Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi kérdés?

Karácsonyi kérdés?

Figyelt kérdés
Karácsonyra már minden órás kismama leszek, nincs autónk, ez lenne az első közös karácsony (fadiszites stb). Anyósom viszont azt akarja hogy töltsük ott a szentestet mert hogy az milyen jó dolog lenne. Abba viszont nem gondol bele hogy akkor több 1 oranyira lennék a fogadott orvosomtol (akinek valljuk be nem azért fizetek havonta x összeget hogy a végén menjen a levesbe, ráadásul nagyon jó orvos.) Busz járatokhoz lennénk kötve ami ilyenkor elég gyér, ráadásul nekem is vannak szüleim szóval ennyi erővel ők is elvárhatnák hogy náluk legyünk Szenteste. Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni. Hozzá teszem anyosomek elvarnak hogy minden egyes hétvégét náluk töltsünk, és meg is szoktuk látogatni őket, ha nem is egy egész hétvégét de egy napot ott töltünk. Szóval nem ellensegeskedni szeretnék, csak úgy gondolom hogy a Szenteste már a miénk kettőnké. Esetleg valami tanács?

2016. okt. 26. 23:36
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
89%
Mondd a férjednek, hogy ideje kialakítani a saját hagyományaitokat.
2016. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Ő 26 én 22.

Csak azért nem értem mi ez a "hagyomány " dolog nála mert másban nem ilyen. Tehát nem mondanám anyuci pici fiának, előttem nem is volt jó a viszonyuk. Volt hogy nem is beszéltek. Még most is előfordul hogy amikor az édesanyja beleszól valamibe akkor rá szól hogy majd ő megoldja. Tudom hogy szereti a helyet ahol az edesanyjaek laknak (nem ott nőtt fel, csak egy kis csendes eldugott hely), meg imádja a karácsonyt, szóval ebből eredhet a probléma. De mindenképpen (nagyon bízom benne) hogy úgy lesz ahogy én szeretném. Csak azt gondolná az ember hogy anyósom még is csak nő, aterzi kicsit a dolgokat, ha már egy férfi nincs annyira képben hogy mi mivel jár.

2016. okt. 27. 10:13
 33/52 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező! Ismét a #28-as vagyok.

Lehet anyósod úgy gondolja,hogy mikor ő volt várandós akkor nem volt ez a túlzott féltés meg rájátszás,mert akkor még hű de más idők voltak és,hogy ezt most sem kell túljátszani,mert ha neki ment neked is menni fog.

Tudod van ez a "bezzeg az én időmben" mondás.Lehet ő is ezt gondolja,hogy bezzeg az én időmben még gyalog jártunk nem busszal,bezzeg az én időmben fát vágtam terhesség alatt, bezzeg az én időmben nem voltak ilyen túlaggódós orvosok, satöbbi.

Bár nemtudom,hogy mennyire idős az anyósod,de lehet így gondolja.

Vagy pedig nagyon szereti magamellett tudni az (egyetlen?) kicsi fiát.

Próbáld megértetni vele,hogy már más világ van és ha veled nem is törődik legalább az unokáját tartsa szemelőtt.

Ha nem akar lejjebb adni akkor mond meg neki,hogy jöjjön Ő hozzátok.

Remélem beszámolsz arról,hogy hogyan sikerült a beszélgetés.

Egyébként boldog babavárást!

2016. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek mas a terhessége. Nekem szuperkonnyu volt, de elotte volt egy sokkal nehezebb, az el is ment 4 honaposan, senkinek semmi alapja ahhoz, hogy a magaehoz hasonlitgassa. Van olyan, hogy muszáj felkelni, kockáztatni, menni... De ha nem muszáj, nem kell erőltetni, csak mert mas igy gondolja.

Csak arra ügyelj, hogy ne ugy legyen, ahogy te akarod (igy fogalmaztal), hanem sikerüljön elérni, hogy a ferjed is megértse es ezt akarja. Az ultimatumoknak időnként van értelmük, de ha nem muszáj, jo másképp megoldani a dolgokat. :-)

Ja, es neked van igazad.

