Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Máshol is...

Mit csináljak? Máshol is ekkora probléma, hogy mi legyen az unokák rajzaival/alkotásaival?

Figyelt kérdés

A sógornőm gyerekei 5 és 7 évesek, egyik ovis, másik iskolás. Technikaórán rengeteg apróságot készítenek, valamint az ovis minden nap rajzol is. Hétvégente anyósomhoz gyakran elhozzák megmutatni, hogy mit készítettek azon a héten. A nagymama mindig megdicséri, hogy milyen szép, a gyerekek meg persze mindig odaakarják adni a művüket. Tudni kell anyósról, hogy nem szereti az ilyen házi készítésű dolgokat, azt hiszi, hogy van ízlése, de igazából csak giccsel van tele a házuk, olcsó porcelán meg műanyag vackok. Eleinte még elfogadta a gyerekek ajándékait (de kirakva nem láttam sehol), aztán különféle ürügyekkel visszautasította úgy, hogy ne sértődjenek meg a gyerekek. Utolsó két alkalommal azt találta ki, hogy adják nekem a gyerekek amit neki vittek. Mert "én még nem kaptam semmit". Természetesen elfogadtam (egy kis festett üveg mécsestartó volt, aranyos, meg rajzokat adott az ovis). Anyósom viccesen meg is jegyezte, hogy majd ha jönnek hozzánk jövő héten szülinapot köszönteni, akkor megnézik, hogy hol kaptak helyet a művek.

Bevallom, én nagyon érzékeny vagyok a környezetemre, meg van, hogy mit hogyan szeretek, szerintem mi illik oda. A mécsestartó tulajdonképpen még tetszett is, az egyik rajzot meg beleraktam egy keretbe és az előszobába tettem. Kicsit kiakadtam mikor megérkeztek a vendégek. A nagymama odakísérte hozzám a kisebbik gyereket, hogy adja át az ajándékát. Egy hatalmas kartonpapírra ragasztott papírgalacsinokból készített kép volt. Lehet, hogy gonosznak tartatok, de nem olyan amit szívesen látok a lakásomban hosszútávon. Elfogadtam és megköszöntem, mert nem akartam megbántani a gyereket. Számomra egyértelmű volt, hogy a nagymama ötlete volt ez is, továbbpasszolta nekem az ajándékot, kicsit zavarban volt a gyerek és félénken adta oda, látszott, hogy ráerőltették. Persze, szülinapi ajándék meg minden, de eddig nem volt rá példa, hogy nekem akármit adtak volna. Utána azt mondta a gyereknek, hogy keressenek együtt neki valami jó kis helyet, és végül odament az egyik festményemhez és beletűzte a keretbe kívülről. Legszívesebben ráordítottam volna, mert egy nagyon régi és számomra fontos festményről van szó (dédim készítette), ő meg beletuszkolta azt a kartonpapírt. Mondtam finoman a gyerekeknek, hogy köszönöm, hogy gondoltak rám, de mivel elég kicsi a lakásunk, ahogy ők is látják, több ajándék a jelenlegieken kívül már nem nagyon fog elférni.

Másnap felhívtam telefonon anyóst, mert annyira dühös voltam, hogy meg kellett kérdeznem, hogy ezt miért csinálja. Ha nem akarja a gyerekek alkotásait, akkor miért nem mondja meg, miért hárítja rám. Utána már azt hallottam vissza, hogy én milyen ember vagyok, hogy leszóltam a gyerekek jó szívvel adott ajándékait. Azt mondta a gyerekeknek, hogy többet ne hozzanak nekem semmit és megmutatni se hozzák hétvégente, mert én nem érdemlem meg. Hát a pofám leszakad. Szerencsére a család minden tagjának egyértelmű, hogy azért műbalhézik, mert nem meri visszautasítani a műveket, engem sem ez a része érdekel, hanem, hogy a gyerekek megbántva érzik magukat. Férjem is csak nevet rajta, sógornőm se szólt soha a gyerekeknek, hogy ne erőltessék az ajándékokat. Gondolom úgy van vele, hogy elfogadja az ember a rajzokat, aztán el lehet rakni, nem muszáj kipakolni mindent. Csak anyósom csinál ebből ügyet. Régen mindig mondogatta, hogy jaaajj azért nem rakta még ki a rajzokat mert akar venni egy paravánt és arra kirakni mindet, meg mágneseket a hűtőre, hogy fel tudja pakolni a hűtő ajtajára... De igazából a gyerekek észre sem vennék, csak örülnek az átadás pillanatában, hogy ajándékozhattak. Ha valaki, akkor én megértem anyóst olyan téren, hogy nem akarja, hogy a háza tele legyen ilyen dolgokkal, de elég gonosz húzásnak tartom, hogy engem besározva merte csak megmondani a gyerekeknek, hogy ne hozzanak több kreálmányt.

