Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Barátom apja...

Mit tegyek? Barátom apja alkoholista.

Figyelt kérdés

Baratom apja alkoholsita, de úgy csinálnak mintha nem lenne az. Engem nem zavarna, de velem folyamatosan durván beszél, ordibál velem, káromkodik, volt hogy úgy leordibált hogy csak pislogtam(konkrétan üvöltötte hogy hogy lehetek ennyire hülye), és inkább bementem barátom szobájába. Akkor meg is kérdeztem barátomat hogy ennyire utál engem az apja? És az volt a válasz hogy ne csináljak már ebből olyan nagy ügyet, ő mindenkivel ilyen. Én meg közöltem vele hogy a saját apám nem beszél velem így akkor sem ha akármit csinálok, ő meg azért ordibált le mert elfelejtettem felvenni egy papucsot és mezítláb mentem ki a szobából.

Emiatt utálok oda menni.

Beszéltünk barátommal az alholizmusról, próbáltam célozgatni... mondtam viccből hogy hát az én apám is lehet alkoholista mert mostanában sokat iszik(pedig dehogy alkoholista, nem is szokott berúgni sosem, ha iszik akkor is 1-2 pohárral). Ő mondta hogy volt náluk alkoholista, elmondta hogy kik, de az apját nem mondta...

Az anyukája is nevet ezen hogy az apja jár el inni vagy jár ki inni a garázsba. A családi összejöveteleken olyan illetlen vicceket mondott, olyan illetlen dolgokal viccelődik hogy én szégyelltem magamat helyette. Ha az én egyik szülőm csinálná ezt, akkor biztos rászólnèk... vagy ha a férjem lenne ilyen megnézhetné magát az összejövetel után. Anyukámmal is viccelődött amikor ott volt, láttam rajta hogy kellemetlen volt neki, de csak nevezett rajta (mint mindenki más).

Barátom azt hiszi hogy az ő családja tökéletes, és ha mondtam neki finoman az ilyesmi dolgokat, akkor megsértődött, pedig sose mondtam semmi durvát.

Barátom tudja hogy nem szeretek oda menni, de sose kérdezné meg hogy miért nem. Mintha homokba dugná a fejét, nem akarná tudni. Én meg nem akarok balhét, de gyomorideggel járok oda, hogy vajon mikor fog megint beszólni vagy leordibálni.



2017. jan. 12. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
99%
Ezek szerint kulturális szakadék van a két család között. Én azt mondom, ne menj hozzájuk, nem vagy köteles eltűrni, hogy rendszeresen megalázzanak. A barátod felé nem célozgatni kell, hanem nyíltan megmondani, hogy téged megbotránkoztat az apja viselkedése, és gyomorideggel mész hozzájuk. Ha máshol nem tudtok találkozni, hamar vége lesz a kapcsolatotoknak.
2017. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
A találkozással nincs gond, de amikor leordibált az apja, akkor meg is mondtam neki ezt, hogy velem így ne beszéljen, de az volt a válasz, hogy ő ilyen. Én meg alapból amúgy nagyszájú vagyok, mindig az voltam, akkor menjek és osszam ki a szüleit, mert én ilyen vagyok? Szerintem egy felnőtt ember tud viselkedni normálisan a másikkal. Mondjuk ilyen szempontból talán túl türelmes vagyok. Lehet nekem kéne megmondani, hogy ne tessék már így beszélni velem, mert én nem ehhez vagyok szokva.
2017. jan. 12. 11:05
 3/59 anonim ***** válasza:
98%
nem mennék oda és kész!! és nem körbe kerülgetve a dolgokat kérdés nélkül közölném a barátommal,hogy miért.
2017. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
95%

ne menj oda.

amúgy ha barátod ezt nem ismeri be, akkor hosszútávon ez a kapcsolat nem fog menni. gondolj bele, hogy esetleg esküvőtök lesz és após meg talaj részegen ordítozik, vagy unokával hagyni? lehet, hogy távoli dolgok ezek, de érdemes elgondolkozni

2017. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Csak barátomnak rosszul esik, hogy nem megyek oda.

Meg ha nálunk van családi rendezvény, akkor ő sem akar jönni, mert hogy én nem járok hozzájuk. (Pedig az én családom fiatalos, kb mindenkit tegez, én meg magázom a szüleit, keresztszüleit) Nálunk ilyen buli szokott inkább lenni, nem ülünk a családi asztalnál és beszélgetni kell és nem lehet odébb menni mert illetlenségnek gondolják, el van várva hogy üljek ott végig. Nálunk az eszik aki szeretne, nincs ráerőltetve. Szóval igen, teljesen más a két család.

2017. jan. 12. 11:14
 6/59 anonim ***** válasza:
98%

ne menj oda es kesz.


Amugy meg ez a kapcsolat hosszu tavon halalra van itelve, jol mondjak az elozok.

2017. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
98%

Egyebkent meg legyel egyenes, legalabb a baratoddal. Mondd el neki hogy nem mesz, mert az apja bunko, es te nem turod hogy barki igy beszeljen veled. Es nem erdekel hogy ok turik meg szerintuk normalis.


Legyen mar tartasod bakker.

2017. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
98%

Én azt mondom, hogy még most menekülj, amíg nem öltél bele több évet ebbe a kapcsolatba, és nem köt össze titeket egy közös lakás, vagy közös gyerek.

Ha komoly kapcsolatot akarsz, és hosszú távra gondolkodsz, akkor ezt a fiút hanyagold.


Első sorban azért, mert az ő apja goromba veled, ő mégis tőled várja azt, hogy alkalmazkodj, és eszébe sincs kiállni melletted.

Másrészt azért, mert ennyire a szőnyeg alá söprik a problémát, márpedig az nem egy kis jelentéktelen apróság, hogy az apja egy alkoholista bu.nkó. Viszont ha ő ebben nő fel, hogy a férfi bármit megtehet a saját családjában, legfeljebb nem illik róla beszélni, akkor ebből köztetek is lesz még probléma. Főleg, ha esetleg pár év múlva arra eszmélsz, hogy ő is igencsak szeret eljárni a haverokkal iszogatni, és egyre sűrűbben állít haza piásan...


Ebből semmi jó nem fog kisülni, de sajnos ezt te lehet, hogy csak akkor realizálod, hogy összeköltöztök.

2017. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Hát 4 éve vagyunk együtt, 4 éve bírom, de én is félnék hogy mi lenne ha gyerekeink lennének és rájuk kéne bíznom. (Tudom hogy köcsögül hangzik...)

Amúgy együtt lakunk. :D

Nagyon ritkán iszik, de amikor iszik, akkor sajnos ő is bunkó. :(

Egyébként egyszer már közöltem vele, hogy soha többé nem megyek oda (akkor nem pont az apja miatt), mondta hogy jó, aztán direkt a nagyszülei előtt közölte velem hogy na akkor menjünk hozzánk, én meg kiakadtam teljesen hogy kb túszul ejtett és kötelez arra hogy menjek hozzájuk.

2017. jan. 12. 11:46
 10/59 anonim ***** válasza:
98%

4éve????

akkor mi a kérdés?

te már döntöttél

aztán majd sírhatsz, ha ő i iszogat

2017. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!