Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elvárható egy anyóstól, hogy...

Elvárható egy anyóstól, hogy időnként ránézzen, rácsörögjön a terhes menyére?

Figyelt kérdés

Ilyen körülmények között:

Egy utca távolság a faluban, sok szabadidő mindkettőnek. A meny igyekszik a kedvében járni, panaszra nem ad okot. A férje sokat van távol (munka miatt), szinte mindig egyedül van a felesége.

Nálatok hogy volt ez?

Ebben a szituációban én vagyok a terhes.



2017. márc. 14. 09:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha a terhesség előtt is ilyen volt a kapcsolatotok, akkor nem igazán, bár alapból se. Másnak meg az a baja hogy le se tudja magáról vakarni az anyóst... hát ez a helyzet sem jobb, de legalább nincs útban. De gondolom amúgy sincs köztetek jó kapcsolat, nem?
2017. márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Hát azt mindjárt gondoltam, hogy te vagy a terhes. "a meny igyekszik a kedvében járni, panaszra nem ad okot".


Bezzeg a szemét anyós ugyebár.

2017. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem beteg vagy (veszélyeztetett terhességről nem írtál), hanem babát vársz. Gondolom normál szinten tartjátok a kapcsolatot, ennél többet én nem várnék el.


Ha az a baj, hogy egyedül vagy, keress a környéken korod beli társaságot, pl. másik kisgyerekes anyukát.

2017. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első, ebben van valami.

Családi találkozókon mindig látványosan kedves. És nem akarok mártírkodni, de tényleg nagyon igyekszem, hogy jobb legyen a kapcsolatunk. Rosszul esik, hogy nem tudok már mit tenni. Nekem nem lenne teher a jelenléte, de mikor mindig csak én látogatom meg, ő meg soha, akkor elgondolkodom néha, hogy mit töröm magam. Azt hittem, az unokája talán megenyhíti, de nem. Sajnos egyáltalán nem.

2017. márc. 14. 10:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jóban lennétek,akkor ez zsigerből jönne és nem elvàrás lenne. Nem mindegy,hogy azért várod el,mert állapotos vagy,vagy azért,mert szereted őt és a tàrsaságát. Ha az előbbi,akkor csak kötözködés,ha minden nap menne,akkor meg azt sérelmeznéd. Ha az utóbbi,akkor reménykedj,hogy változik,ha megszületik az unoka.
2017. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem várnám el. Ha akarnak csörögnek, ha nem nem fogok agyalni, hogy miért nem.
2017. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Semmiképp nem várnám a hívását. Addig örülj, amíg tartja a távolságot, elképesztően hálás leszel ezért, ha már meg van a baba. Ha megszületik, akkor kis segítség jól jöhet, de ekkor is neked kell jelezni majd a férjeden keresztül. Pl jól jöhet, ha küld át ételt, ezt is a férjed kérje, olyan módon, hogy neki kedveskedjen az anyja, ne neked. Takarítani, mosni biztos nem fog átmenni, erre ne is számíts. A babát pedig úgyis te akarod majd tapogatni :)

Ha már kicsit nagyobb lesz a baba, akkor mehettek ringatóra, játszótérre, baba-mama tornára. Ezeken a helyeken rengeteg anyukával fogsz találkozni és sokkal neked valóbb társaság lesznek, mint az anyósod. Ehhez egy faluban lehet, hogy szükséged lesz autóra. Ha még nem tudsz vezetni, akkor terhesen pont rengeteg időd van megtanulni, mehetsz terhestornára és nyelvtanfolyamra is. Ha nem tudsz mozogni, akkor online tanfolyamok is vannak.

Sok sikert a társaság kereséshez és ne lógj anyósod nyakán. Az unokára vigyázás majd egy újabb kihívás lesz, azt külön gondold át.

2017. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem ertelek, miert kell koldulni az anyos figyelmet....engem sem hivogat (szinten terhesen vagyok itthon), hanem ha kethetente meglatogatjuk oket akkor beszelgetunk.

Felnott ember vagyok, nem kell, hogy ram nezzen, elek-e..es mivel nem a baratnom vagy anyukam, ezert azt sem varom el hogy hivogasson.

2017. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Talán igazatok van.

Fura volt, hogy részéről soha semmi, de akkor oké, ha másnál is van így. Többé én sem erőlködöm.

2017. márc. 14. 10:25
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
1.5 évig nem beszéltünk anyóssal,miutàn megtudta hogy terhes vagyok àllandóan hivogatott meg jött,lehet magànyos vagy de hidd el jobban jàrsz ha nem jàr a nyakadra. Én is egyedül voltam itthon terhesen de inkàbb unatkoztam volna végig.mintsem h anyós ãllandóan felügyeljen.
2017. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!