Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi kérdés?

Karácsonyi kérdés?

Figyelt kérdés
Karácsonyra már minden órás kismama leszek, nincs autónk, ez lenne az első közös karácsony (fadiszites stb). Anyósom viszont azt akarja hogy töltsük ott a szentestet mert hogy az milyen jó dolog lenne. Abba viszont nem gondol bele hogy akkor több 1 oranyira lennék a fogadott orvosomtol (akinek valljuk be nem azért fizetek havonta x összeget hogy a végén menjen a levesbe, ráadásul nagyon jó orvos.) Busz járatokhoz lennénk kötve ami ilyenkor elég gyér, ráadásul nekem is vannak szüleim szóval ennyi erővel ők is elvárhatnák hogy náluk legyünk Szenteste. Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni. Hozzá teszem anyosomek elvarnak hogy minden egyes hétvégét náluk töltsünk, és meg is szoktuk látogatni őket, ha nem is egy egész hétvégét de egy napot ott töltünk. Szóval nem ellensegeskedni szeretnék, csak úgy gondolom hogy a Szenteste már a miénk kettőnké. Esetleg valami tanács?

2016. okt. 26. 23:36
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
97%
Amikor egy férj befolyásolható,ennél nincs rosszabb.Es ha szakad a hó akkor is menjél?Utálom az ilyen önzõ embereket.Ha Szentestézni akar veletek üljön be a kocsiba és menjen hozzátok vacsorával együtt.
2016. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
95%
Csaladot alapìtotok.. sajat KULON èletetek van, meg kell mondani azt amit ide leirtal. Es h SAJAT karacsonyaitok lesznek.. kesobbis max karacsony masnapjan varjanak benneteket. Nalunk igy mukodik
2016. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért szeretném én is csírájában elfolytani a dolgokat, mert ha most nem állok a sarkamra akkor ennél csak rosszabb lesz. Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg sokat segítettetek, és megerősítettek az elhatározásomban!
2016. okt. 27. 00:12
 14/52 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nagyon jól mondtad és ezért állj is ki mindig és verd az értetlen férjed fejébe:

"...Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) ..."


Amúgy a terhesség utolsó szakaszában már ne utazgassunk ha nem muszáj. Nem kell kockáztatni a sérülés esélyt.

2016. okt. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
8%
Ne haragudj, de hogy csináltok gyereket ha se autó és egy taxira is sajnáljátok a pénzt? én mindenképp ott maradnék ahol közel az orvos..
2016. okt. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképp maradj az orvosod közelében. A férjed pedig mindenképp maradjon veled. az utolsó egy hónapban ne tessék ugrálni, a legfontosabb a gyerek érdeke, sokkal fontosabb, mint az anyós hisztije.

Én december 23-án születtem, két héttel korábban, mint vártak, és azóta is a családi legendárium része, hogy a szomszédnak kellett anyukámat a kórházba vinni, mert apu dolgozott, vasutasként, éppen baromira messze volt...

Ha a baba megszületik, akkor a legjobb lenne, ha anyukád tudna neked segiteni egy-két hétig, mert nem lesz annyira könnyű és jól jön egy kis tapasztalat, meg az is kérdés, hogy mennyire viseled könnyedén a szülést és ami vele jár...

Anyósodék majd csak "elengedik" a pici fiacskájukat, csak észreveszik, hogy felnőtt a picifiú ők meg nagyszülők lettek...

2016. okt. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
97%

Azzal kezdenem, hogy en egy anyos vagyok, a lanyom a ferjevel kulon el, van egy gyerekuk is, most varja a lanyom a masodikat.

DE:

A karacsony a kulonkoltozes elso pillanatatol kezdve ugy van (evek ota), hogy a szenteste az oveke, eloszor kettesben, aztan megszuletett az unokam es igy harmasban, az oveke. Sem en, sem a masik szulo nem latogatja meg oket szenteste. Karacsony elso napja, es karacsony masodik napja a "mienk", nagyszuloke, vagy nalunk, vagy naluk, vagy a masik nagyszuloknel. De a szenteste, az szent, es az az oveke. Kizarolag.


Kedves kerdezo, nem akarlak elkeseriteni, de ha ilyen dolgokban nem all melled a ferjed, hogy ki a csaladja, ezt neki meg kell mondani... Hat, nem sokaig lesztek egyutt.

2016. okt. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
94%

Szenteste csak is a tietek. 25.-26. lehet a családé,de akkor se te rohangáljál busszal, szépen jöjjenek ők, kocsival! A férjeddel meg kell értetned a te álláspontodat..Amíg csak barátnői voltak,addig persze hagyomány,ünnepeljen a családjával,de most már te és a pici vagytok a családja.

Ne hagyd magad. Boldog babavárást, és könnyű szülést!

2016. okt. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
15-ös: Volt autó, csak tönkrement és jelenleg nem tudjuk bevállalni. A taxi pedig elég drága lenne egy többi mint egy óranyira eső helyre. Természetesen a latogatasok alkalmával tudjuk finanszírozni a buszt, de nem szeretnék rendszert csinálni belőle mivel nem túl olcsó. Egy hosszú kapcsolata volt csak előttem, és nemrégota élünk külön, szóval tudom hogy mellém fog állni. Csak mivel még nekem is új a helyzet gondoltam ki kérem tapasztaltabbak véleményét is. Akik nem elfogultak. Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 27. 05:33
 20/52 anonim ***** válasza:
90%

Több terhesség után ki merem azt jelenteni, hogy ritkán könnyű ez az állapot, legtöbbször tényleg teher.

Anyósodnak gondolom csak egy gyereke van, és már nem is emlékszik a terhességre. Bár akkor sem szép dolog, hogy nem veszi komolyan az állapotod és az ezzel járó gondjaid.

No, de a kérdésre: nem mennék otthonról egy tapodtat sem mindenórásként, nem véletlenül. Nem azért, mert csóró vagyok és nem telne taxira, ha máshol indul be a szülés, hanem azért, mert ismerem ezt a lelkiállapotot és jól tudom milyen sokat számít a biztonságérzet.

Anyóssal meg nagyon sürgősen meg kell ezeket beszélni, lehetőleg kedvesen, de határozottan. Mert ha nem zárod rövidre a téveszméit, akkor komolyabb gond is lehet.

2016. okt. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!