Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi kérdés?

Karácsonyi kérdés?

Figyelt kérdés
Karácsonyra már minden órás kismama leszek, nincs autónk, ez lenne az első közös karácsony (fadiszites stb). Anyósom viszont azt akarja hogy töltsük ott a szentestet mert hogy az milyen jó dolog lenne. Abba viszont nem gondol bele hogy akkor több 1 oranyira lennék a fogadott orvosomtol (akinek valljuk be nem azért fizetek havonta x összeget hogy a végén menjen a levesbe, ráadásul nagyon jó orvos.) Busz járatokhoz lennénk kötve ami ilyenkor elég gyér, ráadásul nekem is vannak szüleim szóval ennyi erővel ők is elvárhatnák hogy náluk legyünk Szenteste. Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni. Hozzá teszem anyosomek elvarnak hogy minden egyes hétvégét náluk töltsünk, és meg is szoktuk látogatni őket, ha nem is egy egész hétvégét de egy napot ott töltünk. Szóval nem ellensegeskedni szeretnék, csak úgy gondolom hogy a Szenteste már a miénk kettőnké. Esetleg valami tanács?

2016. okt. 26. 23:36
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szép köntösbe tudja burkolni az akaratát, sokszor nekem is csak utólag esik le hogy mégis mivan. Mert mindig úgy adja elő hogy úgy tűnjön mintha milyen jó ötlet lenne. Én meg nem szeretem a veszekedéseket. Pont ezért szeretném letisztázni már most a férjemmel, hogyha anyósom rá kérdez, mert rá fog akkor egyöntetű legyen a válaszunk.
2016. okt. 27. 05:40
 22/52 A kérdező kommentje:
*megint rákérdez
2016. okt. 27. 06:02
 23/52 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló dolog kicsit:

Nekem anyósom január 1. Született,elvàrta volna tölünk hogy szilveszterkor se menjünk sehova szórakozni mert fuu akkor csak délelött/délutàn tudjuk felköszönteni mivel pestre mentünk baràtnömékhez. Utána meg megvolt sértödve hogy nem vittünk neki tortát. Hát jan 1. majd pont tudunk tortát szerezni és cipelni a másfél órás busz uton.

Jól dôntesz,most kell helyrerakni az anyóst mert késöbb elöszeretettel akarja majd rátok kényszeriteni az akaratát föleg gyereknevelés téren.

2016. okt. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
75%
Minden órás kismamaként én nem utazgatnék el. Ha beindul a szülés hazarohantok a korházi cuccokért majd a kórházba? Vagy cipelitek? Esetleg bemész minden nélkül? Van aki nem vajúdik fél napokat... Épp elég lesz otthonról elindulni és remélni hogy nem útközben bújik ki. Plusz ha véreztél elvileg veszélyeztetett vagy, akkor pedig pihenés és nyugi kell (persze nem csak feküdni lehet, de a buszozgatás ha nem S.O.S kérdés, nem éppen neked való már). Pihenj amennyit tudsz, ne stresszelj... Igaz, a babavárás nem ,,teher", a szó szoros értelmében, hiszen igazi ajándék egy picúr☺. De más állapot, van aki sokat szenved alatta (de megéri), van akinek meg se kottyan, de vigyázni akkor is több mindenre kell. A szent este meg ne legyen már kabinet kérdés, mindenki túléli ha egyet kihagy... Hagyomány ide vagy oda: most a pici (és a te) biztonsága az első. Kitartásr és boldog babavárást! A legjobbakat kívánom a következő hónapokra és remélem minden rendben lesz majd☺
2016. okt. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
95%

Az ugye megvan, hogy picicbaba férjeddel nagyon problémák vannak, mint amúgy?!

Én megmondanám neki - ha már eddig nem volt annyi eszem -, hogyha emmnnyire az anyja seggében lóg, visszaköltözhet, egy pillanatig nem tartóztatom.


De mi az, hogy minden hétvégét! ott kell tölteni, mert "hagyomány"? És, ki nem szrja le... Legkésőbb a házasságotok pillanatától TI vagytok egy család, ők már nem szűk kör.

2016. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
91%
Egy nyámnyilához mentél hozzá.
2016. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem is anyós, hanem a férjed a legnagyobb gond.

Én is várandós leszek karácsonykor, bár nem mindenórás. Ha azt mondanám anyósomnak, hogy ezentúl szülésig ki nem mozdulok a házból, ő azt is megértené...(szerencsémre).



Itt a legnagyobb baj a férjed. Nem áll ki melletted, és ezt már nem tudod "csírájában elfojtani"...ezt házasság előtt kellett volna elfojtani :(


Én biztosan nem mennék mindenórásan, várandósan buszra sem ülnék úgy általában (ahogy ismerem a távolsági járatokat se nem tiszták se nem szellősek...) és ebben engem támogat a férjem.


Én is megmondanám, menjen ha akar nélkülem. Remélném, hogy nem teszi.

2016. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Előttem már mindent megválaszoltak,de azért én is leírom amit gondolok.

Teljesen igazad van,hiába hagyomány,de már Te és a baba a családja, ami egyenlő azzal,hogy veletek kell legyen.

Mindenórás kismamaként buszozni... mi van akkor,ha mondjuk nagy hó lesz és elakad a busz? Vagy épp a buszon indul be a szülés? Vagy bármi? A férjed és anyósod ebbe bele sem gondol?

Meg Te/Ti buszozgassatok majd a kisbabával?

Van olyan busz amit nem is fűtenek,felszállnak rá betegek teleköhögik..nem is értem,hogy gondolta a kedves mama ezt.

Ha a férjed foggal-körömmel kapar azért,hogy az anyjánál töltse a karácsonyt akkor engedd el,és te is menj el a saját szüleidhez,vagy ők menjenek hozzád. De semmiképp ne legyél egyedül.

Szerintem a férjed még egy kicsit szeretne anyu szoknyáján csücsülni.

Biztos,hogy érett már?

Ne vedd sertésnek,de ismerek olyat,aki mindig az anyja véleményét kéri ki és csak aztán a feleségét.

2016. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
94%

itt tényleg a férjeddel van a legnagyobb baj, nem anyósékkal.

a férjed még mindig gyerekként gondolkozik. csak azt látja,hogy hát hagyomány,hogy a szüleivel van szent este. azt nem veszi észre, hogy már külön él veled, egy háztartás vagytok. és hogy ugyanúgy neked is vannak szüleid, ennyi erővel te is verhetnéd magad,hogy menjetek hozzájuk, mert hagyomány.

szerintem elég egyértelmű,hogy külön éltek, együtt töltitek kettesben a szent estét otthon.aztán a 2 nap majd a te és az ő szüleivel vagytok.

de ugye itt a terhességed is. emiatt egyértelmű,hogy ne utazgassatok ebben a pár napban. murphy törvénye,hogy ahogy elhagyjátok a várost, beindul a szülés

próbáld amúgy a férjeddel megértetni,hogy jövőre sem fogsz szenteste a szüleihez menni, szóval nem csak a baba miatt nem mennél most. mert szerintem abban a tudatban van,hogy egyedül emiatt nem akarnál menni.

2016. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
92%

#28-as vagyok!

Utolsó én nagyon egyet értek veled!

Sajnos szerintem is a férj hibás,mondhatni nem önállósodott még. :(

Kedves kérdező! Hány évesek vagytok?

2016. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!