2016. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
20%

Azt azért fontold meg hogy szülés után hat hétig nem engeded anyósodékat látogatni. Miért nem, ha nincs fertőző betegségük?


A te anyukádék sem mehetnek hat hétig? Vagy ő kivétel?

2016. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, mire föl hivatkozik arra, hogy náluk ez hagyomány. Igen, a legtöbb családban hagyomány, hogy a gyerekek és a szülők együtt ünnepelnek szenteste. Ez nálatok, a te szüleidnél gondolom épp úgy hagyomány, mint náluk, és majd a saját gyerekeiteknél is az lesz veletek. Na és? Most már felnőttek vagytok, nem gyerekek, és ha ti együtt akartok karácsonyozni, minden jogotok megvan hozzá.


Egyébként sajnos nekem apukám ilyen kicsit, neki mindene az, hogy valami hagyomány, és nem igazán érti meg, hogy nekem is van már saját családom, saját hagyományokkal, mint ahogy sokszor arra sincs tekintettel, hogy nem ugyanabban a helyzetben vagyunk mi ketten. Ő pl. azt várta volna el (az új párjával együtt), hogy tavaly januárban, hétköznap, munka után (én már táppénzen voltam terhesen, de a férjem dolgozott, és ez nála azt jelenti, hogy este 6-ra ér haza), busszal menjünk át hozzájuk a város másik végébe, a nagyobbik - iskolás - gyerekünkkel együtt, akinek amúgy másnap suli van, merthogy névnapot kell ünnepelni, és ez nálunk mindig is így volt szokás, eztán is így lesz. Mondtam neki, hogy bocsi, de ezt busszal én nem tudom, nem akarom bevállalni, 38 hetes terhesen, de ha átjönnek hozzánk (ők kocsival vannak, sehova nem mennének gyalog, két lépést sem), akkor sok szeretettel várjuk őket. Na, ezen úgy megsértődött, hogy hihetetlen. Ja, és amúgy két nappal azután, hogy mennünk kellett volna hozzájuk, meg is született a babám, de akkor sem igazán vette a lapot, hogy nem hisztiből nem mászkáltunk át hozzájuk este, fáradtan, nagy pocakkal, gyerekkel, mindennel együtt.

2016. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
96%

Ez nevetséges!

Egyetértek azzal, hogy ha annyira együtt akarják tölteni a Szentestét, fogják a vacsorát, és menjenek el hozzátok!

Nehogymár elvárás legyen, hogy utazgass szülés előtt. Bár számomra a férjed hozzáállása is elég érdekes....

2016. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
A 6 hetet a kisbaba cipelesére értettem csak lehet félreérthető voltam. Egyébként igen egyszem fia. Mondta is a múltkor hogy neki olyan nehéz felfogni hogy nagymama lesz, meg hogy a fia szülő stb. Egyébként jó ideje nem dolgozik, nem a korából vagy eü. problémákbol adódóan, hanem mert a férje eltartja. Ezzel nincs is semmi gondom, ha megteheti tegye, csak a rengeteg szabadidejét azzal tölti hogy a környezetében lévőket iranyitgatja programokat csinál nekik hogy ő neki ne kelljen otthon ülni.
2016. okt. 27. 12:49
 39/52 anonim ***** válasza:
81%
Pff, nem is értem, ez hogy lehet kérdés! Anyósod nem normális, terhesen karácsonykor, főleg nem az utolsó napokban nem utazgatnék sehova, főleg nem busszal. Aki ezt nem fogja fel, sőt, akiben egyáltalán felmerül, hogy ebben az állapotban is neked kéne menned, az menthetetlenül hülye, már bocsánat.
2016. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
57%
Egyet ertek 39 essel. Ilyenkor a legfontosabb a nyugalom, nehogy mar ok tancoltassanak. En nem is valaszolnek a helyedben. Levannak tojva majd tavasszal maximum egy bocsi.
2016. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!