Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom szülei meghívtak...

A barátom szülei meghívtak vacsorára, de korábban csak futólag találkoztam velük. Hogyan viselkedjek, mikről lehet ilyenkor beszélni? Szeretnék jó benyomást kelteni.19/L

Figyelt kérdés

2017. ápr. 15. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Csak add önmagad! Legyél illedelmes, kedves, barátságos. Ha megkínálnak valamivel, fogadd el! Nem fogják szeretni, ha nem eszel. És ne súgdolózzatok! Bizalmatlanságot szül.
2017. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

legyél kedves-udvarias. eleinte úgyis csak a kötelező körök mennek le. szerintem az öltözék is fontos, hogy ne lógjon ki mindened, de kényelmes-csinos is legyen.

ha ezeket az alapokat betartod nem lesz semmi gond.

2017. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nagy valószinüséggel a beszélgetés témáit barátod szülei szabják meg.

Biztosan érdeklődnek felőled - tőled.

Ha tudsz valamit hobbijukról (amit barátodnak is ismernie kell), máris adott a téma, amiről te kérdezősködhetsz, kezdeményezhetsz beszélgetést.

2017. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Vallast, politikat ne hozd szoba, azokbol nagy vitakat lehet generalni. Kerdezhetsz mas dolgokrol, munka, hobbik, stb.

Legyel udvarias, fogadd el, ha kinalnak, dicserd meg az etelt.

Vinned nem kell semmit.

Ruhazat kenyelmes, de csinos legyen, ne olyan, amiben feszengsz. Ez amugy egy jo farmer /ing is lehet, nem kell kisestelyi.

2017. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Kérdezd meg a "barátod" ;)

Talán még nem is csak vacsorára invitáltak.

A barátod biztos jókat mesélt otthon Rólad.

:)

Futólag találkoztál velük és meghívtak, akkor elég modern felfogású szülei lehetnek a barátodnak.

:)


Lazán, felöltözöl, kopogsz illedelmesen és bemutatkozol.


A többi magától fog működni, és ezen ne stresszelj, egy jó családban ez természetes.

Talán még ott is alhatsz, ... csak védekezzetek ;)

2017. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Légy kedves, udvarias, de leginkább természetes. Ne beszélj túl sokat, de kuka se legyél. A beszélgetés fonalát úgysem neked kell vezetni, nem neked kell témákat felhozni. Ha kérdeznek, válaszolj, ne csak egy-két szóval, de kiselőadást sem kell tartanod :)

Vihetsz esetleg egy üveg bort. Ne öltözködj kihívóan.

2017. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Jól írják a többiek. Légy önmagad. Legyél kedves, tisztelet tudó, és ad saját magadat. Akkor nem lesz gond.

Én a múlt hét szombatján voltam a barátom szüleinél egy családi partin. Akkor láttam először a szüleit, és elhiheted előtte mennyire paráztam a találkozástól. Szó szerint alig aludtam, mert féltem, hogy az anyukája utálni fog, vagy az egész családja kinevet stb.

Amikor odamentem az anyukája első perctől kezdve kedves volt. Viccesen meg is jegyezte, hogy este ideges volt, hogy a fia barátnője mit fog róla gondolni. Kiderült, hogy az anyukák is tartanak az első találkozástól. Nagyon jól éreztem magam velük. Annyi mindenről tudtunk beszélni, és tök jó, hogy egy generációs különbség van köztünk, de csomó minden van amit én is szeretek és az anyukája is.

Kár előre aggódni.

19/L

2017. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

Jól írták akik írtak.


Sok sikert.


Vigyél kölnit ;)is ne csak ... izé, stb.

2017. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
53%
Már mindent leírtak előttem, bár én még egy valamit hozzáfűznék. Én az első találkozásra sütöttem sütit. Nem vagyok nagy cukrászmester, összedobtam egy kevés muffint. Szerintem kedves gesztus, ők is örültek. Minden anya házias lányt akar a fiának :)
2017. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is vigyél valamit, ha saját készitésű, az a legjobb. De akár egy csokor virág is lehet, vagy egy szép cserepes, az anyukának. Nem kell nagy érték, csak jelképes. A barátodat azért kérd meg előtte, hogy meséljen a szüleiről kicsit, mi a foglalkozásuk, a hobbijuk, stb. Ők egyébként ugyanugy fognak izgulni, mint te...
2017. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!