Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi kérdés?

Karácsonyi kérdés?

Figyelt kérdés
Karácsonyra már minden órás kismama leszek, nincs autónk, ez lenne az első közös karácsony (fadiszites stb). Anyósom viszont azt akarja hogy töltsük ott a szentestet mert hogy az milyen jó dolog lenne. Abba viszont nem gondol bele hogy akkor több 1 oranyira lennék a fogadott orvosomtol (akinek valljuk be nem azért fizetek havonta x összeget hogy a végén menjen a levesbe, ráadásul nagyon jó orvos.) Busz járatokhoz lennénk kötve ami ilyenkor elég gyér, ráadásul nekem is vannak szüleim szóval ennyi erővel ők is elvárhatnák hogy náluk legyünk Szenteste. Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni. Hozzá teszem anyosomek elvarnak hogy minden egyes hétvégét náluk töltsünk, és meg is szoktuk látogatni őket, ha nem is egy egész hétvégét de egy napot ott töltünk. Szóval nem ellensegeskedni szeretnék, csak úgy gondolom hogy a Szenteste már a miénk kettőnké. Esetleg valami tanács?

2016. okt. 26. 23:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
99%

Eszedbe ne jusson mindenórás kismamaként ugrálni. Nemcsak anyóshoz, de sehova se.

És igazad van, ti már külön család vagytok.

2016. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
67%

Ha így gondolod tartsd ehez magad.


A fèrjed mit válaszolt erre?

"Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni"



A legcelszerübb az lenne ha megszülnél 23-án, aztán probléma megoldva ;)

2016. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Ugyanazt hogy náluk ez hagyomány. Én meg rávágtam hogy akkor ő menjen én meg itthon maradok. Tudom hogy nélkülem úgysem menne el, de nagyon dühös vagyok rá. Az anyja állandóan azzal traktalja a terhessegem eleje óta hogy ez egy áldás, ebbe semmi teher nincs. Miért pihenek ennyit, miért szenvedek ennyit (eleinte sokat voltam rosszul). 13 hetesen vereztem, arra is azt mondta hogy mit akadok ezen ki, ne stresszeljek. Szóval a férjem sincs egyszerű helyzetben mivel anyuka nagyon ért az érzelmi zsaroláshoz. És az egész család ki van akadva hogy mi már nem járunk minden hétvégén anyosekhoz. Szóval nem egyszerű mert kapjuk minden honnan a bölcsességet.
2016. okt. 26. 23:47
 4/52 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem ez csak azóta van mióta terhes vagyok és össze hazasodtunk. Előtte semmi probléma nem volt. Most hogy önállóak lettünk, külön élünk stb. Mindenki mindenbe beleszol, el várják hogy mi latogassuk őket. Ráadásul tudom hogy ha most engedek akkor később már nincs vissza út ugyanúgy elvarjak ezt az összes többi ünnepre, meg hogy mindig mi latogassuk őket. Pedig nekik van autójuk és jó sok szabadidejük is.
2016. okt. 26. 23:49
 5/52 A kérdező kommentje:
Ráadásul anyósom úgy viselkedik az én csaladtagjaimmal mintha nem is leteznenek. Ha mondjuk hogy most megyünk valakihez vendegsegbe mintha meg se hallanám. Szüleim mintha nem is leteznenek..
2016. okt. 26. 23:51
 6/52 anonim ***** válasza:
98%
Én sem járnék minden hétvégén. Nem azért költözök el hogy utána feszt szaladgáljak vissza. Külön család vagytok és kész. Ezt a férjednek is meg kell érteni. Ha nem tud elszakadni az anyjától kár volt elköltöznie. Szerintem ne menj sehova.
2016. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy érzem hogy így a helyes, meg az igazságos az én szüleimmel szemben is, csak gondoltam biztos vannak olyanok akik nálam kicsit tapasztaltabbak ebben. Nem szeretném hogy az legyen hogy túl reagálom.
2016. okt. 26. 23:55
 8/52 anonim ***** válasza:
98%

Hihetetlen emberek vannak. A mindenórás kismama menjen busszal, míg ők autóval sose jönnek, menjetek ki, de állandóan? Nos, én nem mennék gyakran, szenteste pedig főleg nem. Ha nem akarok, akkor akkor sem, ha épp nem vagyok kismama. Teljesen normálisan gondolkodsz, ti hárman vagytok a család, férjed mehet, ha neki fontos ez a hagyomány, neked egészen mások a szempontjaid. Jogod van hozzá.

A terhességgel kapcsolatos beszólásai miatt pedig erősen hanyagolnám anyóst szülés után, mert jó eséllyel stresszelne s az sem neked, sem a gyermeknek nem jó.

2016. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%
*menjetek TI, ezt akartam írni...
2016. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Igen a szülés utáni időktől én is félek mivel biztos hogy nem hogy a 6 hetet de még kettőt sem fognak várni a latogatassal már most mindent megakar mondani (nevvalasztas) ráadásul (szerintük) majd mi fogunk mindig menni a gyerekkel amikor már ki lehet menni, mert hogy van hordozó és lehet menni busszal és kell neki a levegő...
2016. okt. 26. 23:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!