Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálnátok le, ha...

Hogy reagálnátok le, ha anyósotok bejelentené csoki mikuláson kívül mást nem add az egyik unokájának, azzal az indokkal mert a szüleinek van pénze?

Figyelt kérdés

Megkért anyósom vigyem el a Tescoba, mikulásra szeretne vásárolni.

Akkor mondta, hogy a fiunknak (12) csokit tud adni mert kell a pénz az unokatestvéreinek, mert ők hárman vannak testvérek. Több mint 40 ezer forint értékben vásárolt Legot nekik.Az anyagi körülményeik hasonlóak a miénkhez. Nem is értettem miért csinálja ezt.

Erre azt mondtam jó nem kell a fiamnak adnia semmit sem, de mi nem megyünk el az ebédre.

Hogy magyarázzam el ezt a fiamnak?

Annyira sajnálom Őt :(


2016. nov. 19. 23:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
29%

Szióka!

Tehát az egyáltalán nem jogos amit az anyósod csinál. DE! Azért nem kell sajnálni a fiadat, mert csak csokimikulást kap. (Persze jótékony lenne ha nemtudna a legorol, meg az uncsiknak adott ajándékról)

Viszont személyes véleményem szerint ilyenből nem kell problémát csinálni. Ismétlem, azért NEM kell sajnálni egy gyereket hogy nem 40 ezer forintos ajándékot kap. Ügyelj, hogy a fiad ne tanulja el tőled ezt a felfogást (ami megint csak a személyes véleményem szerint túl anyagias). Nem akarok kötözködni vagy megbántani, és az anyós is hibás, nekem ez a nézőpontom. :)

2016. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
20%
Jaj igen, és még annyit szeretnék mondani, hogy egy ilyen piti dologból nehogymár ilyen marhaság legyen hogy nem mentek el az ebédre. Több kárt csinálsz ezzel. A családokat nagyon könnyű szétb..i. Nem éri meg egyszerűen. A gyereket otthon megnyugtatod, otthon egymás között jól kibeszélitek az anyóst, de attòl még az ebédre el kell menni. Legyen több eszed az anyósnál. Hadd kapja meg a csokimikulását.
2016. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Épp az a problémám ebédkor kapják meg a nagyitól az ajándékot. Rosszul esne ha ő kapna csak csokit, mikor a többinek vett mást is.
2016. nov. 20. 00:10
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

A tököm tele ilyen emberekkel, velem is ezt csinálták gyerekként, a kedvencek kapták a sok szépet, én meg egy puszit oszt csókolom, pedig ott mi még rosszabbul álltunk, mint a rokon gyerekek. A szívem repedt meg mindig, de ha szóltam hogy szerintem ez nem igazság, akkor úgy leordította a fejem a nagyanyám hogy én gonosz vagyok, ne akarjak magamnak sokat mert az Istennek nem tetsző dolog... ja, hogy a másik unoka fél házat megkapta, az tetsző volt, gondolom...

Ne menjetek el, kíméld meg ettől a fiad, kérlek...

-egy gyerekként épp így szenvedő már felnőtt-

2016. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
89%
Így van! El ne menjetek! Az ilyesmit jobb minél hamarabb helyrerakni nagymamika fejében. Ha meg nem hajlandó rá, kár szenvedtetni az unokát vele. Én így nőttem fel, ilyen nagyapával. Mi mindig szarok voltunk a szemében. 3 éve meghalt, de a mai napig rémálmaink vannak vele. Eléggé befolyásolóak tudnak lenni az ilyen emlékek sajnos. (És még mielőtt valaki kiforgatná a szavaimat, nem azért vannak a rémálmok, mert csak egy csokit kaptam, de így kezdődött a rossz viszony..mindig egyre messzebbre ment sajnos, mert szüleim hagyták neki. Nem lett volna szabad.)
2016. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak igaza van . Ez elég tapló viselkedés. Nem vagyok anyagias ,gyerekeinket is erre neveltem. Ha kevés van megosztjuk azt is. De hogy egyik unoka csak csokit a többi ajándékot kap . . . Hát nem mennék el én sem.Nos ezt a férjeddel is meg kellene beszélni, illetve a kisfiaddal. Kedves nagymama abba nem gondol bele mit érez egy kisgyerek ilyenkor ? Mintha ő sokkal kevesebbet érne .
2016. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Nem szép dolog különbséget tenni. Milyen érzés lesz annak a gyereknek, hogy a többiek kapják a drága ajándékot, amivel ráadásul a gyerekek többsége nagyon szeret játszani, ő pedig egy csokit? Itt nem arról van szó, hogy a kicsit nem kell becsülni, hanem arról, hogy ilyen különbséget tesz a nagyi a gyerekek közt. Én nem tenném ki ilyennek a gyerekem, inkább valami egyéb okra hivatkozva nem mennénk el. Esetleg később, amikor már a többiek elmentek a drága ajándékokkal. Veszekedni ezért nem érdemes, de azért megjegyezném a dolgot...
2016. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

Egyetertek veled, nekem is voltak hasonlo "elmenyeim" gyerekkent, azzal a kulonbseggel, hogy nekem anyam csinalta ezt, szulinapomra en kaptam egy csokor kertbol szedett viragot, a hugom meg adidas cipot es farmert (akkor az nagy dolog volt). Es mindezt eveken at. Aztan egyik evben megkerdeztem apamat, hogy anyam vajon miert csinalja ezt, o meg nem is tudott rola. Na ennyit errol.

A ferjed mit szol ehhez?

Es az nem lehetseges, hogy anyosod vett valamit a te fiadnak is, csak titkolja meg elotted is? Vagy ez kizart...?

2016. nov. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
7%
vannak nagyon jó áron nagyon minőségi csoki Mikulások és némelyik árán akár egy osztálynak is lehetne bóvli anyagból is venni !
2016. nov. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
66%
Biztos hogy a legot mikulásra szánja és nem karácsonyra unokatesoknak ?
2016. nov. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!