Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek, ha nem...

Ti mit tennétek, ha nem kedvelitek a férjetek szüleit, mert teljesen más a mentalitásuk, mint amit ti megszoktatok? Mennyire törekednétek a jó viszonyra?

Figyelt kérdés
Van egy kislányunk is,akit érthetően gyakran szeretnének látni a férjem szülei,akik tőlünk 50 km-re laknak.De én nem szeretek sokat náluk lenni,sokat veszekednek egymással,és nekem túl hideg,távolságtartó a viselkedésük.Én szeretek őszinte lenni,nem szeretem a merev szabályokat,náluk berögzött,számomra begyöpösödött szokások vannak (pl.minden vasárnap reggel mindenkinek muszáj templomba menni,stb.)A férjem szeret náluk lenni,anyósom kiszolgálja mindenben,de engem nem nagyon szeretnek,inkább csak elviselnek.Nekem ez azért is fájó,mert apukámat elvesztettem pár éve,belerokkant a családunk minden szempontból,és nagyon hiányzik egy támogató,szeretetteljes családi légkör.A férjemmel amúgy jól megvagyunk,csak a család miatt van állandóan vita.És mivel ő érzi és tudja,hogy nem szívesen megyek a szüleihez - pl. a házasságunknak sem örültek -, ő sem kedves az én anyukámmal,és úgy érzem,ez egy ördögi kör.Mit tegyek?
2017. jan. 26. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Próbálj meg kedvesebb, nyitottabb lenni feléjük!

Módszeresen szelídítsd meg őket, biztos lesz látszata.

Ez egy okos nőnek nem jelenthet problémát

A kislányodnak is jó, ha vannak szerető nagyszülei, a férjed sem lesz tüskés az anyukáddal és neked sem lesz kínszenvedés odamenni.

Hosszútávon jobb, ha így működnek a dolgok!

2017. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Talán elfogadnám, hogy nem én vagyok a világ közepe és nem vallhat mindenki velem azonos nézeteket. Neked például a templom begyöpösödött szokás, de nekik nem.
2017. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

50 km-re laknak, nem kozel, gondolom nem talalkoztok minden hetvegen, azt talan ki lehet birni.

Nem tudsz jobbat tenni, mint hogy elviseled oket, ezt a helyzetet es alkalmazkodsz, ha nem akarod elvesziteni a ferjed...

Megvaltoztatni nem fogod tudni oket es a ferjed sem, szoval nyugodj bele, hogy ők ilyenek.

A fiuk meg mindig is ragaszkodni fognak az anyjukhoz...

2017. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Okos feleség, ha szereti és meg akarja tartani a férjét az jó viszonyt ápol a férje szüleivel, különösen, ha a férjének ez fontos!

Nők jönnek, nők mennek, de a szülők azok maradnak.

2017. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk ugyanez van, nem birom a szuleit , mo djuk ok tettek is erte. Ok sincsenek oda ertem, mondjuk az utobbi idoben teszik a szept de tudom hogy utalnak :) En se szeretek (meg igy ,,bekeidoben,, sem) menni hozzajuk, mert folyton vitaznak, csunyan beszelnek egymassal, en nem igy nottem fel, nem tudom ezt elviselni. En azt mondom, hogy nem kell oket szeretni, de tisztelni muszaj. Csak akkor menj ha muszaj...stb. En legalabbis ugy csinalom. Koszonok, hoigy vannak, stb. Par alkalmat kibirok, de mikor lehet en kihuzom magam alola. Jobb tavolrol baratnak lenni mint kozelrol ellensegnek.
2017. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Vagy nyalsz, vagy nyelsz.
2017. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Persze,tudom,hogy fontos a jó viszony,csak az a baj,hogy ha hozzájuk megyek,már előre gyomorgörcsöm van,és nem múlik el,amíg ott vagyok. A testemet hogyan csapjam be,ha minden erejével tiltakozik egyes emberek ellen?A megismerkedésünkkor sem volt jobb,de abban bíztam,talán megszeretnek idővel.
2017. jan. 26. 21:50
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Ez komoly? Ha tényleg szereted a férjedet, kedves kérdező, akkor tiszteletben tartod az ő álláspontját. Fel tudod fogni, hogy milyen szar érzés az, amikor az az ember, aki a legközelebb áll hozzád, nem szereti a szüleidet? Nekem volt már ilyenben részem és nagyon fájt. Nem kell szeretned őket, de legalább a kellő tiszteletet add meg nekik! Gondolom te is szereted anyudat illetve szeretted apudat.

Amúgy említetted azt is, hogy te szeretsz őszinte lenni, de hogyan várod el egy olyan embertől ezt a gesztust, ha egyáltalán nem adtál okot rá.

De ami még igazán felháborító, hogy lenézed őket, mert vallásosak. Csak tudd a vallás (és nem csak a keresztény vallásra gondolok) végigkísérte az embert a történelem során. Az ember hittel születik és ezt a felfogását a vallásban szimbolikusan jeleníti meg. Vagyis az eddigi tapasztalataim szerint én így látom ezt a dolgot. ahogy elnézem egy egyszerű igényű, szűk látókörű, ostoba nőszemély lehetsz. Ezeket a jelzőket nem azért mondtam rád, mert nem vagy vallásos. Én se vagyok az pedig apám lelkész, sőt le se konfirmáltam, DE tiszteletben tartom a szüleim álláspontját, ahogy ők az enyémet. Ellenben hithű pasztafáriánus vagyok :D. ÉLJEN A REPÜLŐ SPAGETTI SZÖRNY!!!

2017. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Upsz, azt még elfelejtettem odaírni, hogy:


MINDÖRÖKKÉ RÁMEN!!!

2017. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,nem szeretnék kötekedni,de annyit azért neked leírok,hogy én is vallásos vagyok,akár hiszed,akár nem,csak éppen szabad akaratomból szeretek elmenni templomba,nem azért,mert muszáj. Ha rád kényszerítik,az már nem ugyanaz.Nem a vallással van bajom,hanem azzal,hogy azt képzelik,attól, hogy minden vasárnap ott ülnek az Isten házában,már jó emberek,ezzel szemben egyáltalán nem toleránsak és nagyon sarkosak mindig.Számomra a hithű katolikus ember attól (is) keresztény,hogy elfogadja más véleményét,és nem attól,hogy rákényszerít mindenkit arra,hogy a templomban üljön bármilyen körülmények között
2017. jan. 26. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!