek, ajándékvásárlás. (Anyós nem dolgozik) Ezzel még nem is lenne gond, ezt a részét értem, de néha olyan dolgokat is vele csináltat, amire simán ráérne, tehát csak lustaságból. Néha velem is próbálkozik, de én megmondom, hogy neki is ugyanannyi idő megcsinálni, mint nekem. (Sajnos) azt szokta meg, hogy ki van készítve a ruhája, a kajája, mindene el van rakva, ő csak hazaér és pihen, vagy megcsinálja a "férfiaknak való" munkát.

Az is a gond, hogy anyós eléggé túlaggódja a dolgokat, ha megyünk valahova, fel kell hívni, hogy odaértünk. Múltkor kicsit meg is sértődött, mert este programunk volt, és neki kellett (este 11-kor) felhívni a páromat, mert Ő egész este nem kereste volna...

Szerencsére úgy alakult, hogy tudtam venni egy házat, és szeretném, ha felújítás után az a mi közös otthonunk legyen, viszont kicsit félek, hogy mi lenne ebből a dologból. Én nem szeretném, hogy utána is anyós intézze, mert akkor már jó lenne külön "kis családnak" lenni. Anyós sokszor mondja, hogy "látod fiam nem lesz ilyen jó dolgod ha elköltözöl itthonról", és félek, hogy ezzel kicsit megijeszti. Néha az is szóba kerül, hogy majd Ő küld nekünk kaját, ha nem főzök, meg átjön takarítani stb. Szerintem az lenne a természetes hogy onnantól a párom besegít olyanokban is, amiket otthon soha nem csinált. Persze, tisztában vagyok a női és férfi szerepekkel, de amíg nekem is dolgoznom kell, addig azt is elvárom, hogy az én dolgaimba is segítsen be. (a szennyeseit szedje össze, mosogasson el néha, esetleg mosson fel vagy porszívózzon) Sajnos kinézem belőle, hogy munka után az anyjához menne vacsorázni, vagy esetleg tényleg áthívná, mert nem volt időm valamit rendbe rakni, ami nekem eléggé kellemetlen lenne.

Már mondtam neki, hogy örülnék neki, ha kicsit önállóbb legyen, de nem akarom megsérteni. Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg.

Félreértés ne essék, nagyon jó a viszonyom anyóssal, gyakran megyek vele ide-oda, de elég nehezen fogadja el, hogy a kisfia felnő(ne)..

Szerintetek jogosak az aggodalmaim? Mivel tudnám finoman rávenni, hogy önállóbb legyen?



2016. okt. 13. 09:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%
Lehet meglep majd amit írok. A párod nem fog megváltozni, még pedig azért nem, mert nem is akar. Ha odaköltözik hozzád, akkor tőled is elfogja várni azt amit az anyja csinál. Ha nem teszed, napi szinten lesz vita köztetek.
2016. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Én már az eddig együtt töltött idő alatt is megőrültem volna. Ez a pasi tipikusan mamahotel lakó, és nem fog változni. Én lelépnék, amíg lehet, és egy önálló férfit keresnék magam mellé.

20L

2016. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%

Ultimátumot adni: vagy leszakad anyuciról, vagy szakítunk.

És min. 200 km-re vegyél házat az anyóstól.

2016. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Keress úgy párt.
2016. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
A szakítás nem opció, szeretném megoldani ezt az ügyet. Mint írtam is, próbálkozik az önállósodással, csak gyakran kell rá figyelmeztetni. ("Próbálom minél többet dicsérni, ha valamit magának csinál meg.") Köszi a válaszokat.
2016. okt. 13. 09:46
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

nekem is anyósom páromnak még a kávét is lefőzte reggel meleg ebéddel várta mosott főzött rá (csak ketten voltak már egymásnak) összejöttünk és elhatároztam hogy adok neki fél évet hogy összecsiszolódjunk és segítsen főzéskor segítsen takarítani stb.

szerencsére anyuka háttérbe szorult nekem mindent megcsinál házimunkában is amit kérek.ha főzök kérdezi segítsen e és csak utána megy a saját dolgait intézni.

mondd el neki a dolgokat ha egy idő után nem változik egy kicsit legalább akkor jobban jársz ha nem is tervezel vele mert csak rosszabb lesz.

ha a párom is "anyuci pici fia" maradt volna a kapcsolatunkban akármennyire szerettem volna nem lennénk együtt, nem tudtam volna vele élni úgy hogy azt hiszi hárman vagyunk egy kapcsolatban.

