Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
84%
Legközelebb ha átmegy kérdezd meg, hogy miért nem mosogat el maga után.
2016. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
88%

Vendég nem mosogat. Ha már valakinek mosogatni kéne apóson és anyóson kívül, akkor az a 3 gyerek, elvégre ők vannak "otthon".


Hívd meg anyóst, apóst, majd üzenj a pároddal, hogy nem mosogattak el.

2016. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
92%

Jó is az ilyen anyós...


Hozzám innentől csak beugrana, aztán megy is, kínálja a fene! De én se mennék hozzá többet, és ha szóvá teszi, akkor megmondom, hogy nálunk az a szokás, hogy vendéget ebédre enni hívjuk át, nem mindenki után mosogatni, éhesen!

Nyugodtan nyisd ki a szád, szemmel láthatóan így se kedvel, nem vesztesz semmit.

2016. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
63%

Ha vendégségben vagy, illik felajánlani, hogy segítesz a mosogatásban/asztalbontásban, amit a házigazda részéről illik visszautasítani, lévén vendégek vagytok (formális udvariasság). Ez persze nem jelenti azt, hogy ha nem ajánlod fel, bunkó vagy, azt meg pláne nem, hogy a te kötelességed lenne mindenki után elmosogatnod (függetlenül attól, hogy ki mennyit evett) minden szó nélkül, ráadásul ha nem meri a szemedbe mondani, akkor miről is beszélünk?


Ha ez az első alkalom, ne sértődj be, lehet, csak rossz napja volt az öreglánynak, és téged talált meg. Ha máskor is előfordul, szóvá lehet tenni (kulturáltan), ha esetleg eltér a véleményetek.


És azt se felejtsd el neki megmondani, hogyha VELED van baja, akkor NEKED mondja el, ne másokkal üzengessen, mert egyrészt a probléma másra nem tartozik, másrészt ő sem nagyon örülne, ha a háta mögött lenne kitárgyalva róla bármi is.


Ja, és az is úgy szokás, hogy ha olyan a menü, hogy valaki nem tud / nem akar belőle enni (betegség miatt, vagy azért, mert pl. vegetáriánus), külön kosztot szolgálnak fel, udvariasan ezt is megemlítheted neki, ha már elvárásokat támaszt.

2016. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
94%

Anyós vagyok! :)

Ha vendéget hívok - mindegy, hogy kit - tekintettel vagyok a betegségére és aszerint főzök

Ez alap!

Ha vendéget hívok - mindegy, hogy kit - nem a vendéggel mosogattatok el

Ez a másik!

Kedves Kérdező, ne üzengess, de legközelebb a barátod jelenlétében beszéld meg az anyóssal a problémát, beleértve azt is, hogy te egy tál rizst tudtál enni, némi gazzal.

Hallgass rám, a bevezetéstől függ MINDEN TOVÁBBI!

2016. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
90%

Igaza van az utolsónak. Biztos hogy jobb a letisztázás mint az üzengetés. Kérdezz rá a pasid előtt az anyóstól hogy miért kellett volna elmosogatnod ha még enni sem nagyon tudtál az ételekből. Legyél nyílt, és ne félj tőle. Ne hagyd magad.

Ha valakinek illett volna segíteni azok a gyerekei, de igazából ők is vendégek. Ha annyira nem szeretek mosogatni akkor nem hívok vendéget vagy veszek mosogatógépet. Én soha senkinek nem hagyom hogy mosogasson vagy bármit is csináljon a konyhámban. Még anyukámnak sem ha meghívom őket ebédre. Ha csak beugrik és pont főzök akkor van hogy segít kicsit, de ha konkrét vendégség van nálunk akkor bizony senki nem csinál semmit. Még én sem, akkor együtt vagyunk, beszélgetünk, hülyülünk, majd mikor mindenki elmegy akkor ráérek elpakolni.

2016. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
85%

megértelek,teljesen kiakadtam volna..

nekem még az nem világos,hogy:amikor a párodon kérte számon,ő mit reagált rá..?? és azt sem értem hogy a párod miért mesélte el? gondolhatta volna hogy ezen te kiborulsz

2016. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
68%

"Ha vendégségben vagy, illik felajánlani, hogy segítesz a "

Tévedésben vagy. De ha így lenne, akkor sme áll a dolog, mert másik gyereknek is ott volt a párja. De inkább a gyerekeknek kéne mosogatni.

2016. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
70%

Nem kellett volna. Ha vendég vagy, márpedig az voltál, akkor nem kell tenned semmit, ugyanis a vendég jólétéért a vendéglátó a felelős addig, amíg a fedele alatt tartózkodik. Alapvető illem.


Ez független attól, hogy mit főzött vagy mennyit ettél. Az, hogy ő uralkodni akar a fia barátnőjén, és "be akarja törni", az az ő baja. Ilyenkor kizárólag úgy viselkedhetsz úrinő módjára, ha nem reagálsz semmit. Továbbra is udvarias vagy és illemtudó. Az ő neveletlensége ugyanis a te neveletlenségedre (visszaszólogatás, üzengetés vagy adok-kapokba belemenés) nem szolgáltathat alapot.


Úrinő kikezdhetetlen, higgadt és udvarias. Azon nincs fogás. Így abban is biztos lehetsz, hogy te nem hibázol. Az ő hibája meg az övé, semmi dolgod vele.

2016. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
72%
Ő van tévedésben. Az ilyennel az a legjobb, ha megszakít az ember minden kapcsolatot, mert tetves élete végéig áskálódni fog.
2016. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!