Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi kérdés?

Karácsonyi kérdés?

Figyelt kérdés
Karácsonyra már minden órás kismama leszek, nincs autónk, ez lenne az első közös karácsony (fadiszites stb). Anyósom viszont azt akarja hogy töltsük ott a szentestet mert hogy az milyen jó dolog lenne. Abba viszont nem gondol bele hogy akkor több 1 oranyira lennék a fogadott orvosomtol (akinek valljuk be nem azért fizetek havonta x összeget hogy a végén menjen a levesbe, ráadásul nagyon jó orvos.) Busz járatokhoz lennénk kötve ami ilyenkor elég gyér, ráadásul nekem is vannak szüleim szóval ennyi erővel ők is elvárhatnák hogy náluk legyünk Szenteste. Amikor ezt elmondtam a férjemnek az volt a válasza hogy náluk ez családi hagyomány. Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja (a baba meg én) és ott lesz még két nap karacsonybol amit lehet rokon latogatasra szánni. Hozzá teszem anyosomek elvarnak hogy minden egyes hétvégét náluk töltsünk, és meg is szoktuk látogatni őket, ha nem is egy egész hétvégét de egy napot ott töltünk. Szóval nem ellensegeskedni szeretnék, csak úgy gondolom hogy a Szenteste már a miénk kettőnké. Esetleg valami tanács?

2016. okt. 26. 23:36
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
89%

Egy szülés során nagyon gyorsan felléphetnek a komplikációk. Akkor is, ha a terhesség során minden tökéletes volt. Neked nem volt az.


Egy örök életre szellemi/testi fogyatékkal élő gyereket az anyós gondozna adott esetben, ha amiatt következik be a dolog, hogy anyósnál voltál, és nem jutottál se kórházhoz, se az orvosodhoz? Vagy te?


Mert itt ez is kockán foroghat. Az, hogy a férjedet ez nem érdekli, mert a mamának meg akar felelni, az mellékes kérdés.


Várom a lepontozást az igazságért. :)

2016. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Eddig sem pontoztam le senkit. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. okt. 27. 16:33
 43/52 anonim ***** válasza:
89%

Mindenórásan nem mennék sehova. Ez egyértelmű.


Előző kapcsolatomban is úgy gondoltuk, hogy hármasban ( van egy gyermekünk) töltjük a szentestét, mert mi is mindig anyuval és apuval voltunk, vittem tovább a hagyományt. Páromnak meg mindegy volt. Jól is telt, aztán a többi napon rokonoztunk. De természetesen anyós ezen megsértődött, egyedül él, megsajnáltam. Mondtam neki, hogy következő szentestét akkor töltsük együtt, pedig nem szerettem őt igazán. Na hát életem legrosszabb karácsonya volt. Mint a filmekben, teljesen megkeserítette az egészet : miért ilyet főztél? több süti kellett volna! gyereknek minek ilyen drága ajándék? És mindezt úgy, hogy akkor bontotta a csomagját és tök elszomorodott. Na azóta nincs közös szenteste.


Most az új férjemmel is hasonló a helyzet, csak ugye bonyolítja, hogy a nagy gyermekem az apjával is karácsonyozik így a 24-e "sajnos" apáé, úgyhogy a szentesténk átcsúszott 25-re. De anyós itt is megsértődött, viszont engem nem érdekel. Semmi nem ér annyit mint a békés és NYUGODT karácsony azokkal akiket igazán szeretsz. Aztán jöhetnek a többiek :)


Javaslom ne foglalkozz velük. Ti életetek, majd megnyugszanak.

2016. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
16%
A többiektől eltérően nem a kérdésedre írok választ, csak megjegyzem, hogy nagy valószínűséggel egyszer Te is leszel anyós. Akkor légy megértőbb a menyeddel/vejeddel, mint most veled anyósod.
2016. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 omba ***** válasza:
77%

Sokgyerekes apaként, három megjegyzést tennék:

Szülés előtt ne mászkálj sehova, ezek a csecsemők eszement trükkökre képesek, csak úgy megszületnek a kitűzött idő előtt... buszon is lehet persze, de inkább ne!


A férjedet meg jól seggberúgnám, mert te teljesen pontosan mondtad:

"Mire én meg mondtam hogy most már mi vagyunk a családja" - erre ő meg hallgat, mint egy sült paraszt?

A gyereketek mégis mit fog hinni? Vagy majd ha 18 éves lesz, akkor tartjátok ti az első saját ünnepet?



Karácsonyig lesztek egy pár- ha megszületik a kicsi akkor meg család. Annak meg legyen meg a SAJÁT világa, ünnepei, szokásai.

2016. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Miert nem hivjatok at ferjed szuleit? Egyutt lennetek es nem kell utaznod.
2016. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

#28-as és 33#-as vagyok.

Kedves kérdező!Sikerült megoldani a helyzetet?

2016. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
81%

"gyereknek minek ilyen drága ajándék? És mindezt úgy, hogy akkor bontotta a csomagját és tök elszomorodott."

A kedves anyóst ennél a mondatnál penderítettem volna ki a lakásból, az is biztos!

2016. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
62%
Nem kellett volna ezen elgondolkodnod, mielőtt összehoztátok a babát, sőt hozzámentél???? Undorodom az ilyen alakoktól...Nálunk ez szokás...Az én családomban..... Mindkettőtöknek vannak szülei és testvérei. Én szentestbe baba nélkül és terhesség nélkül is a párommal lennék. Első nap egyikünk szüleinél, második nap a másiknál. Jövőre fordítva. Most milyen tanácsot lehet adni, hogy a férjed egy önző p.öcs? Ő úgy gondolja, hogy te bekerültél az ő családjába és úgy lesz minden ahogy eddig. Én meg úgy gondolom, hogy egy család lettünk a férjemmel, amibe beletartoznak az ő szülei és az én szüleim is. Saját szokásokat kell kialakítani és alkalmazkodni egymáshoz. De nem úgy, hogy az egyikőnk szülei fontosabbak..
2016. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igen szerencsére sikerült megbeszélnünk a dolgokat, de sajnos múlt héten az orvosom be is fektetett. (nem ezért sikerült lerendezni a dolgokat, már előtte megbeszéltuk). Nagyban hozzá járult az is hogy amikor közöltük anyosommal teljesen kiakadt hogy ez nem így működik náluk ez minden évben így volt a gyerekek kiskora óta. És hogy én ezt hogy gondolom, ők biztos nem fognak feljönni hozzánk, mert ő nem fog ugrálni már senkinek. Ő ezt nem így tervezte. ( kicsit örülök is hogy a férjem előtt csinálta mert így legalább ő is tanúja volt.) Férjem pedig közölte vele hogy én már nem bírom úgy a dolgokat mint régen. Anyósom természetesen megsértődött. Láttam a férjemen hogy bántja, valószínűleg ezt akarta elkerülni. Aztán most hogy be kellett fekudnom anyósom kitalalta hogy ez teljesen hülyeség, én csak rajatszom!! mert annak idején az ő terhessegeivel sem volt semmi gond. Én csak elhagyom magam. A férjem meg megmondta neki hogy az orvos csak nem hülye, jobban tudja azért a dolgokat mint mi.
2016. nov. 14. 03:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!