2016. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Feltehetően anyós mellett nincsen férfi és a saját fiában látja élete értelmét, pedig ezzel csak árt neki, ha nem vág át teljesen a köldökzsinórt. A lusta férfiaknak meg ez kényelmes és nem gondolnak bele a feleségük helyzetébe. Te ne szólj bele a dologba, csak ügyesen intézd úgy, hogy a férjed kényszerhelyzetbe kerüljön, de lehetséges, hogy a dolognak szakítás lesz a vége.
2016. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
25%

Egyszerű. Hibátlan ember nincs, nem létezik az a hibátlan és magad képére formálható álompasi, akit kislányként magadnak elképzelték. Ha ragaszkodsz az álompasihoz, csak a saját életedet keseríted meg.

Döntsd el, hogy szereted vagy sem. Ha szereted, ilyennek szereted - mert ilyen. Ha meg nem szereted keress másikat, lehetőleg apátlan, anyátlan árvát.

Hétfőről keddre nem fog ennyi mindenben változni, esetleg apránként, évek alatt.

Tolerancia! Ezek nem együttéléssel összeférhetetlen hiányosságok nála. Eddig nem volt rákényszerülve, hogy ezeket a dolgokat megcsinálja, az én férjem is olyan volt, magától nem jutott eszébe a házimunka, mára ki is takarít, ha szabadnapja van. Mindemellett nem a porszívózás miatt mondom, hogy ő a világ legjobb férje. Mert nem ezen múlik.

2016. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

Légy őszinte magadhoz is: nem nem tud felnőni, hanem nem akar. Baromi kényelmes neki, hogy helyette végzik el az ő feladatait, ezért hagyja.


Nem, nem kell dicsérgetni, mint egy óvodáskorút vagy egy kutyát, ha elvégzett valamilyen saját feladatot magától. Alapvető dolgokért nem dicsérünk meg egy felnőttet, az degradáló mindkettőtökre nézve.


Mit tehetsz? Az egyetlen dolgot, ami célra vezet: odaállsz a pasi elé, megfogalmazod az elvárásidat (én kommunikáció, azaz nem "mert te soha", hanem "én szeretném, ha"). Megbeszélitek a dolgokat, a vállalásaitokat és a kapcsolatotokat. Az anyja pedig, ha közli, hogy majd ő megy hozzád, akkor udvariasan, kedvesen visszautasítod, valahogy így: "Köszönöm, Gizi néni, de a saját dolgaimat magam fogom intézni ez után is a saját otthonomban. De ha segítségre lesz szükségem, majd szólok." Mosoly és pont. Nem vitába belemenni, határozottan ennyit mondani és egy szóval sem többet.


Hogyan akarsz leélni egy életet vagy hogy szeretnél normális párkapcsolatban létezni, ha nem vagytok képesek egyértelműen kommunikálni azzal a férfival? Ha nem tudjátok az alapvető dolgokat sem megbeszélni?


És a legfontosabb a végén: hogy is van az a férfi meg a női feladatokkal abban az esetben, hogy te is teljes állásban dolgozol? Miért kellene neked plusz műszakot vinned otthon? Ha mindketten dolgoztok, a házimunka is felesben megy.

2016. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Sokban függenek ezek a dolgok attól, hogy milyen életetek van külön. Tehát mindketten dolgoztok-e, és ha igen, hogyan. Ha te nem dolgozol, mert gyes vagy egyéb van, a párod meg késő esik haza a melóból, akkor jogosan várja el, hogy "a segge alá legyen téve minden". Ettől függetlenül hétvégén valóban megfoghatja a porszívót amikor ő is ráér. Ha mindketten dolgoztok, akkor értelmesen fel kell osztani az otthoni feladatokat. Az, hogy anyucira támaszkodik az valóban nem helyes, de ettől függetlenül nyugodtan el lehet fogadni anyuci segítségét. Pl kaját visz, ha te nem értél rá főzni. Ebben nincs semmi. Az, hogy az anyjához elmegy vacsorázni NÉHA azzal sincs baj, csak előtte szóljon neked, hogy ne fáradj a vacsora készítéssel, mert ha nem szól, és te készülsz, ő meg nem eszik belőle, mert anyucinál jóllakott, na az bunkóság. De ha nem kell várnod kajával, akkor alap, hogy vagy elhív téged is, vagy visz haza kaját. Kompromisszum, ez a kulcs az egészben.

Nálunk ez működik. Amióta párom gyesen van a babával, azóta amikor a baba hagyja páromat "ügyködni", mindig rend és kaja vár otthon. Ha nincs ideje, akkor szól, és intézem. Ezen kívül megosztjuk a házimunkát amennyire lehet, bár a múltkor, mikor egy kicsit "elszaladt velem a ló", és felporszívóztam, elmosogattam, tisztába tettem és megetettem a babát, akkor viccesen odalökte nekem, hogy akkor ő mi a lóf@$znak van... :) szóval röhögtünk rajta egyet, de azért tudtomra adta, hogy segítsek be, ok, de ne vegyek el tőle mindent.

2016. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!