Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szasztok! Nagyon hosszú történet lenne ha részleteznék, ezért most nem teszem, csak körvonalakban. Párommal 5 éve vagyunk együtt. Anyósom kezdetektől fogva "utált" engem. Okot nem adtam rá, de hallottam az ő rokonaitól hogy más szeretett volna a fiának és nem engem. Én próbáltam jó kapcsolatot kialakítani vele de nem ment..egész egyszerűen utált és kész pont. Sajnos a párom nagyon "anyuci függő" sose állt ki mellettem mikor vita volt. Sokszor külön valtunk-összejöttünk.. Aztán terhes lettem. Akkor talán egy picit jobban húzodott felém, így összeköltöztünk újra. Az ányós, 9 hónap terhességem alatt 1x sem emelte volna ránk azt a kib*szott telefont hogy mégis mivan egészséges a baba vagy esetleg minden rendben-e, semmi.. Megszületett a kisbabánk, kb.4-5 alkalommal átjött megnézte aztán annyi. Tavaly október óta nem is látták az unokájukat, se karácsonykor, se az első születés napján, semmikor. Párommal se foglalkoztak, ugyanúgy őt se keresték. Most igy több mint 1 év után megjelentek hogy ők látni szeretnék a gyereket és az ő "fiúcskájukat" és a párom erőszeretettel békülne velük és ismertetné meg velük az "unokájukat"(akire több mint 1 évig nem voltak kiváncsiak) mintha mise történt volna... Én meg persze ezt nem hagyom! Vagyis nem szeretném, nemtudom. Szerintetek?
2016. dec. 7. 14:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírás hibákért, szétpattanok az idegtől.
2016. dec. 7. 14:39
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha azon kivul nem kovettek el semmit ellened hogy nem kerestek akkor nem latok okot arra hogy ne engedd. A gyereknek szuksege van nagyszulokre is.
2016. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Elkönyveled, hogy az anyósodék ilyen időnként megjelenő nagyszülők lesznek. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha néha találkozik velük.
2016. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. De azért az is fáj hogy ha eddig nem erdekelte oket akkor most miert.
2016. dec. 7. 15:00
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem, miért ne hagynád... nagyszülőként nem kötelességük, viszont joguk tartani a kapcsolatot az unokával. Nehogy félreérts, nyilvánvaló, hogy tirpákok voltak, de azért ez nem olyan nagy dolog, hogy tiltani kelljen a gyereket. Annyi, hogy szépen felvilágosítanám őket arról, hogy ha a gyerek életének részei kívánnak lenni, akkor mostantól nincs eltünedezés. Vagy csinálják rendesen, vagy sehogy, nem hiányzik, hogy évente-kétévente úgy kelljen összekaparni a gyereket, mert nem érti, hogy "most szeretik", "most meg nem szeretik", miért...
2016. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert ők is idősebbek lettek.. Nem tartottátok a kapcsolatot, így nem lehet tudni, hogy nem történt-e velük olyasmi, amitől megváltozott a gondolkodásuk. Lehet, hogy rájöttek, hogy öregkorukra sok más emberre nem számíthatnak, mint a gyerekükre és az unokára, ha nem akarnak magányosan megvénülni. De ha néha találkoztok ezt úgyis meglátod. A gyerekek alkalmazkodók. Ha nem szokja meg hogy mindig az életében vannak, akkor ő simán ellesz velük ilyen laza kapcsolatban. Az nem jó, ha megszokja aztán eltűnnek, de az talán nem fenyeget. Ha mégis, akkor ott vagytok ti, a szülei, lesz hiányérzete, de majd megoldjátok. Legyenek nagyszülei amíg lehet, az tulajdonképpen jó dolog, ha jól működik. Ha nem működik még mindig megszakíthatjátok, de azt hiszem egy próbát megér.
2016. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért nekem az is fura, hogy állítólagos "anyucifüggő" párod miért nem kereste több mint egy éven keresztül a szüleit???
2016. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Adj esélyt, hogy jobb legyen a kapcsolat, mert a párodnak biztosan nagyon hiányzik a családja (még ha nem is mondja)! Hálás lesz érte, ha kedvesen és mosolyogva fogadod az anyósodékat. Hátha ettől kezdve jobb lesz a helyzet.

Kérdező, azt írtad, hogy nem tudtál jó kapcsolatot kialakítani. Tavaly karácsonykor, vagy a gyerek szülinapjára vagy bármikor meghívtad őket, vendégül láttad őket?

Kettőn áll a vásár, neked is tenni kell valamit!

2016. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Csinálj nekik ebéded/vacsorát. A többi meg majd elválik...
2016. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Én örülnék ha nem nagyon keresnének anyósék, mindig is utáltak engem, csak a házasságunk óta kénytelenek nyalizni. A gyerekednek a nagyszülei, fontos kapcsolat, hagyd nekik, hogy találkozzanak.
2016. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!