Mit gondoltok? Mit mondjak a gyerekeknek, hogy ne érezzék magukat megbántva anyósom hülyesége miatt?



2017. febr. 7. 10:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%

elfogadod és otthon egy dobozba gyűjtöd

problem solved

2017. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, egy kicsit fel van fújva ez a téma.

Mondd, hogy a nagyinál nincs elég hely, vagy mondd, hogy tegyék el emlékbe és majd 5 év múlva nézzék meg, vagy akármit. Nem hiszem, hogy a gyerekek megbántva érzik magukat ezért..

2017. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd végig amit írtam, a problémám nem ez.
2017. febr. 7. 10:43
 4/38 anonim ***** válasza:
95%

Napokon, heteken keresztül töröd magadat egy ilyen dolgon????


Nekem 2 gyerekem van naponta kb 4-5 dolgot csinálnak!!!!

Ès még az oviból is hoznak haza egy rakat dolgot.

Ja és nem beszélve a barátoktól kapott rajzokat...

Nekünk van egy késsz képek doboz és ha megmutatták oda mennek bele. A jobbakat a hütöre teszem, a pl mécses tartókat egy darabik kiteszem. Ha a késsz képek doboz tele, akkor kiszortirozom amit elteszek nekik emlékbe a többi kuka!!!


Sógrom orvos, és nincsen gyereke, egy igazi design lakása van... Még is a hütön meg az egyik ablak párkányba a gyerekeim dolgai elférnek neki. Ö is szelektál, és van, hogy mikor a gyerekeim újabb dolgot rajzolnak neki ott a szemük elött azt mondja: na nézd ez a rajzod már nagyon régi, kidobhatom? és az újat tesszük ki... A gyereket mßar rég nem érdekli a régi és simán együtt kidobják...

2017. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
Jesszusom. :D Bocsánat, de meg kell kérdeznem: ti normálisak vagytok, hogy ilyen problémát GYÁRTOTOK? Mert hogy ez épeszű emberben fel sem merül.
2017. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Az anyós tényleg nem jól kezelte a kérdést, de emiatt most ne legyen életre szóló harag, emberek követnek el hibákat, nem ér annyit!

Az anyósnak már elmondtad telefonon az álláspontodat, tovább nem kell ragozni.

A gyerekeknek meg mondd, hogy a nagyi valamit félreértett, nagyon örülsz a kreálmányaiknak, olyannyira, hogy egy dobozban, nagy becsben tartva, el is teszed azokat emlékbe.

2017. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekek szüleivel mi van? Talán nekik kellene szólni.


Nekünk van 2 dobozunk (2 gyerek van) és abban gyűjtjük ezeket. Rokonoknak nem viszünk, max rajzot születésnapra. Őszintén szólva fogalmam sincs, mit csinálnak vele :-) A gyereknek az alkotás a fontos, még sosem keresték.

2017. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindannyian gázosak vagytok, egy ilyen kis hülyeségen így kiborulni. Az én sógornőm gyerekei is adnak nekünk néha rajzokat, apróságokat, légy erős, én ki szoktam dobni. Anyám óvónő, ugyhogy ő 30 gyerektől kap ilyeneket, ha nem akarja, hogy,tele legyen a ház rajzokkal, muszáj kidobni. Anyósod nagyon -gáz volt, amikor feltette a képre a gyerekrajzot, talán ezt megemlítettem volna neki, a többit biztosan mem. Mi egyetlen gyerekrajzot sem tettünk ki a lakásban és a gyerekek sem tartják számon, nem érdekli őket
2017. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
25%

Most nem azért de te sem rakod ki szívesen a saját gyerekeid rajzt, akkor a nagyitól miért várod el.

Egyébként, miért kell gyereknek folyamatosan hazudni, nem hülye. Nálunk ki van téve 3-4 rajz a többi pedig egy dobozba gyűlik. 3-4 rajz bárhova odaillik.

2017. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
23%
de jó, hogy nem vagyunk rokonok, kérdező...
2017. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!